Åbne Syddanske PIGE Inde- Mesterskaber

Åbne Syddanske Pige Inde- MESTERSKABER

 

Taulov Skærbæk IF, TSIF afholder de "Åbne Syddanske Pige Inde- MESTERSKABER" i Elbohallerne lørdag d. 6. januar 2018, Det bliver det største af sin art i 2018 hvor vi stepper gevaldigt op på præmier.

Der spiller i 2 rækker/niveauer og alle kan tilmelde sig række 1. Der må derimod IKKE deltage piger som spiller LIGA 1 i række 2. Der må benyttes 1 halvårspige på hvert hold og der må maksimalt deltage 6 piger på hvert hold.

Vi spiller i årgangene: U12/U13/U14/U15/U16 og i 2 rækker.

Der skal derfor findes hele 10 vindere....

Der er præmier til alle 1. 2. 3. pladser i alle rækker og spurt/event præmier i alle rækker.

 

Præmierne leveres fra en række lokale og nationale sponsorer som bl.a. er:

BurgerKing, Ørsted, RaceSyd, VesterKopi, Fredericia Teater, Froosh Smooties, Event-C, Molly & My, C Beauty & Care samt mange flere.

Der er præmier for mere end 60.000 kr.

 

SOM NOGET NYT KAN 1 TRÆNER FRA HVERT HOLD I ÅRGANGEN DELTAGE I EN SHOOTOUT/ KONKURRENCE INDEN SAMME ÅRGANGS- FINALE SPILLES.

Gevinsten er 1 billet til RockUnderBroen.

 

Der kan jo både tilmeldes klubhold og sammensatte hold. Ring eller skriv hvis du er i tvivl om noget.

 

Taulov Skærbæk IF har stolte traditioner indenfor pigefodbolden og det er også pigeafdelingen som står for stævnet.

Der spilles efter DBU´s regler og frispark begået i det sidste minut udløser straffespark.

Der dømmes af kampledere i rækkerne U12/U13 og af sorte dommere i rækkerne U14/U15/U16.

Vi forbeholder os ret til at slå 2 rækker sammen ved manglende tilmeldinger.

 

Betaling kan ske via dette kontonummer 2470 - 4393866964

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 6 500 Lørdag morgen 8 0
U12 Mixed 6 500 Lørdag morgen 8 0
U13 Mixed 6 500 Lørdag formiddag 6 0
U13 Mixed 6 500 Lørdag formiddag 11 0
U14 Mixed 6 500 Lørdag efter middag 6 0
U14 Mixed 6 500 Lørdag efter middag 9 0
U15 Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag 11 0
U15 Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag 12 0
U16 Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag/aften 9 0
U16 Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag/aften 9 0

Signetud teams

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BM Black B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SMH Rideudstyr Vejle B
FC Kolding Nord 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
KFUM Pigerne B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
BM Red/White A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FC Kolding Nord 2 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Fodboldpigerne A Skjern

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
RM FEMININO A
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fredericia KF U13 Girls A Fredericia KF Logo Fredericia KF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM White B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FC Skanderborg V B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg X B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Sanistål B
Fredericia KF U13 Piger A Fredericia KF Logo Fredericia KF
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Kolding Nord 4 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HSV B Brødeskov IF Logo Brødeskov IF

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag efter middag

Teamname LVL Logo Club
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fredericia U14 Girls A BPI
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
HFK U13 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Wild Mountain A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag efter middag

Teamname LVL Logo Club
KF U14 pigerne B BPI
FA 2000 Pirates B FA 2000 Logo FA 2000
The Unicorns B
FA 2000 Tigers B FA 2000 Logo FA 2000
HSV B Brødeskov IF Logo Brødeskov IF
TEAM BLÅHOLM B

U15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jerne IF A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Næsby BK Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TOQ Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Team Thy FC Thy
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Dream Girls A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Aalborg / Nørresundby Malerfirma A
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HSV B Brødeskov IF Logo Brødeskov IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
AaBK/Løjt IF 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kolind/Midtdjurs 2 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Kolind/Midtdjurs 1 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
AaBK/Løjt IF 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BMK B BMK 90 Logo BMK 90

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hedensted A
Sportigan Hedensted A
KoldingQ KoldingQ Logo KoldingQ
Jerne IF A Jerne IF Logo Jerne IF
Hatting Torsted Stensballe A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Odense Q A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Darlings A Varde IF Logo Varde IF
EVN A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Vest 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Strib Ild Fluer B Strib IF Logo Strib IF
U16 pigerne B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Fredericia Girls B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Team Vest C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 6 2018

Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Elbohallen
Address
Tingvejen 24
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview