Sparekassen Fyn Cup 2018

Langeskov IF og Sparekassen Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 20. januar 2018 - Niv. B/C.

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen.

Drenge U 9: 5 mod 5.

Drenge U 13 - U 14.

Pige U 8, U9/U10 og U11/U12.

Søndag den 21. janur 2018 - Niv. B/C.

Drenge U 8: 5 mod 5

Drenge U 10, U 11, U 12, U 15, U 16 og U 17.

Pige U 14.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed.

Der må maksimalt deltage 7 spillere på hvert hold.

U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold.

U 8 og U 9: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier:

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr 300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531. Husk oplysninger ved indbetaling - ID.nr. og klubnavn.

Tilmelding senest 31. december 2017.

Program udsendes i uge 2 - 2018.

Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2018: Knud Knudsen 65 38 18 99 - lif.sparekassenfyn@gmail.com.

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Fyn Cup.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 (2012) Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U 7 (2011) Mixed 6 300 Lørdag 6 0
U 8 (2010) Mixed 8 300 Søndag 12 0
U 9 (2009) Mixed 8 300 Lørdag 9 0
U 10 (2008) Mixed 7 300 Søndag 9 0
U 11 (2007) Mixed 7 300 Søndag 15 0
U 12 (2006) Mixed 7 300 Søndag 6 0
P U 8 (2010) Mixed 8 300 Lørdag 0 0
P U 9/U10 (2009-08) Mixed 7 300 Lørdag 3 0
P U 11/U12 (2007-06) Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U 13 (2005) Mixed 7 300 Lørdag 9 0
U 14 (2004) Mixed 7 300 Lørdag 10 0
U 15 (2003) Mixed 7 300 Søndag 6 0
U 16 (2002) Mixed 7 300 Søndag 7 0
U 17 (2001) Mixed 7 300 Søndag 0 0
P U 14 (2004) Mixed 7 300 Søndag 14 0

Signetud teams

U 6 (2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Testhold B
Tommerups Ninjagoer C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Morud C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U 7 (2011) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 8 (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Murermester Anders Bové B
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
B1909-1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909-2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Gitte & Toms Køreskole B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Multi-smedien C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Mørk og Skov B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF

U 9 (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Allested U&IF B Allested U & I Logo Allested U & I
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U 10 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
fc storebælt B
LIF 4 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 11 (2007) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KB/KR70 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/KR70 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 12 (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
tpi-1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI - 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
CocioBoys B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

P U 8 (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P U 9/U10 (2009-08) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF

P U 11/U12 (2007-06) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 13 (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
THE BULLDOGS C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Vamdrup U13 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
The Kings B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The hotdogs C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF

U 14 (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Vamdrup U14 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
KMD1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF II B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Gaur B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
TPI X B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Y C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 15 (2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Drengerøvene B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Bulderbasserne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BIF Drengene C Billund IF Logo Billund IF
KRFK B KRFK Logo KRFK

U 16 (2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team life
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KRFK C KRFK Logo KRFK
To Ryk Og En Aflevering C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Skibhusdrengene B Marienlyst Logo Marienlyst

U 17 (2001) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

P U 14 (2004) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tårup IF B
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team JFS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fortuna Svendborg 1 B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg
Fortuna Svendborg 2 B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - January 21 2018

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej 3
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview