Marienlyst Cup 2017

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 15. - 17. december 2017. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1, 2, 3 i hver række. Pris pr hold er 350 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr. 6866 kontonr. 1034741. Sidste tilmelding er den 3. december 2017 og kun hold under DBU kan deltage. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub man repræsenterer. Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2017. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 drenge - årg 06 Mixed 7 350 forventes spillet lørdag 28 0
U11 drenge - årg 07 Mixed 7 350 forventes spillet lørdag 24 0
U10 drenge - årg 08 Mixed 7 350 forventes spillet søndag 22 0
U9 drenge - årg 09 Mixed 8 350 forventes spillet søndag 17 0
U18 piger årg 01-00 Mixed 7 350 forventes spillet fredag 4 0
U15 piger - årg 03 Mixed 7 350 forventes spillet søndag 12 0
U13 piger - årg 05 Mixed 7 350 forventes spillet søndag 14 0
U11 piger - årg 07 Mixed 7 350 forventes spillet søndag 5 0
U17 drenge årg 02-01 Mixed 7 350 forventes spillet fredag 25 0
U15 drenge - årg 03 Mixed 7 350 forventes spillet lørdag 19 0
U14 drenge - årg 04 Mixed 7 350 forventes spillet lørdag 24 0
U13 drenge - årg 05 Mixed 7 350 forventes spillet lørdag 23 0

Signetud teams

U12 drenge - årg 06 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BBB 1 A
BBB 2 A
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KFUM Odense C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 drenge - årg 07 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U10 drenge - årg 08 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev B 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev B 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kerteminde U10 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U9 drenge - årg 09 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Bm1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Hvid A Dalum IF Logo Dalum IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby U9 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U18 piger årg 01-00 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club

U15 piger - årg 03 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TOQ Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Hedensted if Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 piger - årg 05 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Tarup/Paarup IF (4) C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup/Paarup IF (3) B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Aarup Boldklub A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
BM liga A Marienlyst Logo Marienlyst
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fredericia KF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 piger - årg 07 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge årg 02-01 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oure Fodbold Akademi A Oure Fodbold Akademi
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
næsby 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tarup Paarup Idrætsforening A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 drenge - årg 03 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nyborg Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup 3 Korup IF Logo Korup IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
fcm A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland

U14 drenge - årg 04 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U13 drenge - årg 05 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
BM A Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Fredericia 1 A FC Fredericia Logo FC Fredericia
FC Fredericia 2 A FC Fredericia Logo FC Fredericia
OB & ik B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Årslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB Liga 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Liga 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
EfB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - December 17 2017

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcenteret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview