LOLLANDS BANK CUP 2017 - ØRSLEV GIF

Ørslev Fodbold har igen i år i samarbejde med
Lollands Bank - fornøjelsen at invitere til

LOLLANDS BANK CUP 2017

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg
den 10. - 11. - 12. november 2017

Der spilles i følgende rækker:

FREDAG den 10. november 2017:

Dame Senior

Herre Oldboys / Veteran (for spillere født i 1982 eller ældre)

LØRDAG den 11. november 2017:

U-6 Mixede Årg. 2012 og yngre

U-8 Mixede Årg. 2010

U-10 Drenge Årg. 2008

U-12 DrengeÅrg. 2006

U-13 Drenge Årg. 2005

U-16 Drenge Årg. 2002

U-16/17 Piger Årg. 2002 - 2001

SØNDAG den 12. november 2017:

U-7 Mixede Årg. 2011

U-9 Mixede Årg. 2009

U-11 Drenge Årg. 2007

U-14 Drenge Årg. 2004

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i ovennævnte rækkefølge!!

Ved for få deltagende hold aflyses rækken - og derfor kan der godt opstå forskydninger i ovenstående foreløbige program.

Holdstørrelser:

I U-6 & U-7 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I rækkerne fra U-14 og ældre må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensationer, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2017. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivlsspørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

Særregler for Lollands Bank Cup 2017:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I rækker fra U-14 (denne række inklusiv) og ældre må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

I U-6 og U-7 rækkerne vil der være medaljer til alle spillere.

I U-8 og U-9 rækkerne vil der være pokal til 1. og 2. plads i hver række samt der vil være medaljer til alle deltagende spillere.

I U-10, U-11, U-12, U-13 rækkerne vil der være pokal til 1. og 2. plads i hver række, samt medaljer til de 4 bedst placerede hold i hver række.

I følgende rækker: U-14 drenge samt U-16/17 pige og U-16 drenge. vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

I Dame senior og oldboys/veteran rækkerne er der sponsorpræmier i form af gavekort til restauranter og tilsvarende til de (formodentlig - kommer an på deltagerantallet) 3 bedste hold i hver række.

Pris og betaling:

U-6 & U-7 rækkerne: Kr. 400,00 pr. hold.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne: Kr. 450,00 pr. hold.
I U-14 drenge samt U-16/17 pige og U16 drenge: kr. 500,00 pr. hold.

I Damesenior samt oldboys/veteran: Kr. 450,00 pr. hold. (dette er inklusiv 1 øl eller vand pr. spiller på holdet)
Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 25. oktober 2016.

Tilmelding:

Tilmelding senest den 3. november 2017, via www.stævner.dk
Evt. spørgsmål på mail feldballe@hotmail.com eller på tlf.: 25 45 17 06
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem lørdag og søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program forventes udsendt den 5. november 2017 til de personer som har tilmeldt.

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

På vegne af Ørslev GIF og Lollands Bank

Jesper Hansen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - årgang 2012 Mixed 5 400 Lørdag formiddag 3 0
U7 - årgang 2011 Mixed 5 400 Søndag formiddag 6 0
U8 - årgang 2010 Mixed 4 450 Lørdag middag 9 0
U9 - årgang 2009 Mixed 4 450 Søndag middag 11 0
U10 - årgang 2008 Mixed 4 450 Lørdag eftermiddag 7 0
U11 - årgang 2007 Mixed 4 450 Søndag eftermiddag 12 0
U12 - årgang 2006 Mixed 4 450 Lørdag eftermiddag 6 0
U13 - årgang 2005 Mixed 4 450 Lørdag eftermiddag 2 0
U14 - årgang 2004 Mixed 3 500 Søndag eftermiddag 11 0
U16 - årgang 2002 Mixed 3 500 Lørdag aften 3 0
U16/U17 - årg. 02/01 Mixed 3 500 Lørdag aften 3 0
Oldboys / Veteran Mixed 3 450 Fredag aften 6 0
Dame senior Mixed 3 450 Fredag aften 5 0

Signetud teams

U6 - årgang 2012 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U7 - årgang 2011 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U8 - årgang 2010 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østmøn Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Præstø 1 Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 Præstø IF Logo Præstø IF
ØGIF 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK

U9 - årgang 2009 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF 3 Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Møns drenge 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns drenge 2 Møns FK Logo Møns FK
Nyråd sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF

U10 - årgang 2008 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NAB Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NAB - 1 Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

U11 - årgang 2007 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nyråd 1 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Præstø C B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø N C Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø K A Præstø IF Logo Præstø IF
Møns FK 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U12 - årgang 2006 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Cool Boys C
SSMV.DK B
HG drengene B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U13 - årgang 2005 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U14 - årgang 2004 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Grøn C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Hvid C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Taastrup fc drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc gutterne C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Møn 1 Møns FK Logo Møns FK
Møn 2 Møns FK Logo Møns FK
Ørslev Gul C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev blå C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U16 - årgang 2002 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U16/U17 - årg. 02/01 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg/Ørslev 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Ørslev/Vordingborg 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Power girls

Oldboys / Veteran 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Skovbo C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sport og Spas Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Allstars C Ørslev IF Logo Ørslev IF
ØGIF 1 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
MA rådgivning.dk

Dame senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - November 12 2017

Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev mini hal
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview