Herlev Julecup 2017

Tilmeldingne lukket dog er der plads i flg. årgange.

U7 – 2 hold.
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Herlev Fodbold afholder Julecup 2. og 3. december 2017 i Herlev Hallen. Det er tredje år i træk vi holde Cup.
Stævner er for U5-U13 drenge. U8, U9 og U10 spiller i A og B niveau. U11-13 spiller B niveau.

U13 og U15 piger spiller lørdag.

Rækker
Lørdag

U7 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U8 og U9 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

U13 og U15 piger spiller fra ca. kl. 17.00

Søndag
U5 og U6 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U10-13 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

Se Rækker for detaljer om spilletidspunkt.

Priser:
4-mands hold U5, U6 og U7 på 1/2 bane (max. 6 deltagere) kr. 275,-
4 og 5-mands ungdomshold (max 7. deltagere) kr. 375,-

Medaljer til alle deltagere.
Præmier til nummer 1 og 2 i 4/5-mands rækkerne (U8 og opefter)

Der spilles 5 minutter i 4-mands 1/2 bane og 7 minutter i 4/5-mands. Løbende ur med 1. min mellem kampene.
Ellers efter samme regler som ved DBU stævner dog med 5 spillere på banen i U8-U10, da banen i Herlev Hallen er stor.

Pengene indbetales på konto nr. 5044-0001286973 eller MobilePay 29705047. Husk angivelse at holdnummer fra staevner.dk.

Generelt info om stævnet kan fås ved at ringe/skrive til Thomas Lollike, mobil +45 29705047, mail: staevne@hifodbold.dk eller på vores hjemmeside: www.herlevfodbold.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 4 275 Søndag formiddag 5 0
U6 Mixed 4 275 Søndag formiddag 17 0
U7 Mixed 4 275 Lørdag formiddag 15 0
U8 Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 8 0
U8 Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 10 0
U9 Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 9 0
U9 Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 12 0
U13 Mixed 4 375 Lørdag sent eftermiddag 8 0
U15 Mixed 4 375 Lørdag sent eftermiddag 7 0
U10 Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 4 0
U10 Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 7 0
U11 Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 12 0
U12 Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 7 0
U13 Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 7 0

Signetud teams

U5 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse mix Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla U6 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Dogan Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Dogan2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
KBQ4-1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ4-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Stenløse 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
BK Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Herlev 1 (U7) B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 (U7) B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 3 (U7) C Herlev IF Logo Herlev IF
Stenløse 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
HIF BASSERNE1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF BASSERNE2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
SSB Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Drengene A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Drengene Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF B1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF B2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B1903 Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KBU8B - BLÅ B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
A-fa amager-fodboldakademi
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 Gepard B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FBs tigre C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB RØD 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Tuse IF Tuse IF Logo Tuse IF
Skjoldrødder B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK83 Næstved C Næstved B83
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Holbæk B&I - A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
AB Tårnby Øst B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Farum Tiger B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vestamager 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Holbæk B&I - B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sent eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient pigerne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
U13 - Hvid Herlev IF Logo Herlev IF
U13 - Blå Herlev IF Logo Herlev IF

U15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sent eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kattinge Caravan Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Orient tøserne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient girls C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Herlev If Blå Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev If Grøn Herlev IF Logo Herlev IF

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HI Hvid A Herlev IF Logo Herlev IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HI Blå B Herlev IF Logo Herlev IF
GFA GRÅ B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA SORT B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
MMLiving B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Team Kulek
HI U11 B FC Herlev Logo FC Herlev
Skovshoved
Løverne

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Tingbjerg FK B
Blue Boys B
Team Kulek
Team HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Team Kulek
J.A AUTO BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
farums 2. hold B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB A2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - December 3 2017

Organisation
Herlev IF
Place
Herlev Hallen
Address
Tvedvangen 198
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Herlev Julecup 2017 map

Tournament overview