VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10

                                      VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10

 

 
- Max 16 hold pr. Række, nr. 1-2 fra hver pulje videre til slutspilskampe.
 
- Max 2 timer og det slut pr. række.
 
- Der spilles i A og BC rækken i begge årgange.
 
- Ved tilfælde af for få tilmeldinger, vil rækkerne blive slået sammen i A og BC rækken pr. årgang
 
- Spilletider er 8 min. pr. Kamp.

- Pris pr. hold 500kr.
 
- U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.
 
- U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, må ikke bruge bruge hænderne.
 
- Pokaler til nr. 1-2-3 i hver række.
 
- Tilsat dommere under hele stævnet, (ingen forældredommere)
 
 
- Banestr: 29x17, banen er indhegnet, så bolden kan ikke sparket ud af banen.

- Der spilles med fodboldstøvler og skinner.

- Super gode kunststofsbaner af den nyeste generation.
 
- Betaling ved tilmelding på: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059, husk holdnavn og årgang. 
 
- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (2009) Mixed 7 500kr Lørdag kl 09-11 ca 13 0
U9 (2009 Mixed 7 500kr Lørdag kl 1030-1230 ca 3 0
U10 (2008) Mixed 6 500kr Lørdag kl 12-14 ca 6 0
U10 (2008) Mixed 6 500kr Lørdag kl 1330-15 ca 2 0

Signetud teams

U9 (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 09-11 ca

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
ÅIF 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 1 C Ålholm If Logo Ålholm If
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Bk Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
IF Bytoften 1 B IF Bytoften Logo IF Bytoften
IF Bytoften 2 B IF Bytoften Logo IF Bytoften

U9 (2009 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 1030-1230 ca

Teamname LVL Logo Club
ÅIF 3 A Ålholm If Logo Ålholm If

U10 (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 12-14 ca

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U10 (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 1330-15 ca

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 27 2018

Organisation
No Club
Place
BALLERUP INDOOR CLUB
Address
TELEGRAFVEJ 6
Postalcode
2750
City
BALLERUP
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview