Kværndrup Cup 2018

Velkommen til Kværndrup Cup 2018.

 

Kværndrup Cup afvikles i 2018 for 39. gang - og er for alle hold, såvel klubhold, sponsorerede hold, firmahold og andre interesserede.

Stævnet afvikles over 3 weekender, fra d. 20. Januar til d. 4. Februar 2018, og har de seneste år haft op til 200 tilmeldte hold, fra hele landet.

Ligesom sidste år, har vi valgt at lade 2 årgange spille sammen i en del af børne/ungdomsrækkerne, således at også mindre klubber har større mulighed for at kunne stille hold.

 

Der er lukket for tilmeldinger til d. 20. og 21 januar, men stadig ledige pladser til de to sidste weekender. Så tilmeld jer nu ! :-)

 

Der spilles i følgende rækker;

 

U6 - U7 - U8 - U9 - U10/U11 (Alle med mulighed for at bruge både pige og drengespillere på holdet).

 

  U12/U13 - U14/U15 - U16/U17 i både pige og drengerækkerne.

 

Herre Senior - Dame Senior - OldBoys/Super Masters.

 

Spilledage;

Lørdag d. 20 Januar.
U6 Mix U7 Mix U12/U13 Piger U16/U17 Piger
Søndag d. 21. januar. U 10/U11 Mix U 14/U15 Piger    
Lørdag d. 27. januar. U8 Mix U9 Mix Dame Senior  
Søndag d. 28. januar. Herre Senior      
Lørdag d. 03. Februar.
U12/U13 drenge OldBoys/Super Masters    
Søndag d. 04. Februar. U14/U15 Drenge U16/U17 Drenge    

 

 

Der spilles efter DBU Fyn´s Regler (med enkelte undtagelser, i forhold til antal deltagere).

U6 og U7 spiller på 3 mandsbaner og max. spillere 5 spillere pr. hold.

U8 og U9 spiller med 5 på banen, og max 7 spillere pr. hold.

Øvrige hold; 4 spillere på banen, og max.  6 spillere pr. hold.

Spilletiden pr. kamp kan variere fra 5 til 7 min. pr. kamp, alt efter hvor mange hold der er tilmeldt den enkelte række - men der vil altid være pause mellem kampene, således at alle hold i den enkelte række, får lige lang spilletid.

 

Præmier;

U6-U9; Medaljer til alle.

Øvrige; Flotte præmier til nr. 1 - 4 i finalepulje.

(Bemærk; Herre Senior spiller om en 1. præmie på kr. 5000.- ved mindst 20 tilmeldte hold. (Ved færre tilmeldte hold reduceres beløbet til min. kr. 3000.-)

Slush ice til alle deltagere fra U6 til U14/U15.

 

Deltagergebyr pr. hold;

U6 - U14/15 og Old Boys/Veteran; kr. 350.-

U16/U17- Dame Senior; kr. 400.-

Herre Senior; kr. 600.-

 

Tilmelding og betaling;

Tilmelding til stævnet; Tilmelding er bindende, og skal ske senest 8 dage før spilledato på Staevner.dk. - eller på nedenstående mail´s  (Program fremsendes ca en uge før spilledagen).

Betaling; Hurtigst muligt efter tilmelding, på konto nr. 5975 - 1000 601 (Husk at notere årgang og holdnavn. Vi godkender straks tilmeldinger, men endelig deltagelse er først sikret, når tilmeldingsgebyret er registreret, hvilket skal være sket senest 8 dage før stævnedagen.



Øvrig henvendelse vedr stævnet til;

Tonny Kristensen - Tlf. 2072 2698 eller mail; kristensen60@mail.tele.dk

Jørn Nielsen - Tlf. 2184 7818 - elller mail; Kb1919@sport.dk


Vi ses til et fantastisk og velorganiseret stævne :-)

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12/U-13 Mixed 6 350.- Lørdag d. 03. Februar 40 0
Kvinde Senior Mixed 6 400.- Lørdag d. 27. januar 9 0
U-14-U-15 Mixed 6 350.- Søndag d. 04. Februar 4 0
U-16/U-17 Mixed 6 400.- Søndag d. 04. februar 4 0
U-12/U-13 Mixed 6 350.- Lørdag d. 20. Januar 6 0
U-6 Mixed 5 350.- Lørdag d. 20. Januar 5 0
U-14/U-15 Mixed 6 350.- Søndag d. 21. Januar 8 0
U-16/U-17 Mixed 6 400.- Lørdag d. 20. Januar 1 0
U-7 Mixed 5 350.- Lørdag d. 20. Januar 2 0
U-8 Mixed 7 350.- Lørdag d. 27. Januar 6 0
U-9 Mixed 7 350.- Lørdag d. 27. Januar 10 0
Herre Senior Mixed 6 600.- Søndag d. 28. Januar 7 0
U-10/U-11 Mixed 6 350.- Søndag d. 21. Januar 16 1
OldBoys-SuperMasters Mixed 6 350.- Lørdag d. 03. Februar 7 0

Signetud teams

U-12/U-13 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03. Februar

Teamname LVL Logo Club
Gislev 1 B Gislev IF Logo Gislev IF
Gislev 2 C Gislev IF Logo Gislev IF
Hesselager Fodbold C FS HOGG Logo FS HOGG
Hesselager Fodbold 1 C FS HOGG Logo FS HOGG
SFB 1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
U13 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
U13 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kirkeby idrætsforening C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Stenstrup IF 1 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marstal if 1 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal if 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Porcus B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SKR17 2 B Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
SKR17 3 C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
U12/U13 Piger BM A Marienlyst Logo Marienlyst
Hakans Hakkedrenge B
Korup IF Korup IF Logo Korup IF
Otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Kvinde Senior 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. januar

Teamname LVL Logo Club
Tøserne fra Kværndrup A Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
HERIF B HERIF
HERIF 2 B HERIF
nr lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
bbb C
Rudkøbing B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
AU&I B Allested U & I Logo Allested U & I
Oure Gym A Oure Idrætsskoler Logo Oure Idrætsskoler
Søllinge. B Søllinge Sport og Fritid Logo Søllinge Sport og Fritid

U-14-U-15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04. Februar

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Stenstrup IF 1 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup IF 3 A Stenstrup IF Logo Stenstrup IF

U-16/U-17 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04. februar

Teamname LVL Logo Club
Skov´s drenge A
Danea A
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U-12/U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Marstal if 1 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal if 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Næsby Piger 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Piger 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Piger 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U-14/U-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 21. Januar

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BM Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF

U-16/U-17 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U-7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. Januar

Teamname LVL Logo Club
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Hesselaer B Hesselager fodbold
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. Januar

Teamname LVL Logo Club
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Hesselager B Hesselager Fodbold
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
KB1919 C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

Herre Senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Konyaspor
Båring GF Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Krarup/espe Krarup/espe
Team Gla C
Bimse FC B
Nyborg Drengene C

U-10/U-11 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 21. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kb1919 C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
KB1919 B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Thurø 1 A Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurø 2 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
SFB sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB Hvid B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB Gul B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Munkebo BK B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo BK C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Stenstrup 1 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

OldBoys-SuperMasters 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03. Februar

Teamname LVL Logo Club
Valo Supermasters Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
kan vi C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
ja vi kan C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Revisorerne C
Kværndrup Hallens Cafeteria
3. halvleg
Churchtown City C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 27 - February 4 2018

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview