Nytårscup 2017

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne!

Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen, også under kampene :)
Stævnet er stort set gennemført kun vha vores ungdomsmedlemmer.

De fleste er dygtige stævnefolk nu, men der kan snige sig en lille fejl ind, her og der.

Seneste nyt:
- Stævnet er oprettet
- De første tilmeldinger er på vej
- Vi laver i år plads til U8. U8 og U9 får en tilmeldingsrabat.
- Vi har igen plads til motionshold. Håber mange vil tage imod tilbuddet..

Vi har også en facebook gruppe! https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta:
Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 1 og 3

Tilmelding:
Prisen for tilmelding ligger på 400. U8-U9 hold betaler dog kun 200.
Tilmeldingsgebyret indbetales på 6820-0001290761
Tilmeldingen er først gældende når beløbet er modtaget

Afvikling:
Puljer med under 3 hold afvikles ikke
Vi tilstræber at man spiller mod eget niveau, og puljeinddeler efter det.
Vi forsøger at afvikle puljerne på ca 3 timer +/- en smule
Vi tilrettelægger turneringsformen efter antal tilmeldte.
Vi tilstræber at man spiller 4 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.
Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
Vi spiller efter reglerne til små mål. Reglerne kan læses ved ankomst, eller findes her på forhånd:
http://www.dbusjaelland.dk/turneringer_og_resultater/dbu_sjaelland_turneringer/turneringsreglementer/indefodbold/spilleregler_haandboldmaal
 

Hvad kan man vinde:
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til 1 og 2, nogle gange 3.
Medaljer til alle i U8 og U9.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:
Vi samarbejder med Viggis der findes i Hallen. Det er rigtig god mad til fornuftige prise.
Planlæg gerne jeres tur sådan at I kan spise frokost hos Viggis. Det støtter det lokale foreningsliv.

Dommer/Stævneledelse:
Dommerne er særlig udvalgt af Sorø Freja i forbindelse med udvikling af dommere, blandt vores egne unge medlemmer. Der kan være sorte dommere på bestemte rækker.
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager.
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Tilmeldingen kan rettes inden stævnet starter, for at undgå fejltilmelding.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster

Vi spiller ikke om penge
(Det bliver vi simpelthen nødt til at gøre opmærksom på)

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Kvinde Motion C Mixed 7 400 D. 30. 18-22 12 0
Herre Senior A-B Mixed 7 400 D. 29. 18-22 17 0
Kvinde Senior A-B Mixed 7 400 D. 28. 18-22 4 0
U18 Piger A-B Mixed 7 400 D. 28. 18-22 7 0
U16 Piger A-B Mixed 7 400 D. 29. 15-18 4 0
U16 Drenge B Mixed 7 400 D. 30. 15-18 12 0
U16 Drenge A Mixed 7 400 D. 30. 15-18 3 0
U15 Piger C Mixed 7 400 D. 29. 15-18 2 0
U15 Piger B Mixed 7 400 D. 29. 15-18 1 0
U15 Piger A Mixed 7 400 D. 29. 15-18 1 0
U15 Drenge B Mixed 7 400 D. 27. 18-21 0 0
U15 Drenge A Mixed 7 400 D. 27. 18-21 0 0
U14 Piger C Mixed 7 400 D. 29. 12-15 1 0
U14 Piger B Mixed 7 400 D. 29. 12-15 3 0
U14 Piger A Mixed 7 400 D. 29. 12-15 1 0
U14 Drenge C Mixed 7 400 D. 30. 12-15 3 0
Herre Motion C Mixed 7 400 D. 30. 18-22 14 0
U12 Drenge C Mixed 7 400 D. 27. 15-18 1 0
U12 Drenge B Mixed 7 400 D. 27. 12-15 6 0
U12 Drenge A Mixed 7 400 D. 27. 15-18 10 0
U11 Piger A-B-C Mixed 7 400 D. 28. 15-18 6 0
U11 Drenge A-B-C Mixed 7 400 D. 30. 09-12 7 0
U10 Piger A-B-C Mixed 7 400 D. 29. 09-12 10 0
U10 Drenge A-B-C Mixed 7 400 D. 29. 09-12 14 0
U9 Piger A-B-C Mixed 8 200 D. 27. 09-12 12 0
U9 Drenge A-B-C Mixed 8 200 D. 27. 09-12 12 0
U8 Piger A-B-C Mixed 8 200 D. 28. 09-12 3 0
U8 Drenge A-B-C Mixed 8 200 D. 28. 09-12 11 0
U14 Drenge B Mixed 7 400 D. 30. 12-15 9 0
U14 Drenge A Mixed 7 400 D. 30. 12-15 0 0
U13 Piger C Mixed 7 400 D. 29. 12-15 3 0
U13 Piger B Mixed 7 400 D. 29. 12-15 7 0
U13 Piger A Mixed 7 400 D. 29. 12-15 0 0
U13 Drenge C Mixed 7 400 D. 28. 12-15 2 0
U13 Drenge B Mixed 7 400 D. 28. 12-15 4 0
U13 Drenge A Mixed 7 400 D. 28. 12-15 1 0
U12 Piger A-B-C Mixed 7 400 D. 27. 12-15 5 0

