Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold

 

 

                       STÆVNET  ER UDSOLGT                    

 

Kom til et af Fyns mest populære indestævner

Dalum IF Multi Cup 2017 for U8-U14 og U17 drenge

 

Vi mangler pr d.d den 01/12-2017, KUN  1 U10 Drengehold for udsolgt.

 

Status for antal tilmeldte hold 127 ud af 128 mulige

 

Restpladser d.d.

 

U8 Drenge UDSOLGT

U9 Drenge UDSOLGT

U10 Drenge UDSOLGT

U11 Drenge UDSOLGT

U12 Drenge UDSOLGT

U13 Drenge UDSOLGT

U14 Drenge UDSOLGT

U17 Drenge UDSOLGT

 

 

LÆS OM STÆVNET MED BLA SPILLEREGLER OG TILMELDTE HOLD PÅ STÆVNETS HJEMMESIDE. DEN FINDER PÅ FLG LINK.

http://www.dalumif.dk/dalum-multi-cup/tilmelding

 

Vi spiller efter klassetrinsreglen/kvartalsspillere. Dvs en spiller der er født i 2004, men går i klasse med årg 2005 kan godt deltage i U13 drengerækken. En spiller der er født i 2001.

 

DAGE OG TIDSPUNKTER ER NU FASTLAGT-

9. - 10. december 2017 afholder Dalum IF et årgangsopdelt børne/ungdoms-fodboldstævne for drenge hold i Dalumhallerne.

 

Der er rækker fra U8-U14 og U17 drenge 

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer.

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold fra U10 - U17 og max dog 7 i u8 og u9 . 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

 

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er .  2 December 2017.
Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk


Stævnegebyr er 400 kr. kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.
 

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Kontaktperson og spørgsmål


Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 drenge Mixed 6 400 søndag kl. 15:30 - 18:30 17 0
U-12 drenge Mixed 6 400 søndag kl. 12:15 - 15:15 17 0
U-14 drenge Mixed 6 400 lørdag kl. 18:45 - 21:30 20 1
U-17 drenge Mixed 6 400 søndag kl. 18:45 - 21:30 23 1
U-8 drenge Mixed 7 400 lørdag kl. 9:00 - 12:00 16 0
U-9 drenge Mixed 7 400 lørdag kl. 12:15 - 15:15 18 0
U-10 drenge Mixed 6 400 søndag kl. 9:00 - 12:00 18 0
U-11 drenge Mixed 6 400 lørdag kl. 15:30 - 18:30 16 0

Signetud teams

U-13 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Paper Consult 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Paper Consult 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
THE DREAM TEAM A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Skiller Boys A

U-12 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TEAM TVC A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BGIF2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
UIV A/S B
BM1 A Marienlyst Logo Marienlyst

U-14 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 18:45 - 21:30

Teamname LVL Logo Club
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
KMD A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
DK Transportbaand A
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
De Hvide Ulve A

U-17 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 18:45 - 21:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team Sok A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team K So B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oure Fodbold Akademi A Oure Idrætsskoler Logo Oure Idrætsskoler
Brobybøllerne B FC Broby Logo FC Broby
Næsby 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC
Tarup Paarup Idtrætsforening A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Under uret A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Der leges med kugler og kasser A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Bazooka B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U-8 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 9:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B.1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup U8 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stjernerne B Stjernen boldklub

U-9 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-10 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag kl. 9:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Stjernen A Stjernen
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Bjert IF 1 A Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert IF 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Team GB A
Rudkøbing C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
allested A Allested U & I Logo Allested U & I

U-11 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SUB Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - December 10 2017

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold map

Tournament overview