Høje Kolstrup Stævne 2017

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækkerne U6-U15.
Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 17-19. november 2017.


Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6 og U7. Fra U8 til U15 vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.
Derudover vil der undervejs i rækkerne U8 til U15 være spurtpræmier for flotte mål, gode redninger og fine detaljer.
Lørdag og søndag vil der være en lille forfriskning til spillere og trænere. 
Fredag vil der være en let aftensmad til spillere og trænere. 

VI garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler.
Kampprogram bliver sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret betales på dagen enten kontant eller via mobilepay. Ønsker man at overføre beløbet til bankkonto inden stævnet, så kontakt undertegnede.

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt.
Bemærkt venligst at U14 og U15 spilles som én række. Det har vi valgt, da det er et forsøg fra DBU Jylland Region 4. 


NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.


VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!
Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 5 270 Lørdag morgen/formiddag 4 0
U7 mix Mixed 5 270 Lørdag morgen/formiddag 4 0
U8 drenge Mixed 7 270 Lørdag formiddag 7 0
U9 drenge Mixed 7 270 Lørdag formiddag 12 0
U10 piger Mixed 7 270 Lørdag eftermiddag 1 0
U10 drenge Mixed 7 270 Lørdag eftermiddag 9 0
U11 piger Mixed 7 270 Søndag formiddag 0 0
U11 drenge Mixed 7 270 Søndag formiddag 12 0
U11/U12 piger Mixed 7 270 Sønddag eftermiddag 10 0
U12 drenge Mixed 7 270 Søndag eftermiddag 7 0
U13/14 piger Mixed 7 300 Fredag aften 7 1
U13 drenge Mixed 7 300 Fredag aften 0 0
U14/U15 piger Mixed 7 300 Fredag aften 2 0
U14/U15 drenge Mixed 7 300 Fredag aften 10 0

Signetud teams

U6 mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK banditterne Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK småblå Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U7 mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
FIF U8 C Felsted IF
Ensted IF B

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Sønderborg Fremad U9 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
AaBK 1
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabk 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Øsby Øsby IF
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SUB1 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HKB

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 1 A Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 C Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Ensted B
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Kloster knejte A LøgumIf
Felsted if B Felsted if
Lundtoft IF A Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U11/U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sønddag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vamdrups piger B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Tøserne C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
AaBK U11 Piger C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Pølsemix C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Felsted if B Felsted if
Starup Gutterne C Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
DLO Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring

U13/14 piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK/Løjt IF 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
KF pigerne B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KF Tøserne C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2
AaBK/Løjt IF 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kolding B 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - November 19 2017

Organisation
No Club
Place
Agoraen
Address
Nyløkke 2
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview