Eniig Ulbjerg Cup 2018

Ulbjerg IF inviterer til ULBJERG CUP 2018. Stævnet foregår som altid i Skals Idrætscenter, dog er U6 og U7 henlagt til Ulbjerg Kultur & Fritidscenter. I rækkerne U6 - U10 er der medaljer til alle. Øvrige rækker er der personlige præmier til nr. 1 og 2 Betaling: overførsel til konto nr. eller overføre på mobilepay 60217346, eller der kan betales i hallen på dagen. I må gerne skrive niveau ved tilmelding, så vi kan ramme det så fair som muligt, dog forbeholder vi os retten til at slå flere rækker sammen. Spørgsmål kan stilles til Brian Christensen 61392110 brian.christensen@fiberpost.dk Ulbjerg IF
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge/piger Mixed 5 250 lørdag formiddag 0 0
U7 drenge/piger Mixed 5 250 lørdag formiddag 8 0
U8 drenge Mixed 7 250 lørdag formiddag 3 0
U8 piger Mixed 7 250 lørdag formiddag 0 0
U9 drenge Mixed 7 250 lørdag formiddag 4 0
U9 piger Mixed 7 250 lørdag formiddag 4 0
U10 drenge Mixed 7 300 lørdag formiddag 6 0
U10 piger Mixed 7 300 lørdag formiddag 4 0
U11 drenge Mixed 7 300 lørdag middag 4 0
U11 piger Mixed 7 300 lørdag middag 0 0
U12 drenge Mixed 7 350 lørdag middag 4 0
U12 piger Mixed 7 350 lørdag middag 7 0
U13 drenge Mixed 7 350 lørdag middag 8 0
U13 piger Mixed 7 350 lørdag middag 0 0
U14 drenge Mixed 7 350 lørdag eftermiddag 4 0
U14 piger Mixed 7 350 lørdag eftermiddag 1 0
U15 drenge Mixed 7 400 lørdag eftermiddag 3 0
U15 piger Mixed 7 400 lørdag eftermiddag 1 0
Ú16 drenge Mixed 7 400 lørdag eftermiddag/aften 0 0
U16 piger Mixed 7 400 lørdag eftermiddag/aften 1 0
U17 drenge Mixed 7 400 søndag formiddag 0 0
U17 piger Mixed 7 400 søndag formiddag 0 0
U19 drenge Mixed 7 450 søndag middag 6 0
U19 piger Mixed 7 450 søndag middag 0 0
Kvinder Mixed 7 450 fredag 5 0
Oldboys/Veteran Mixed 7 450 fredag 1 0

Signetud teams

U6 drenge/piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge/piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Resen 3 Skive IK Logo Skive IK
Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 Skive IK Logo Skive IK

U8 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Overlund GF 3 C Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Onsild IF C Onsild IF Logo Onsild IF
SUB 88 3 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Houlkær B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FUIK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF

U11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Onsild IF C Onsild IF Logo Onsild IF
SUB88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK
Loop-Drengene B

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
unicorn B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Fodbold Tøserne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Dream team C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U13 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
Tjele vest sport B TVS
Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
FC Fart A

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U15 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Fjollehovederne FC B

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
sub88 C SUB 88 Logo SUB 88

Ú16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
rebild syd rebild syd

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord A
Greuther Fürth A
Tarteletterne B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club

Kvinder 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
SSB C Skive seminarium
Skive IK B Skive IK Logo Skive IK
HBI 2 B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
HBI 1 B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Intersport Viborg A

Oldboys/Veteran 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Gamblers Anonymous B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - January 14 2018

Organisation
Ulbjerg Idrætsforening
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview