Hvalsø Cup 2018

HVALSØ IF. FODBOLD inviterer til 

HVALSØ-CUP 2018

Nytårsstævne - med flotte præmier (6. - 7. Januar 2018)

Hvalsø-Cup er et indendørsstævne, som afvikles i Hvalsøhallerne

  • Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
  • Der er ikke niveaudeling mellem puljerne
  • SCORINGSPRÆMIER for gode mål og redninger
  • POKALER til de tre bedste hold i U10 - U17
  • MEDALJER til alle hold i rækkerne U8 - U9

RÆKKEOVERSIGT

Lørdag den 6. januar Søndag den 7. januar
U8 Drenge 10 U10 Piger 08
U9 Drenge 09 U11 Piger 07
U10 Drenge 08 U12 Piger 06
U11 Drenge 07 U13 Piger 05
U12 Drenge 06 U14 Piger 04
U13 Drenge 05 U16 Piger 02/03
U14 Drenge 04 U16 Drenge 02
U15 Drenge 03  
  • Tilmelding kan ske på staevner.dk frem til den 27. december 2017 (puljer kan lukkes tidligere): http://staevner.dk/staevne/13360/hvalsoe-cup-2018.aspx
  • Tilmeldingsgebyret på kr. 350,00 pr. hold skal indbetales senest 18. december 2017, til Mobilepay 24029 (Hvalsø IF) eller konto nr. 9011 - 6500028368. Tilmelding er først gældende efter indbetaling.
  • Programmet forventes lagt på vores hjemmeside hvalsoeif.dk samt staevner.dk den 3. januar 2017.
  • Adresse: Hvalsøhallerne, Skolevej 5, 4330 Hvalsø
  • Følg Hvalsø-Cup 2018 på Facebook: https://www.facebook.com/groups/354803361571018/

Evt. spørgsmål vedrørende Hvalsø Cup kan rettes til E-mail: hvalsoecup@gmail.com eller til Morten Knudsen på mobil 61624052 mellem 19-20.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Piger Mixed 6 350 Søndag 5 0
U13 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U12 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 9 0
U14 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 19 0
U16 Drenge Mixed 6 350 Søndag 13 0
U10 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 11 0
U11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 16 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 8 0
U8 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U11 Piger Mixed 6 350 Søndag 8 0
U12 Piger Mixed 6 350 Søndag 5 0
U13 Piger Mixed 6 350 Søndag 3 0
U14 Piger Mixed 6 350 Søndag 12 0
U15 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 11 0
U16 Piger Mixed 6 350 Søndag 21 0

Signetud teams

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U13 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Drenge 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Drenge 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
The attackers B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
farumdrengene B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BFB 1 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
BFB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Team Weekend B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Young Guns B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Juve Vanløse IF Logo Vanløse IF
Roma Vanløse IF Logo Vanløse IF

U12 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hundige BK 1 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holbæk B&IF C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&IF C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U14 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team Cencio B
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
En Pose Blandet Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 Hvid B
RB 1906 Sort B
Kr. Eskilstrup B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
TBK Rød C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TBK Grøn C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TN Anlæg B
Holbæk (HB&I) C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB B
Gutterne B
Team Bolas
Havenisserne B
White Ops

U16 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ruder konges knægte B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
JBK 1 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
JBK 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Gentlemen´s B
Listorps IF B Listorps IF
Hvalsø 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
YNWA Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
estilo y clase B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
FC Lejre FC Lejre Logo FC Lejre

U10 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
Hvalsø IF 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Bjæverskov 1 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
fc storebælt B
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Bs72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Såby if B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF

U11 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø - 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø - 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Ringsted IF hvid Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF sort Ringsted IF Logo Ringsted IF
HVB Grøn Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Sort Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Såby fodbold C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
FC såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Tølløse Boldklub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Vor Frue B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Hvalsø IF U8 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Blå C Hvalsø
Såby Fodbold B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Toksværd - TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Vor Frue B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hvalsø IF 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup fc C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ishøj If C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
T.O.F. B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Hvalsø u 12 piger B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø u13 piger 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Boeslunde C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø u 13 piger 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø u14 piger 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø u14 piger 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Søstrene P's All-Stars A
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næverpigerne A Næstved IF Logo Næstved IF
Rosenhøj 04 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Matador Mix A

U15 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Kr. Eskilstrup C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Team Sportigan A
Victors Diciple C
EU Supply B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Glumsø Auto B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U16 Piger 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Roskilde Pigefodbold 1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Viby IF B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Roskilde Pigefodbold 2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 3 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Fa 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Tølløse B Tølløse
Rosenhøj 03 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 02 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Fa 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Team James Bond B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Netto holdet B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
FFB 3 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Viby IF 2 B Viby IF Logo Viby IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 7 2018

Organisation
Hvalsø IF
Place
Hvalsø Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
4330
City
Hvalsø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hvalsø Cup 2018 map

Tournament overview