ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018

For 9. år i træk inviterer ØSVN IF til indestævne. Stævnet er et breddestævne med lige mange kampe til alle hold og individuelle præmier til alle spillere. I U17 rækken dog kun til finalehold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - drenge Mixed 5 300 Lørdag formiddag 15 0
U8 - drenge Mixed 7 400 Søndag formiddag 8 0
U9 - drenge Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 14 1
U10 - drenge Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 10 0
U11 - drenge Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 9 0
U17 - drenge Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U7 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jerne IF 2 C Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Varde if 2 Varde IF Logo Varde IF
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
ØSVN IF 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Harte 2 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Varde if Varde IF Logo Varde IF

U8 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Murermester Anders Bové A
Askov malt C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF C C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF A A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
ØSVN IF 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
SUPER C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 - drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold U9 1 B FB Fodbold
FB Fodbold U9 2 B FB Fodbold
FB Fodbold U9 3 C FB Fodbold
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Ammitsbøl U9C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
SHIF U9 drenge C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Nbsif 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF U9 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup if 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Engum UI 2 B Engum UI Logo Engum UI
Engum UI 1 B Engum UI Logo Engum UI
Lunderskov Boldklub 3 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF sort B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF rød C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hotdogs 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Hotdogs 2 C Bjert IF Logo Bjert IF
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Ødis if 1 C Ødis IF
Ødis if 2 C Ødis IF

U17 - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - January 14 2018

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Øster Starup Hallen
Address
Starupvej 45, Ågård
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview