Løjt Super Brugsen Cup 2017

Vi GENTAGER SUCCESEN HÅNDBOLDSTÆVNE FOR BREDDE Håndbold Weekenden d. 15.-17. december For U6, U8, U10, U12, U14 Løjt IF Håndbold & Super Brugsen Løjt, afholder Super Brugsen Løjt Julestævne 2017 i Løjt hallerne ved Åbenrå, Sønderjylland. Et super godt stævne for bredde håndbolden. Gode kampe - min. 3 i hver række. Gode præmier og spurtpræmier i U10-U14. Medalje cermoni og indløb hos U6/U8. Gratis forældre kaffe , Mulighed for køb af mad og drikke i hallerne.. Vi glæder os til at se jer.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 8 450 Søndag Middag 17 0
U8 Mix Mixed 8 450 Søndag Formiddag 6 0
U8 Mix Mixed 8 450 Søndag Formiddag 3 0
U8 Mix Mixed 8 450 Søndag Formiddag 13 0
U10 Piger Mixed 12 650 Lørdag Eftermiddag 2 0
U10 Piger Mixed 12 650 Lørdag Eftermiddag 8 0
U10 Drenge Mixed 12 650 Lørdag Formiddag 6 0
U10 Drenge Mixed 12 650 Lørdag Formiddag 6 0
U12 Drenge Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 4 0
U12 Drenge Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 8 0
U12 Piger Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 5 0
U12 Piger Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 7 0
U14 Drenge Mixed 12 650 Fredag Eftermiddag/Aften 2 0
U14 Piger Mixed 12 650 Fredag Eftermiddag/Aften 0 0
U14 Piger Mixed 12 650 Fredag Eftermiddag/Aften 2 0
U14 Drenge Mixed 12 650 Fredag Eftermiddag/Aften 1 0

Signetud teams

U6 Mix 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 4 C Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 3 C Rødekro-Aabenraa Håndbold
Rødekro-Aabenraa Håndbold 1 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold Å C Rødekro-Aabenraa Håndbold Å
Starup U6 C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF6 C Starup UIF Logo Starup UIF
Løgum 1 C Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Sundeved HK 1 B Sundeved HK
Sundeved HK 2 C Sundeved HK
BBI/SAXBURG BBi/SAXBORG
K&K´s yngel C Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Over Jerstal Håndboldklub Over Jerstal Håndboldklub

U8 Mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold 1 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Ensted U8 A Ensted håndbold
Hammelev 1 A Hsuf
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Tinglev SV B Tinglev if

U8 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold Å B Rødekro-Aabenraa Håndbold Å
BBI/Saxburg 2 C BBI/Saxburg
Hammelev 2 B Hsuf

U8 Mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold Å C Rødekro-Aabenraa Håndbold
Kværslinger C Kværs / Tørsbøl UIF Logo Kværs / Tørsbøl UIF
Over Jerstal Håndboldklub C Over Jerstal Håndboldklub
Starup U7 C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup U8 C Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Tinglev SV 2 C Tinglev if
Tinglev SV C Tinglev if
BBI/SAXBURG C BBI/SAXBORG
TMT 1 A TMT Ungdom
TMT 3 C TMT Ungdom
TMT 2 C TMT Ungdom

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejen - pigerne B Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejen tøserne C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Team Haderslev KFUM C Team Haderslev KFUM
Hammelevs piger C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Sundeved HK C Sundeved HK
Team Møgeltønder Tønder Håndbold C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Ensted U10 mix C Ensted håndbold
Team Haderslev KFUM B Team Haderslev KFUM
TMT ungdom 2 B TMT ungdom
TMT ungdom 1 B TMT ungdom

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BBI/SAXBURG C BBI/SAXBURG
Felsted if U10 C felsted
Tinglev SV Tinglev if
H&K rødder C Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
Over Jerstal Håndboldklub C Over Jerstal Håndboldklub

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Børkop HK B Børkop Håndbold Klub
Tinglev Lundtoft IF - 2006 B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
TM Tønder 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Løgum B Løgum IF Logo Løgum IF

U12 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sundeved HK C Sundeved HK
TM Tønder 2 C Tønder SF Logo Tønder SF
Felsted U12 C felsted
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
HUIF C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF C BOV IF Logo BOV IF
Løgum C Løgum IF Logo Løgum IF

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Sundeved HK B Sundeved HK
FHK hold B B Fredericia HK 1990
TMT Håndbold Ungdom C TMT Håndbold Ungdom
Team Haderslev KFUM B Team Haderslev KFUM

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF C Starup UIF Logo Starup UIF
Fredericia HK 1990 C Fredericia HK 1990
TMT Håndbold Ungdom C TMT Håndbold Ungdom
VHF C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF

U14 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold A Rødekro-Aabenraa Håndbold
Sundeved HK A Sundeved HK

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
S.V Tingleff B SV Tingleff Logo SV Tingleff
Sundeved HK B Sundeved HK

U14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
Løgum B Løgum IF Logo Løgum IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - December 17 2017

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Idrætsanlæg Hal 1 & 2
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Handball
Type
Indoor cup
Løjt Super Brugsen Cup 2017 map

Tournament overview