Signetud teams

Kvinde Motion C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold - Fodbold Fitness C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fladsåpensionister C
Lellinge 1 C Lellinge IF Logo Lellinge IF
Lellinge 2 C Lellinge IF Logo Lellinge IF
Sorø Freja U60 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja U40 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Herre Senior A-B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja Old Boys A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
AC Sorana A
Sorø Freja 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Vision Gulve
FOK’A B
Ghadimi A
Retrobutikken
De blå mænd B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
GG Barca B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sorø Freja U19 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Junkers drenge C
Casino Næstved A
Casino næstved FC77 - Næstved  Logo FC77 - Næstved
Casino næstved A FC77 - Næstved  Logo FC77 - Næstved
Det lille Bryggeri
Do the Greizmann B Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF

Kvinde Senior A-B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Gørlev idrætsefterskole B Gørlev Idrætsefterskole Logo Gørlev Idrætsefterskole
Sorø Freja U18 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U18 Piger A-B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 18-22

Teamname LVL Logo Club
VIE A
BSF tøserne B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U16 Piger A-B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Solrød Tøserne B Solrød FC Logo Solrød FC
AVISTA-tøserne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Viby IF B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby IF 2 B Viby IF Logo Viby IF

U16 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Team GVA B
Allred Allstars
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Irepair4you B
kongevejen B
Gentlemen´s B
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Mors drenge B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Nemt B
Listorps IF B Listorps IF

U16 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Gentlemen´s 1 A
Sorø Freja 2 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U15 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Raklev U15 B Raklev GI Logo Raklev GI

U15 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
LBI 1 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U15 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
KHI's piget B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Næstved If B Næstved IF Logo Næstved IF

U14 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Boldkanon A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U14 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
TEAM V. C
TBK C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Herre Motion C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 18-22

Teamname LVL Logo Club
SIF C
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Martin og de 5 vigner C
De andre C
Team Easy On
Egedals Bonderøve C Egedals Bonderøve
1883 - Den stod her da jeg kom C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Hyggeholdet C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Abo ham ham på Mols linjen C
Sorø Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 3 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Det Lille Bryggeri

U12 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Team AS RK3 Slaglille-Bjernede GI

U12 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Løverne U11 A
Team AS RK2 Slaglille-Bjernede GI
Team Wonderboys B
Elmo FJ B
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Præstø if B Præstø IF Logo Præstø IF

U12 Drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Team Azzurri A LBK
Team AS RK1 Slaglille-Bjernede GI
Hjorts drenge A
De helt vilde B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HGB Sort A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Newells Oldboys A
The skills
Næver Foot Boys A Næstved IF Logo Næstved IF
Blå hajer A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 Piger A-B-C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
God Girls C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Vestegnens piger A

U11 Drenge A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Ringsted Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ringsted Hvid B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Bombers drenge Merløse B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Bombers drenge United B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Bombers drenge B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U10 Piger A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 09-12

Teamname LVL Logo Club
SGIF u9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Super Girls C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Girl power B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sengeløse u10 B B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse u10 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U10 Drenge A-B-C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 09-12

Teamname LVL Logo Club
fc storebælt B
Blå Dap Team B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted IF - HVID A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Team Swag C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted IF - BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
fc storebælt C
Bomberne C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Raketterne B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ringsted IF - GUL B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Team AS B Team AS

U9 Piger A-B-C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Pige U9 B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Up Sengeløse Blå C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Pink B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Lilla B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sengeløse U9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U9 Drenge A-B-C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Barcaerne B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Team AS B Team AS
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Suså If B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Sorø Freja 1 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse B&I Sort B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I Rød B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U8 Piger A-B-C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U8 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Boldklubben Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U8 Drenge A-B-C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Bombedrengene C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Bombers drenge B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Vemmelev (grøn) A Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Raketterne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Slagelse B&I 3 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
De blå lyn C FC Storebælt Logo FC Storebælt

U14 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Olivers Garage A
Rodis Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Cencio. B
Biflerne fra Baf-by 1 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Aros forsikring B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Biflerne fra Baf-by 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
TN Anlæg B

U14 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
The Dap-Dap girls IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Sorø Freja U12 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
The Dap-Dap girls 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U13 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev tøser B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
LBI hvid Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI grøn Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Biflerne fra Baf-by 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U13 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Høng 3 B Høng GF Logo Høng GF
Høng 2 B Høng GF Logo Høng GF
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
J.A AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A-B-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev tøser A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2017

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø-Hallerne
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview