KORUP REMA 1000 CUP 2018

VELKOMMEN TIL KORUP REMA 1000 CUP 2018

 

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2017/2018 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U18 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

 

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor
der spilles om penge præmier til nr.
1 – 2 – 3

1. præmie Herrer & Dame senior kr. 3.000,- v/minimum 10 hold tilmeldt pr. række

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Hermelinløkken 6, 5210 Odense NV, Tlf. 22 75 62 88
E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest den 9. december 2017 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U18……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.
 

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

 

Mix U5 Fødselsår 2013   Mix U6 Fødselsår 2012
Mix U7 Fødselsår 2011   Drenge U8 Fødselsår 2010
Drenge U9 Fødselsår 2009   Drenge U10 Fødselsår 2008
Drenge U11 Fødselsår 2007   Drenge U12 Fødselsår 2006
Drenge U13 Fødselsår 2005   Drenge U14 Fødselsår 2004
Drenge U15 Fødselsår 2003   Drenge U16 Fødselsår 2002
Drenge U17 Fødselsår 2001   Herre Senior Fødselsår 1901->
Piger U9 Fødselsår 2009   Piger U11 Fødselsår 2007
Piger U13 Fødselsår 2005   Piger U15 Fødselsår 2003
Piger U16 Fødselsår 2002   Piger U18 Fødselsår 2000-01
Dame Senior Fødselsår 1901->      

 

 

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes ikke.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, kan dog kun ændres opad, hvis vi mener det letter kampafviklingen. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe, hvis dommeren vurderer at der er en alvorlig skade.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 2 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

 

PIGER/DAMER: U9 U11 U13 U15 - U18 Dame Senior
 Spillere på banen max. 5  4  4  4  4
 Udskiftere max. 2  2  2  2  2
 1 spiller over midten Nej  Nej  Ja  Ja  Ja
 Målmand tage m/hænder Ja  Nej  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller må erstattes af ny Ja  Ja  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller ude til næste scoring XX  XX  Ja  Ja  Ja
 Boldstørrelse 3  4  4  4 - 5  5

 

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter egne regler der læner sig op af DBU Fyn’s indendørsregler på små mål, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 maks. 7 spillere på hvert hold.

Ændringer i regelsæt:
- Max 175 hold
- Max 6 spillere pr. hold, dog i U8 & U9 max. 7 spillere.
- Max 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes/accepteres ikke.
- Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, som dog kun kan ændres opad.
- Stævneledelsen afgør suverænt alle tvivlsspørgsmål.
- Dommernes afgørelser er endegyldige på banen og kan IKKE ændres.
- Ankomst senest 20 minutter før puljestart, hvor holdkort SKAL være udfyldt.
- OBS! Tiden (kampen) stoppes kun når dommeren vurderer, at der er en alvorlig skade.

Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herrer Senior Mixed 6 500 Fredag kl. 19:00 -24:00 31 0
U14 Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 8 0
Dame Senior Mixed 6 500 lørdag kl. 15:00 - 23:00 9 0
U15 Mixed 6 400 fredag kl. 16:00 - 21:00 12 0
U17 Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 8 0
U13 Mixed 6 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 7 0
U12 Mixed 6 300 søndag kl. 09:00 -18:00 8 0
U11 Mixed 6 300 søndag kl. 09:00 - 18:00 17 0
U10 Mixed 6 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 17 0
U9 (5 mands) Mixed 7 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 18 0
U8 (5 mands) Mixed 7 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 14 0
U7 (3 mands) Mixed 5 250 søndag kl. 09:00 - 12:00 13 0
U15 P Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 0 0
U13 P Mixed 6 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 8 0
U11 P Mixed 6 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 10 0
U5 (3 mands) Mixed 5 250 søndag kl. 09:00 - 12:00 0 0
U6 (3 mands) Mixed 5 250 søndag kl. 09:00 - 12:00 4 0
U16 Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 8 0
U18 P Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 0 0
U9 P (5 mands) Mixed 7 300 lørdag kl. 09:00 - 16:00 6 0
U16 P Mixed 6 400 lørdag kl. 15:00 - 23:00 0 0

Signetud teams

Herrer Senior 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 19:00 -24:00

Teamname LVL Logo Club
Spurs2500 A
LB Ejendomme
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Gustav Østergaards Maskinfabrik A/S
Glamsbjerg Fritidscenter
E. Stein Frandsen
FC Mans Not Hot A B.67 Logo B.67
Hvordan smager vand? B
Michael Maskinstation
Dansbo Entreprise A/S
BankNordik A Strib Idrætsefterskole
seeded 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby 4 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Profildrengene A
Sanderum Boldklub 4 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Samderum Boldklub 5 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

Dame Senior 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Anonyme B
Intersport Viborg
Korup
Kortklubben
Stige 1 Stige Boldklub Logo Stige Boldklub
Stige 2 Stige Boldklub Logo Stige Boldklub
Båring GF C Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
KiteDanmark Fodboldklubben
AAB C

U15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag kl. 16:00 - 21:00

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fogeden Kommer A
Nr. Lyndelse/Søby A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Moruds Misfostre C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup 3 Korup IF Logo Korup IF
DigiTach

U17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Skov´s drenge A
næsby4 B
Sct. Knuds gymnasie C
Depotet Vestfyn

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 09:00 -18:00

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
BBB 1 A
BBB 2 A
CocioBoys B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team Sputnik A
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vikingerne B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF

U11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 09:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Dalby if B Dalby IF Logo Dalby IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum BK 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup/Ubberud Korup IF Logo Korup IF
Oks C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
fc storebælt
Kfum B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Brylle Boldklub C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup/Ubberud 1 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup/Ubberud 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup/Ubberud 3 Ubberud IF Logo Ubberud IF

U9 (5 mands) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Hvid A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Grøn C Dalum IF Logo Dalum IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup/Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U8 (5 mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Sanderum Boldklub 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
allesø B
Otterup U8 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U7 (3 mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Erritsø u7 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø u7 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Tved BK 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved BK 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Dalum 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø 1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club

U13 P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
kuu C Korup IF Logo Korup IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KRFK 3 B KRFK Logo KRFK
Næsby piger 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Piger 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Piger 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
kuu 1 Korup IF Logo Korup IF
kuu 2 C Korup IF Logo Korup IF
Egebjerg Fodbold X C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Z C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U5 (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club

U6 (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Erritsø u6 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U16 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Team life B
Tramper FC A
Der leges med kugler og kasser A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup Paarup Idrætsforening A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Onde Krager
TPI 10 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Torben Tryksparks Tropper FC B

U18 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club

U9 P (5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby C Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup/Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Langeskov IF Langeskov IF Logo Langeskov IF
SKFIF Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U16 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - January 7 2018

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview