Frank Jensen Cup 2017

Bygningsstruktør & Aut.kloakmester ApS
Frank Jensen Cup 2017
Fredag-Lørdag og Søndag den 01-02-03 December 2017

I Holberghallen Dianalund, Sømosevej 44


Du kan tilmelde dig i følgende rækker:
U7 Drenge/Piger B/C (årgang 2011) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)

U7 spiller på halvbane 4 mod 4

U8 Drenge/Piger B/C (årgang 2010) Spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U9 Drenge  B/C  (årgang 2009) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U10 Drenge B/C (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U11 Drenge B/C (årgang 2007) spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U13/14 Drenge C og U12B (årg2005/04) Spilledag: Lørdag den 2. December(IKKE FLERE PLADSER)

U13/14 Piger B/C(årgang2005/04) spilledag: Lørdag den 2.December(IKKE FLERE PLADSER)
Old Boys+32    Spilledag: Fredag den 01. December (IKKE FLERE PLADSER)

Præmier:
U7-U8 og U9 er der pokaler til alle uanset placering 
U10-U11-U12 og U13/14 er der pokaler til alle der bliver nr 1-2 eller 3
Old boys er der en hemmelig præmie til ne 1-2 og 3


Holdbegyr:
U7:                                     350 kr (max 6 spillere pr hold)
U8 og U9:                         425 kr (max 8 spillere pr hold)
U10-U11-U12-U13/14           425 kr (max 7 spillere pr hold)
Old Boys                          350 kr (max 6 spillere pr hold)

Tilmelding skal ske på www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Holdgebyr skal indbetales på følgende konto(HUSK AT SKRIVE KLUB OG ÅRGANG)
REGNR: 2300   KONTONR: 3499709780

Senest søndag den 19. November 2017

Praktisk Info: 
Vi spiller 1 x 8/9 minutter
vi sørger for dommere til alle kampe
Vi er kendt for at holde tidsplanen i programmet

Vi garantere minimum 4 kampe pr hold

U10-U11-U12 og U13/14 bestræber vi os på at lave slutspil med semifinaler og finale

Spørgsmål kan rettes til stævneansvarlig Thomas Werk på 25268903

Vi glæder os til at se jer

Dianalund fodbold klubhus udvalg

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13/14 Piger 05/04 Mixed 7 425 Lørdag 2. December 7 0
U7 Dr/Piger årg 2011 Mixed 6 350 Søndag 3. december 14 0
U8 Dr/Piger årg 2010 Mixed 8 425 Lørdag 2. December 12 0
U9 Drenge årg 2009 Mixed 8 425 Søndag 3. December 10 0
U10 Drenge årg 2008 Mixed 7 425 Søndag 3. December 10 0
U11 Drenge årg 2007 Mixed 7 425 Lørdag 2. December 11 1
U13/14 Dr årg 05/04 Mixed 7 425 Lørdag 2. December 10 0
U12 Drenge årg 2006 Mixed 7 425 Lørdag 2. December 2 1
Old Boys +32 Mixed 6 350 Fredag den 1. December 15 0

Signetud teams

U13/14 Piger 05/04 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2. December

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Lakridserne
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Gislinge U13 Piger Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub

U7 Dr/Piger årg 2011 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3. december

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B73 1 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73, 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dianalund if 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
B73, 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 Dr/Piger årg 2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2. December

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge-Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund II C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF Tigerne C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Skælskør 1 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
RB1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vemmelev (grøn) B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U9 Drenge årg 2009 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3. December

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Team Rustik Batmand C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Team Rustik Robin C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Danalund IF
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 Drenge årg 2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3. December

Teamname LVL Logo Club
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
fc storebælt B
Høng gf 1 B Høng GF Logo Høng GF
Høng gf 2 C Høng GF Logo Høng GF
Team AS B Team AS
Vemmelev 1 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev 2 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U11 Drenge årg 2007 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2. December

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk U11 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FHF07 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Årby Boys C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Tuse fighters B Tuse IF Logo Tuse IF
VB CHAMPS C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Høng GF 1 C Høng GF Logo Høng GF
Høng GF 2 C Høng GF Logo Høng GF

U13/14 Dr årg 05/04 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2. December

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Årby Drengene C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
TEAM V. C
Skælskør U12 1 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør U12 2 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Lynge Broby IF U12 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Dianalund C Dianalund IF Logo Dianalund IF
HG Drengene C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tinas Malerservice U12/13 B

U12 Drenge årg 2006 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2. December

Teamname LVL Logo Club

Old Boys +32 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 1. December

Teamname LVL Logo Club
KIF 2010 Trænerteam C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Casino Næstved B
Nexø Oldstars B Nexø Boldklub Logo Nexø Boldklub
Rørby´s friske fyre C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
BOAK A/S B Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Bosnisk-Hercegovinsk Forening København (BUK) B
Primgaard B Team AS
MA Rådgivning.dk
Tbk Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - December 3 2017

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 44
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Frank Jensen Cup 2017 map

Tournament overview