VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10

                  VIF INDOOR KUNST CUP U9 OG U10

 

 

- Værebro if (VIF) afholder indestævne i ballerup indoor club for U9 og U10.

 

- Banen er lavet til at bolden ikke kan sparkes ud af banen, dvs. kun pauser ved mål eller når bolden gives op

 

- Der kan tilmeldes i A og BC rækken, husk at tilmelde jer i de rigtige rækker ift jeres niveau.

 

- Pokaler til nr 1-2-3 i hver række, (ikke til alle).

 

- Banestr: 29x17. U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.

 

- En række med 16 hold bliver afviklede på 4 baner, dvs. hurtig afvikling.

 

- Min. 3 kampe pr. hold, og 8 min pr. kamp, nr 1-2 fra hver pulje går videre til slutkampe.

 

- Tilsat dommer til alle kampene, under hele stævnet

 

- Der må kun spilles i fodboldstøvler eller gummisko,og alle spiller med benskinner for deres egen skyld.

 

- Der må ikke medbringes mad og drikkevarer i hallen, cafeen har åbent under hele stævnet.

 

- Pris pr. hold er 500kr, betaling ved tilmelding på konto nr: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059.

 

- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com. kampprogrammet udkommer 5 dage før stævneafviklingen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 (2009) Mixed 7 500kr Søndag kl 10-12 20 0
U-9 (2009) Mixed 7 500kr Søndag kl 1130-1330 ca 9 0
U-10 (2008) Mixed 6 500kr Søndag kl 13-15 ca 14 0
U-10 (2008) Mixed 6 500kr Søndag kl 1430-16 ca 7 0

Signetud teams

U-9 (2009) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 10-12

Teamname LVL Logo Club
Tune B Tune IF Logo Tune IF
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF 2009 hold 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
FC Nakskov 2 C
BK Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Real Madrid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Barcalona B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-9 (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 1130-1330 ca

Teamname LVL Logo Club
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Real drengene A
Barca drengene
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Nakskov 1 A
Juventus A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-10 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 13-15 ca

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG El-Service C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Montage C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q-Auto B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
LUI 2 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Bayern drengene
City drengene B
LUI 1 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF

U-10 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 1430-16 ca

Teamname LVL Logo Club
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løverne A
Løverne A
Tigerne-2 A
Tigerne-1 A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 26 2017

Organisation
No Club
Place
Ballerup indoor club
Address
TELEGRAFVEJ 6
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview