Sportigan Langebæk Cup 2018

 Sportigan Langebæk Cup 2018

                                                                 Langebæk Alliancen gentager succen, fra de foregående år.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

Det sker i weekenderne d. 19-20-21 januar og d. 27-28 januar.

Alle hold får minimum 3 kampe.
I årgangene U6-U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.
I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13,
vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.
Der vil vanen tro, være flotte holdposer i årgangene U6-U13.

I U14 og opefter... Bliver der spillet om, flotte pengepræmier..

I rækkerne U10 til U17 kårer vi stævnes spiller..

Gebyr pr hold U7-U13 er 400 kr. U14-U17 er 500 kr.

Der bliver spillet i følgende rækker:

FREDAG D. 19 JANUAR

U14 DRENGE

page1image9840      LØRDAG D. 20 JANUAR

U6 MIX

U12 DRENGE

U17 DRENGE

 SØNDAG D. 21 JANUAR

U7 MIX

U11 DRENGE

 

LØRDAG D. 27 JANUAR

U8 MIX

U13 DRENGE

U15 DRENGE

SØNDAG D. 28 JANUAR

U9 MIX

U10 DRENGE

 

 

 

 

Årgang

Spillere på holdet

page1image23128

Spillere på banen

page1image24760

1 mand over midten

page1image26104

1 Målmand. Der må tage med hænder

U6-U9

7

5

NEJ

JA

U10-U12

6

4

NEJ

NEJ

U13-U17

6

4

JA

NEJ

Tilmelding og betaling...
Holdet er ikke endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret ! og tilmeldingen er bindene.
Gebyret indbetales på Reg.nr: 5041 konto nr : 0001231942
Eller på MobilePay : 51212148
HUSK ved indbetaling at opgive holdets navn og det id-nr. Som du får tilsendt pr. mail, når vi har registreret din tilmelding

via stævner.dk.
Sidste frist for tilmeldinger er onsdag dag d. 3 januar 2018. Programmet bliver sendt på mail, og kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontakt person: Jannic Andersen
Mobil
51212148, Mail jna@nrdc.dk

Med sportslig hilsen
Langebæk Alliancen og Sportigan Præstø. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 10 0
U14 Mixed 6 500 13 0
U15 Mixed 6 500 5 0
U8 Mixed 6 400 12 0
U9 Mixed 6 400 11 0
U10 Mixed 6 400 15 2
U11 Mixed 6 400 12 0
U17 Mixed 6 500 11 0
U12 Mixed 6 400 13 0
U13 Mixed 6 400 18 0
U6 Mixed 8 400 4 0

Signetud teams

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
suså u7 Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
VIF II B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
MFK Sort C Møns FK Logo Møns FK
MFK Hvid Møns FK Logo Møns FK
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U14 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK 2 Møns FK Logo Møns FK
MFK 1 Møns FK Logo Møns FK
Ørslev Hvid Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Grøn Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Team Rod B
Team Cencio B
Team Bolas
White Ops
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Blå B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Ulvene B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Intersport Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Roskilde Racing Center
Team Næver B

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Hellested.if. B Hellested Idræts Forening Logo Hellested Idræts Forening
Nyråd drengene B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF A Præstø IF Logo Præstø IF
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Suså If B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns drenge 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns drenge 2 Møns FK Logo Møns FK

U10 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Swag C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
MFK U10 C Møns FK Logo Møns FK
Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Tingsted United B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted FC B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Vordingborg IF Hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF Sort Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
MFK 44 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 88 C Møns FK Logo Møns FK
Nab C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC GRØN C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC BLÅ C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC RØD B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U17 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nybolig Erhverv København A/S A FA 2000 Logo FA 2000
Dream Team A HB Køge Logo HB Køge
Reunion FC A
LA Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Kenneths Dicible C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Roskilde Racing Center
Vibses Drenge A
El Mondas A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gentlemen’s B
Irepair4you B

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
SSMV.DK B
ØGIF sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
The skills
Keyser og Thorsens drenge C
Næver Foot Boys Næstved IF Logo Næstved IF

U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Gulerødderne B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd United
Tuses tropper B -Tuse IF
Præstø IF Præstø IF Logo Præstø IF
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
FC MFK C Møns FK Logo Møns FK
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
VIF 3 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team Schulz
Øbberbøv C
Team Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vifferne C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Toksværd Olstrup Fodbold C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - January 28 2018

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebækhallen
Address
Åløkkevej 2
Postalcode
4771
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview