Fodbold Stævne Højby 2017

Højby Fodboldafdeling er klar til at afholde endnu et år med "Fodbold stævne højby". Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi vores stævne, så vi kan få nogen gode fodbold oplevelser sammen. Vi glæder os til at byde jer velkommen til vores stævne, som lægger vægt på bredden og den gode stemning. Vi skal lige ha' trænerne med på lidt sjov i pauserne. Glæder os til at se jer. Yderligere oplysninger kan fås ved henvendelse til: Kasper Stougaard på kasperstou@gmail.com eller 53710517 Hold dig opdateret på vores facebook side "fodbold stævne Højby" Betaling ved tilmelding kan se via Konto nr: 0914 0001593455 (Højby S&G Fodbold) Eller via Mobilpay 53710517 (Kasper Stougaad) HUSK noter Hold navn og række. De bedste fodbold hilsner Kasper Stougaard Højby fodboldafdeing
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 Mixed 6 250 Lørdag 18/11 (Formiddag) 9 0
U7 Mixed 6 250 Lørdag 18/11 (Formiddag) 9 0
Dame Senior Mixed 7 350 Lør 18/11 Eftermiddag ca 4 0
U8 Mixed 8 350 Søndag 19/11 (Formiddag) 10 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag 18/11 (Formiddag) 10 0
U9 Piger Mixed 7 350 Søndag 19/11 (Formiddag) 0 0
U10 Mixed 7 350 Søndag 19/11 (Middag ca) 6 0
U11 Mixed 7 350 Søndag 19/11 (middag ca) 12 0
U12 Mixed 7 350 Søn. 19/11 Eftermiddag ca 8 0
U13 Mixed 7 350 Lør. 18/11 (Middag ca) 5 0
U14 Mixed 7 350 Lør. 18/11 (middag ca) 0 0
U15 Mixed 7 350 Lør. 18/11 Eftermiddag ca 4 0
U16 Mixed 7 350 Søn. 19/11 Eftermiddag ca 0 0
U16 Piger Mixed 7 350 Søn. 19/11 Eftermiddag ca 1 0

Signetud teams

U5/6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Højby U6 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby U6 - 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
De blå Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Højby hold 3 Højby S&G Logo Højby S&G

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Højby U7 C Højby S&G Logo Højby S&G
Nr. Lyndelse/ Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BBB - Hold 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB - Hold 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HØB City C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Nr. Lyndelse /Søby fc 2 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

Dame Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 Eftermiddag ca

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 Højby S&G Logo Højby S&G
Søllinge Sport og Fritid B Søllinge Sport og Fritid Logo Søllinge Sport og Fritid

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/11 (Formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Højby U8 C Højby S&G Logo Højby S&G
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SFB U8 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB u8 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HØB United C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Mg og Bk 1 B Mg og BK
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/11 (Formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/11 (Middag ca)

Teamname LVL Logo Club
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS U10 B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/11 (middag ca)

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 3 B Højby S&G Logo Højby S&G
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum BK C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Vestfalen´s Helte C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS blå C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Stribet Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Nr. Lyndelse Drengene C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse Drengene 2 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 18/11 (Middag ca)

Teamname LVL Logo Club
THE BULLDOGS C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Højby S&G 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
BM pigerne Marienlyst Logo Marienlyst
OB & ik B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 18/11 (middag ca)

Teamname LVL Logo Club

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 18/11 Eftermiddag ca

Teamname LVL Logo Club
Michaels disciple B Højby S&G Logo Højby S&G

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Teamname LVL Logo Club
Højby allstars C Højby S&G Logo Højby S&G

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - November 19 2017

Organisation
Højby S&G
Place
Højby Hallen
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fodbold Stævne Højby 2017 map

Tournament overview