FLEXA CUP 2018

Indbydelse til FLEXA CUP 2018 Lørdag/Søndag den 10/11. februar 2018. Der spilles i følgende rækker: 2012 (U6) & 2011 (U7): 3-bold 2010 (U8) & 2009 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2008 (U10) : 4-mands 2007 (U11) : 4-mands 2006 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2012) Mixed 5 300 Lørdag 4 0
U7 (2011) Mixed 5 300 Lørdag 8 0
U8 (2010) Mixed 6 400 Lørdag 18 0
U9 (2009) Mixed 6 400 Lørdag 20 1
U10 (2008) Mixed 6 400 Søndag 14 0
U11 (2007) Mixed 6 400 Søndag 7 0
U12 (2006) Mixed 6 400 Søndag 13 0
Oldboys Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 8 0

Signetud teams

U6 (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Universal Transport Hover if Logo Hover if
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U7 (2011) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF 1 B
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Blue Jacks B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U8 (2010) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AGF U7A B Århus GF Logo Århus GF
De Konge Blå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Konge Blå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ss Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Rårup U9 piger C Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U9 (2009) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stouby GIF C Stouby GIF Logo Stouby GIF
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hasta La Victoria Siempre C Gedved IF Logo Gedved IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
De kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
AGF U8 B Århus GF Logo Århus GF
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hundslund 1 C Team hif
FC Horsens U8A B FC Horsens Logo FC Horsens

U10 (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Uldum IF B Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund If C Lund IF Logo Lund IF
Den lille salon B
Fc Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Julle C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HIF 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U11 (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
VIF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Østbirk IF B
Stensballe 1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Rask Mølle C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
ORANJE B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U12 (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Erritsø GIF U11 A B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Fyrværkeri Mesteren II B FC Horsens Logo FC Horsens
Team Bif Boys 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Team Bif Boys C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF

Oldboys 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup Vest C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hatting-torsted 5 C Hatting
Rårup Øst Rårup GIF Logo Rårup GIF
#GULDholdet Senior C
Arthur Andersen Transport C
Brdr. Hansen C

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - February 11 2018

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview