ALLESØ CUP 2017

Velkommen til årets hyggeligste indendørsstævne for børn!

Allesø Cup afvikles fra d. 24.-26. november 2017, og er kun for B og C hold. Herunder kan du læse regler og afviklingsprogram. OBS: Alle hold må max være 6 spillere i alt.

Program:

Fredag den 24.11. spiller Pigerne

Lørdag den 25.11 er det U6- U10

Søndag den 26.11 er det U11 – U13

Pris: 250,- pr. hold
 

Vi forbeholder os ret til at ændre dagene, afhængig af tilmeldinger. De sidste år er der kommet over 100 hold til vores hyggelige stævne i Allesø Hallen. Hallen har gennemgået en omfattende renovering med nyt gulv og helt nye bander, endnu bedre forhold og nye toiletter.

Cafeteriaet har åbent under hele stævnet med masser af lækre ting og sager.

Beløbet SKAL være indbetalt d. 17.11.2017 på konto nr 9570 12212860 eller Mobilepay 53 33 85 04

Betaling er bindende og bliver ikke tilbagebetalt hvis man melder afbud. Vi tager i mod MobilePay, men ikke dankort. Vi glæder os rigtig meget til at se jer alle igen i år ! :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 Lørdag kl 9.00 5 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag kl. 9.00 4 0
U8 Mixed 4 250 Lørdag formiddag 20 0
U9 Mixed 4 250 lørdag formiddag 5 0
U10 Mixed 4 250 Lørdag Middag 17 0
U11 Mixed 4 250 Søndag kl 10** 9 0
U12 Mixed 4 250 Søndag kl 10** 2 0
U13 Mixed 4 250 Søndag ca. 12.00 5 0
U12 Piger Mixed 4 250 Fredag kl 17.00 8 0
U13 Piger Mixed 4 250 Fredag kl 17-00 3 0
U14 Piger Mixed 4 250 Fredag Ca 18.30 1 0
U15 Piger Mixed 4 250 Fredag Ca. 18.30 2 0

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 9.00

Teamname LVL Logo Club
De blå B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø U6 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
holuf pile if U6 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
holuf pile if U6 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U8 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909-1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909-2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søndersø 3 og Søndersø 4 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø 3 og Søndersø 4 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Nr. Bjært Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum IF 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup U8 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allesø 1 B Allesø Fodbold
Allesø 2 C Allesø Fodbold
Korup-Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Korup-Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby BK 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS U10 B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Korup-Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup-Ubberud 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Langeskov 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 10**

Teamname LVL Logo Club
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 10**

Teamname LVL Logo Club
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 12.00

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Dennis s drenge 2 Korup IF Logo Korup IF
Tpi U13 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 17.00

Teamname LVL Logo Club
Allesø U.12 Piger C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Søhus Stige 1 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
KRFK B KRFK Logo KRFK
OKS pigerne C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skårup IF B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Allesø U.12 Piger - hold 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
U12 Piger B Korup IF Logo Korup IF

U13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 17-00

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Aarup Boldklub B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Ca 18.30

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Ca. 18.30

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - November 26 2017

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesø Hallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
ALLESØ CUP 2017 map

Tournament overview