Dansk Revision Cup 2017

SIF Fodbold Assentoft og Dansk Revision Randers har fornøjelsen af, at invitere til Dansk Revision Cup i Assentofthallerne den 28. & 29. December 2017 for drenge og piger.

Der spilles fra U6 til U14

Vi tilbyder:

- Medaljer til alle U6 og U7 spillere.

- Medaljer til top 3 i hver række i U8-U10

- Flotte præmier til top 3 i U11-U14

- Pokal til vinderholdene af hver række (undtagen U6 og U7)

- Flotte spurtpræmier

- Alle hold er sikret min. 4 kampe

 

Tilmelding kan ske her på Staevner.dk eller på mail: siffodboldassentoft@outlook.dk. Senest tilmelding og betaling er 7. December.

Hvis der er spørgsmål, kan i kontakte:

Jesper Pedersen, 5361 1941, siffodboldassentoft@outlook.dk eller,

Morten Overgaard, 2099 3539

 

Vi glæder os til at se jer til nogle fantastiske fodbolddage i Assentofthallerne

Med sportslig hilsen

SIF Fodbold Assentoft og Dansk Revision Randers

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3mands) A Mixed 6 200 Torsdag formiddag 3 0
U6 (3mands) B Mixed 6 200 Torsdag formiddag 9 0
U6 (3mands) C Mixed 6 200 Torsdag formiddag 3 0
U7 (3mands) A Mixed 6 200 Torsdag formiddag 1 0
U7 (3mands) B Mixed 6 200 Torsdag formiddag 24 0
U7 (3mands) C Mixed 6 200 Torsdag formiddag 8 1
U8 A Mixed 7 200 Fredag formiddag 9 2
U8 B Mixed 7 200 Fredag formiddag 9 1
U8 C Mixed 7 200 Fredag formiddag 17 4
U9 A Mixed 7 200 Torsdag middag 8 2
U9 B Mixed 7 200 Torsdag middag 15 2
U9 C Mixed 7 200 Torsdag Formiddag 11 1
U10 A Mixed 7 200 Fredag middag/eftermiddag 3 0
U10 B Mixed 7 200 Fredag middag/eftermiddag 11 1
U10 C Mixed 7 200 Fredag middag/eftermiddag 15 1
U11 A Mixed 7 250 Torsdag middag 10 0
U11 B Mixed 7 250 Torsdag eftermiddag/aften 18 0
U11 C Mixed 7 250 Torsdag middag 17 2
U12 A Mixed 7 250 Fredag middag/eftermiddag 3 0
U12 B Mixed 7 250 Fredag middag/eftermiddag 12 6
U12 C Mixed 7 250 Fredag middag/eftermiddag 8 1
U13 A Mixed 7 250 Fredag eftermiddag 7 1
U13 B Mixed 7 250 Fredag eftermiddag 8 0
U13 C Mixed 7 250 Fredag eftermiddag 13 3
U14 A Mixed 7 250 Torsdag aften 4 0
U14 B Mixed 7 250 Torsdag aften 9 0
U14 C Mixed 7 250 Torsdag aften 7 0
U9 Piger A Mixed 7 200 Torsdag formiddag 3 0
U9 Piger B Mixed 7 200 Torsdag formiddag 6 1
U10 Piger A Mixed 7 200 Fredag formiddag 1 1
U10 Piger B Mixed 7 200 Fredag formiddag 4 2
U11 Piger A Mixed 7 250 Fredag formiddag 2 0
U11 Piger B Mixed 7 250 Fredag formiddag 3 0
U12 Piger A Mixed 7 250 Fredag formiddag 1 0
U12 Piger B Mixed 7 250 Fredag formiddag 2 0
U14 Piger A Mixed 7 250 Torsdag aften 3 1
U14 Piger B Mixed 7 250 Torsdag aften 9 1
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U6 (3mands) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U6 (3mands) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U6 (3mands) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
PFU05 U6 C PFU05 Logo PFU05

U7 (3mands) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 (3mands) B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
M&M drengene B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB A A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB (1) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
DB B Dronnigborg boldklub
VRI U7 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
DB 2 C Dronnigborg boldklub
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Romalt IF 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 (3mands) C 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Spentrup IF U7 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
PFU05 U7 C PFU05 Logo PFU05
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U8 A 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Viborg ff Viborg FF Logo Viborg FF
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 C 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bedstemor med slag i C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
TRIF C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Murerfirmaet Bak-Nielsen C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
spentrup if C Spentrup IF Logo Spentrup IF
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hadsten SK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 A 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9 B 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 4 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stavtrup I.F. 2 B Stavtrup I.F.
Stavtrup I.F. 1 B Stavtrup I.F.
Auning IF 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vivild if C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ifa 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
TST C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Stavtrup I.F. C Stavtrup I.F.
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U10 B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
Db1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SMIFF 2 B SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vivild if C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Db2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FCB Hammel Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Vorup fb 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Team Restudy A
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
ASA GL/A drenge A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U11 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
AIF/NBK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Auning IF Blå B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
nord advertising A/S B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Trif1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
FC Horsens - Sort B FC Horsens Logo FC Horsens
RK07 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KHIF 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hammel United Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel Madrid Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
I.K. Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vorup fb 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
ASA B drenge B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

U11 C 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
team østjylland 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Auning IF Hvid C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Trif2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
KHIF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
I.K. Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KHIF3 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
NBK/AIF 2 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK 2 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U12 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Team Clips Group A

U12 B 6 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
luksuspleje A
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Assens IF 1 B Assens IF Logo Assens IF
Paul Onuachu wonder kids B
Kristrup Boldklub Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
Sif 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U12 C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Skødstrup C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Assens IF 2 C Assens IF Logo Assens IF
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
SIF 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Skiller Boys A
Blå-Hvide Haka-Huh A
VSK Aarhus 1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U13 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
AC Norddjurs B AC Norddjur
VSK Aarhus 2 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U13 C 7 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Skødstrup SF C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SMIFF 2 C SMIFF Logo SMIFF
AC Norddjurs C AC Norddjur
SMIFF 3 C SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U14 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Kolt/Hasselager IF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team AIF/KKIK B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U14 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
SIF 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kolt/Hasselager IF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF

U9 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 Piger B 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10 Piger A 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 2 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF U10 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF U11 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 11 B Romalt IF Logo Romalt IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF U12 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U12 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U14 Piger A 1 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF

U14 Piger B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
hlif C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Romalt IF 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - December 29 2017

Organisation
SIF Assentoft
Place
Assentofthallerne
Address
Stadionvej 41
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview