Sportigan Pokalcup 2017 i Viborg

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2017 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge - årgang 12, U-7 drenge - årgang 11, U-7 piger - årgang 11 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-8 piger - årgang 10,U-8 drenge - årgang 10, U-9 drenge - årgang 09, U-10 drenge - årgang 08, U-10 piger - årgang 08, U-11 drenge - årgang 07 og U-11 piger - årgang 07. Der niveauinddeles i U-8 - U-9 - U-10 og U-11 Kampe/dommere : Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-11 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier : Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10 og U-11 hvor der er flotte Puma præmier. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 1. december 2017. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 300,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 350,- kr. pr. hold i U-8 - U-11. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest den 16. december 2017. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 piger B Mixed 7 350 Fredag formiddag 4 0
U-11 drenge C Mixed 7 350 Fredag eftermiddag 4 0
U-11 drenge B Mixed 7 350 Fredag eftermiddag 4 0
U-11 drenge A Mixed 7 350 Fredag først aften 2 0
U-8 drenge A Mixed 7 350 Torsdag formiddag 5 0
U-8 drenge B Mixed 7 350 Torsdag fra morgen 11 0
U-10 drenge A Mixed 7 350 Onsdag først aften 6 0
U-10 drenge B Mixed 7 350 Onsdag eftermiddag 5 0
U-9 drenge A Mixed 7 350 Torsdag først aften 1 0
U-10 piger Mixed 7 350 Fredag fra morgen 7 0
U-8 piger Mixed 7 350 Onsdag formiddag 3 0
U-9 drenge B Mixed 7 350 Torsdag eftermiddag 7 0
U-8 drenge C Mixed 7 350 Torsdag fra morgen 5 0
U-7 drenge Mixed 5 300 Onsdag fra morgen 16 0
U-6 drenge Mixed 5 300 Onsdag fra morgen 6 0
U-11 piger C Mixed 7 350 Fredag formiddag 1 0
U-7 piger Mixed 5 300 Onsdag fra morgen 2 0
U-10 drenge C Mixed 7 350 Onsdag eftermiddag 3 0
U-9 drenge C Mixed 7 350 Torsdag eftermiddag 8 0
U-9 piger Mixed 7 350 Onsdag formiddag 2 0

Signetud teams

U-11 piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Ravnsbjerg 1 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U-11 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U-11 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
I.K. Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-11 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag først aften

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg ff 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Houlkær Young Wikings 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF

U-8 drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Frederiks drengene B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Viborg ff 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Ikast FS 2 C Ikast FS Logo Ikast FS
Houlkær Young Wikings 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm 1 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Stoholm 2 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Farsø/Ullits IK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U-10 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag først aften

Teamname LVL Logo Club
SIK Bears A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ravnsbjerg if A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
NUGF A A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-10 drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Tigers B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Panthers B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ik Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-9 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag først aften

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
De Seje Brande IF Logo Brande IF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
FUIK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 B Team Viborg Logo Team Viborg
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U-8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De seje tøser 1 A Skive IK Logo Skive IK
De seje tøser 2 A Skive IK Logo Skive IK
Superstars Team Viborg Logo Team Viborg

U-9 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BIF 1 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
AIF/ KVIK B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U-8 drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
Bjerringbro IF C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro IF (2) C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
SIK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ikast KFUM C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U-7 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bmk 1 BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 2 BMK 90 Logo BMK 90
Bif -Rødderne C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro if C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
SIK 6 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Ulbjerg IF 1. B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Ulbjerg IF 2. C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening

U-6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
Tjele vest sport B TVS
Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
AIF/ kvik Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-11 piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg 2 C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U-7 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag fra morgen

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg

U-10 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Lions C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ravnsbjerg if C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U-9 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
sik 5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BIF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Houlkær 1 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-9 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Superstars Team Viborg Logo Team Viborg
Stjernerne Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2017

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview