Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 piger Mixed 6 300 Søndag 1 0
U15 drenge Mixed 6 300 Søndag 6 0
U14 piger Mixed 6 300 Søndag 3 0
U14 drenge Mixed 6 300 Søndag 4 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 10 0
U6 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 6 0
U13 piger Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U13 drenge Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U12 piger Mixed 6 300 Lørdag 1 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 9 0
U11 piger Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U11 drenge Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U10 piger Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U10 drenge Mixed 6 300 Lørdag 12 0
U18 piger Mixed 6 300 Fredag aften 2 0
U19 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 4 0
U16 piger Mixed 6 300 Fredag aften 2 0
U17 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 1 0
U16 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 7 0
U9 drenge Mixed 6 300 Søndag 12 0
U9 piger Mixed 6 300 Søndag 2 0
U8 drenge Mixed 6 300 Lørdag 10 0

Signetud teams

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jerne B Jerne IF Logo Jerne IF

U15 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Krogaspe krogaspe
d' teletubbies B Varde IF Logo Varde IF
Fyn
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2

U14 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Jerne B Jerne IF Logo Jerne IF

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Krogaspe krogaspe
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 3 Løgum IF Logo Løgum IF

U7 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team vest 1 Team Vest
Team Vest 2 Team Vest
Agerskov Agerskov
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Tsf 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Tsf 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Starup 2
Toftlund
Bredebro B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Starup 1 og Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF

U6 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Vest Team Vest
Tønder
Bredebro 1 B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Møgeltønder C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Højer/MUIF/TSF Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Tjæreborg IF 1 B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tjæreborg IF 2 C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk Tøserne C Team Vest

U12 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Luksuspleje A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Felsted if C Felsted if
Bredebro C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Team EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team HiFive B Hedensted IF Logo Hedensted IF
RØB C BBI
Fart bøllerne B Frifelt Sportsforening Logo Frifelt Sportsforening

U11 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Dreamteam A C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Dreamteam 1 C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Team vest 1 Team vest
Team Vest 2 Team vest
Tjæreborg IF C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
VSF-1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Bredebro C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B
Bonusdrengene
Møgeltønder C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Team vest 1 Team Vest
Team Vest 2 Team Vest
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Toftlund Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bredebro B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Ensted IF B Ensted IF Logo Ensted IF
Starup U10 C Starup UIF Logo Starup UIF
Tønder A Tønder SF Logo Tønder SF
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF

U18 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Højer/Tønder Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U19 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Højer/Visby Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
FC hygge
Sundesved Tønder
Znickis Sømænd

U16 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Visby Visby IF Logo Visby IF

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Det danske folkeparti

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Frifelt Frifelt Sportsforening Logo Frifelt Sportsforening
BIF Drengene B Billund IF Logo Billund IF
Ghetto
Nik en skalde uden at blinke A
Brede United
Bo og de gou B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
SHIF Skanderup Drenge 1 C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Skærbæk 1 Team vest
Skærbæk 2 Team vest
Bredebro 1 B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder SF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder sf 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Vest Team vest

U8 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team vest 1 Team Vest
Team Vest 2 Team Vest
Team Vest 3 Team Vest
Agerskov Agerskov
Hviding C Hviding IF Logo Hviding IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Tsf 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF
Bredebro B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - December 17 2017

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Bredebro Cup map

Tournament overview