MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018

  søndag d. 19. august 2018 inviterer Skagen Idræts Klub til ”MINI SKAW CUP” på Sparekassen Vendsyssel Arena, Stadionvej 2 i Skagen. Turneringen er tiltænkt som en opstart inden efterårs turneringen for pige- og drengespillere i U5 - U13 (årgang 2006-2014) går i gang. 

 

Der vil blive lagt vægt på at det gælder om at spillere sammen med forældre og søskende får en hyggelig dag, hvor det sociale får mindst lige så stor betydning som det sportslige. Pris for hold U5-U7 som spiller 3 mands (5 spillere) er 500 kr. for U8-U10 som spiller 5 mands (8 spillere) er kr. 600 pr. hold. For U11 - U13 som spiller 8 mands (11 spillere) er kr. 850 pr. hold. 

 

Store pokaler til alle spillere der bliver nr. 1 - 2 - 3 i alle i rækkerne U8-U13. Alle andre hold/spillere modtager erindringsmedalje. 

 I rækkerne U5, U6 og U7 er der store flotte pokaler til alle spillere. 

Tilmelding af hold kan ske på staevner eller på familienbech@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt antal spillere.

 

HUSK at man efter sommerferien går en årgang op. 

 

Hvert hold vil efter man har tilmeldt sig modtage en faktura på turneringsgebyret.
 

Når turneringsprogrammet er klart, vil det blive lagt ud på hjemmesiden: www.skagenik.dk og på Mini Skaw Cups facebook side: www.facebook.com/miniskawcup

 

Ønsker man at overnatte kan vi tilbyde en pakke med aftensmad, overnatning og morgenmad til fornuftige priser. 

 

Vi glæder os til se dig og dit hold til MINI SKAW CUP i Skagen 18. og 19. August 2018. Yderligere oplysninger vedr. cuppen kan rettes til Henrik Bech, tlf.: 24 42 02 36 eller på mail familienbech@skagennet eller til Henrik Andersen tlf.: 20 33 40 10 eller på mail ha1965@live.dk. Tag dit hold med til MINI SKAW CUP i Skagen og få en god start på efterårssæsonen for dine spillere. 

 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u-8 drenge-årg. 2011 Mixed 8 600 Spiller søndag 10 0
u9 A drenge-årg.2010 Mixed 8 600 Spiller søndag 5 0
u10A drenge-årg.2009 Mixed 8 600 Spiller søndag 5 0
u11A drenge-årg.2008 Mixed 11 850 Spiller søndag 4 0
u12A drenge-årg.2007 Mixed 11 850 Spiller søndag 4 0
u13 drenge-årg. 2006 Mixed 11 850 Spiller søndag 7 0
u7 årg. 2012 Mixed 5 500 Spiller søndag 10 0
u6 årg. 2013 Mixed 5 500 Spiller søndag 3 0
u5 årg.2014 Mixed 5 500 Spiller søndag 2 0
u-13 piger-årg. 2006 Mixed 11 850 Spiller søndag 2 0
u-8 piger-årg. 2011 Mixed 8 600 Spiller søndag 0 0
piger årg- 2009-2010 Mixed 8 600 Spiller søndag 7 0
piger årg- 2007-2008 Mixed 11 850 Spiller søndag 5 0
u9 B drenge-årg 2010 Mixed 8 600 Spiller søndag 10 0
u10B drenge-årg 2009 Mixed 8 600 Spiller søndag 22 0
u11B drenge-årg.2008 Mixed 11 850 Spiller søndag 9 0
u12B drenge-årg.2007 Mixed 11 850 Spiller søndag 6 0

Signetud teams

u-8 drenge-årg. 2011 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Team SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Team SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Ffi 7/8 C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
IF Skjold Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Skagen IK 1 Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK 2 Skagen IK Logo Skagen IK
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Bagterp Bagterp IF Logo Bagterp IF

u9 A drenge-årg.2010 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

u10A drenge-årg.2009 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Gug BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Asaa Boldklub ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK

u11A drenge-årg.2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
LIUF Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
SHI Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

u12A drenge-årg.2007 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Skagen ik A Skagen IK Logo Skagen IK
GVL Løkken A GVL Løkken
IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

u13 drenge-årg. 2006 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
BTI 1 Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Sindal U13 B Sindal IF Logo Sindal IF
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK

u7 årg. 2012 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
KRIF 1 Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
KRIF 2 Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Klokkerholm IF Klokkerholm Idrætsforening Logo Klokkerholm Idrætsforening
Aalbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
NFB-1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB-2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Aalborg Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Aab Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

u6 årg. 2013 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Lendum Lendum UGI Logo Lendum UGI
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

u5 årg.2014 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Asaa Boldklub ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

u-13 piger-årg. 2006 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Sindal U13 piger C Sindal IF Logo Sindal IF
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK

u-8 piger-årg. 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club

piger årg- 2009-2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Aalbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
Asaa Boldklub ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skagen IK 1 Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK 2 Skagen IK Logo Skagen IK
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SIK 3 Skagen IK Logo Skagen IK

piger årg- 2007-2008 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
BTI U12P C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

u9 B drenge-årg 2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 4 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Lendum Lendum UGI Logo Lendum UGI
IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
Aalbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK

u10B drenge-årg 2009 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Gug BK 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 3 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hirtshals B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Gærum Gærum IF Logo Gærum IF
IF Skjold Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
KRIF3 B Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
Tornby 2 Tornby IF Logo Tornby IF
HSF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Bagterp 1 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bindslev/Tversted IF 1 Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Bindslev/Tversted IF 2 Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Sindal IF B Sindal IF Logo Sindal IF

u11B drenge-årg.2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
LIUF Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
bangsbo Freja 2 Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
SHI Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Viborg Søndermarken IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

u12B drenge-årg.2007 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag

Teamname LVL Logo Club
Skagen ik B Skagen IK Logo Skagen IK
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
LUIF Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 19 2018

Organisation
Skagen IK
Place
Skagen IK
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Unknown
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018 map

Tournament overview