Boldklubben Frem julecup

 Boldklubben Frem inviterer til julecup d27-28 og 29 december i den gl Valbyhal i u6-u7rækken spilles der på halvbane 3 mands og u8-u9 spilles 5v5 ( inkl. Målmand) på hel bane.U10 spilles 4v4på hel bane over det hele.Tuneringen er for årgang 2012-2011-(2010-2009-2008 ABC) Der bliver lagt vægt på hurtig afvikling af kampe.

 Spilletid: er LØBENE 7 MINUTER .Der vil være DOMMERE på alle kampe .Der vil være FLOTTE PRÆMIER

TILMELDING: tilmelding sker efter først til mølle via staevner.dk Tilmelding er endeligt bekræftet når holdgebyr er indbetalt til Boldklubben Frems konto. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.                           Mobilpay:60721886. Kontonummer:9570 11730388 senest 15December.                                                                 Kontakt Flemming.Clausen62@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 300 Onsdag formiddag 22 0
U7 Mixed 5 300 Onsdag formiddag 9 0
U8 Mixed 6 400 Onsdag eftermiddag 1 0
U8 Mixed 6 400 Onsdag eftermiddag 11 0
U9 Mixed 6 400 Torsdag formiddag 5 0
U9 Mixed 6 400 Torsdag eftermiddag 5 0
U10 Mixed 6 400 Fredag formiddag 1 0
U10 Mixed 6 400 Fredag eftermiddag 5 0

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FC Holte Legenderne FC Holte Logo FC Holte
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Q3 Real Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Barca Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestia drengene B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Rosenhøj Grøn
Rosenhøj Blå
Rosenhøj Rød
Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF - 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
drengene B
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ålholm IF 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LBK 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Frederiksberg Drengene B
Skovshoved Hold Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Cool Burger B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
AB Tårnby 1 (Vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 (Vest) C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ibisi Tigerne A
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
ÅIF 09 A Ålholm If Logo Ålholm If

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Vanløse hvid 1 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
AB Tårnby Øst C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 Claus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AB Tårnby grøn C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2017

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben Frem Valby-hallen
Address
Julius Andersensvej
Postalcode
2450
City
København
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Boldklubben Frem julecup map

Tournament overview