Holmegaard Cup 2017

Holmegaard Boldklub inviterer til medajle og pokal stævne (breddestævne) den 28. og 29. december 2017. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U6 og U7, 3 mands. Drenge U8 – U9, 5 mands. U10 – U14, 4 mands. Piger U10 – U14, 4 mands. Der vil være kampe som spilles efter kl. 18 begge dage. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til 4 og 5 pladsen, i hver pulje. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: U6 – U8 kr. 325,- U9 – U14 kr. 425,- Indbetales på konto: reg.nr. 7045 konto 0001055787. Tilmeldingsfrist: 10. december 2017.

Hvis der ikke er tilmeldinger nok på det enkelte niveau, vil disse blive lagt sammen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10/U11 Mixed 6 425 Torsdag 3 0
U13 Mixed 6 425 Fredag 11 1
U14 Mixed 6 425 Fredag 0 0
U6 Mixed 5 325 Torsdag 3 0
U7 Mixed 5 325 Torsdag 19 3
U8 Mixed 7 325 Torsdag 14 0
U9 Mixed 7 425 Torsdag 15 0
U10 Mixed 6 425 Torsdag 7 0
U11 Mixed 6 425 Torsdag 6 0
U11 Mixed 6 425 Torsdag 8 0
U12 Mixed 6 425 Fredag 8 2
U12 Mixed 6 425 Fredag 15 4
U13 Mixed 6 425 Fredag 4 1
U13 Mixed 6 425 Fredag 10 1
U14 Mixed 6 425 Fredag 1 0
U14 Mixed 6 425 Fredag 6 1
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U10/U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club

U13 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
AB taarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HGB 4 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hornbæk Supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Sundby Pigerne B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HGB 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Girl power

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U7 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG grøn Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B73 - 1 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 - 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 - 3 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herfølge Blå Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge Gul Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sørbymagle IF 1 B Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Sørbymagle IF 2 B Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Næstved 3 Næstved IF Logo Næstved IF

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG - 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG - 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
TOF 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Holmegaard GB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Møns drenge 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns drenge 2 Møns FK Logo Møns FK

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG5 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Team Azul Næstved IF Logo Næstved IF
Rangers A
HGB Sort A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Blå hajer A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U12 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&IF C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hundige BK 1 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Holbæk B&IF B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holmegaard Rød C Holmegaard
Holmegaard sort B Holmegaard
Holbæk B&I B3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Jan´s drenge 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Keyser og Thorsens drenge C
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Store Heddinge bk 1 A Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
FK "ICE COLD" A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U13 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Store Heddinge bk 2 B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Trup 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
The attackers B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B/C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vestegnen B
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
En Pose Blandet A Næstved IF Logo Næstved IF

U14 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Rodis Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Aros forsikring B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - December 29 2017

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview