Champions League Indoor Nytårs Cup

Champions League for Kids Indoor Kunst Cup 2018 Lørdag/søndag 13.-14.januar 2018 Start året med en fantastisk indendørs fodboldturnering på KUNSTGRÆS og STOR BANE I samarbejde med Indoor Club i Ballerup afholder vi kæmpe indestævne på de nyanlagte indendørs kunstbaner. Banestørrelse 29x17 meter med store mål. Bander hele vejen rundt. 4-6 kamp pr hold af 8 min og afsluttes inden for 2 timer Spillere: 5 mand på banen heraf en målmand (3 udskiftere) Pris pr. hold 500,00 MAX 16 hold pr række – hurtig tilmelding anbefales Tilmelding på mail: clforkids@hotmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 5 500 Lørdag - formiddag 14 0
U8 Mixed 5 500 Lørdag - formiddag 14 0
U9 Mixed 5 500 Lørdag - eftermiddag 14 0
U9 Mixed 5 500 Lørdag - eftermiddag 23 0
U10 Mixed 5 500 Søndag - formiddag 7 0
U10 Mixed 5 500 Søndag - formiddag 11 0

Signetud teams

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - formiddag

Teamname LVL Logo Club
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Skovshoved Hold Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Ibisi Tigerne A
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 ok-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - formiddag

Teamname LVL Logo Club
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Allerød 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby (Vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
CIK U8 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
NAB/NFB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ibisi Tigerne A
Dragørs gule helte A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF

U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB Tårnby Øst B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Røde Djævle B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lundegarden B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vestia B B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Suså If B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Palpatine B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Barcaerne B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndbyernes IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Løverne A

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB ¨Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GFA1 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA2 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ålholm IF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - January 14 2018

Organisation
No Club
Place
Ballerup Indoor
Address
Telegrafvej 6
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview