Middelfart Sparekasse Julecup

Hørning IF Fodbold og Middelfart Sparekasse inviterer til Julecup 27.- 30. dec. 2017

Velkommen til Hørning IF Fodbold og Middelfart Sparekasse Julecup 2017. Vi glæder os til at se spillere, trænere, ledere, forældre og publikum til vores 33. julestævne i Hørning mellem jul og nytår. Stævnet er et af de største endags stævner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og spændende kampe i gode omgivelser.
Gode mål og flotte detaljer bliver belønnet med spurtpræmier.
Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med topunderholdende kampe.


OBS Der spilles på store 7/8 mands mål fra U-10 og opefter.
Pengepræmier i: Herresenior/ Damesenior


Regler
Der spilles efter DBU Jyllands indendørsregler til og med U9 og med DBU Sjællands regler for 7/8 mandsmål fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 min. pr. kamp.
U-06 & U-07 spilles 3:3 på tværs på små mål – max. 5 spillere. Der spilles 7 minutter pr. kamp
U-08 & U-09 spilles 4:4 - max 7 spillere.
U10 og opefter spilles 4:4 - Max 7 spillere. Husk målmand + målmandshandsker
Alle hold er garanteret min. 4 kampe.


Spillested: Alle kampe afvikles i Hørning Idrætscenter, Toftevej 53, 8362 Hørning.
Dommer: Der dømmes med dommere fra Århus Dommerklub i senior rækkerne og U-11 - U-19. Yngre rækker dømmes af lokale dommere.
Præmier: Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række - max 7 spillere pr. hold. I U-06 & U-07 er der medaljer til alle spillere. Præmierne er skænket af Middelfart Sparekasse. Der uddeles også spurtpræmier for flotte mål og detaljer.
Frugt til alle deltagere
Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 50.
Pengepræmier: I rækkerne Herresenior/ Damesenior Præmier nr. 1. kr. 1.000,- og nr. 2. kr. 500,- pr. række
Holdgebyr: For hold med pengepræmier kr. 500,00
U-06 & U-07 (på tværs) kr. 250,00
Øvrige rækker, pr. hold kr. 400,00
Betaling sker ved tilmelding på Middelfart Sparekasse konto, 1688 3222774275 Husk at angive holdnavn ved betalingen.
Tilmeldingen er bindende for klubben.


SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER MANDAG DEN 4 DECEMBER

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk eller pr. mail til julecup@teamhif.dk


OBS. OBS. OBS. Hvis der bliver nedlagt rækker åbnes der for flere hold i de andre rækker.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U- 6 Mix årg. 2012 Mixed 5 250 Torsdag d. 28/12 13 0
U-7 Mix årg. 2011 Mixed 5 250 Torsdag d. 28/12 15 0
U-8 drenge årg 2010 Mixed 7 400 Fredag d. 29/12 17 0
U-9 drenge årg 2009 Mixed 7 400 Fredag d. 29/12 17 0
U-10 drenge årg 2008 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 9 0
U-11 drenge årg 2007 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 9 0
U-12 drenge årg 2006 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 2 0
U-13 drenge årg 2005 Mixed 7 400 Torsdag d. 28/12 2 0
U-14 drenge årg 2004 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 7 0
U-15 drenge årg 2003 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 12 0
U-16 drenge årg 2002 Mixed 7 400 Torsdag d. 28/12 2 0
U-17 drenge årg 2001 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 5 0
U-19 drenge 2000 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 3 0
Herre Senior Mixed 7 500 Fredag d. 29/12 3 0
U-8 piger årg 2010 Mixed 7 400 Fredag d. 29/12 0 0
U-9 piger årg 2009 Mixed 7 400 Fredag d. 29/12 5 0
U-10 piger årg 2008 Mixed 7 400 Torsdag d. 28/12 4 0
U-11 piger årg 2007 Mixed 7 400 Torsdag d. 28/12 4 0
U-12 piger årg 2006 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 6 0
U-13 piger årg 2005 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 4 0
U-14 piger årg 2004 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 5 0
U-15 piger årg 2003 Mixed 7 400 Fredag d. 29/12 5 0
U-16 piger årg 2002 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 4 0
U-17 piger årg 2001 Mixed 7 400 Lørdag d. 30/12 1 0
U-19 piger årg 2000 Mixed 7 400 Onsdag d. 27/12 0 0
Damesenior Mixed 7 500 Torsdag d. 28/12 8 0

Signetud teams

U- 6 Mix årg. 2012 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
KHIF 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-7 Mix årg. 2011 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Kolt Hasselager B
AGF Århus GF Logo Århus GF
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg 1 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Brabrand IF 1 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Tøserne C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U-8 drenge årg 2010 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
U8AB-FCS A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
AGF Århus GF Logo Århus GF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brabrand IF 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
FCS 2010 - BC B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS 2010 - C C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
KHIF 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-9 drenge årg 2009 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
KHIF-1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FCS 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS 3 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hasta La Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
FCS 4 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hørning IF 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FCS 5 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U-10 drenge årg 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Fc Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc Skanderborg 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Stjær Boldklub C Stjaer Boldklub
Hårby IK81 C Hårby Idrætsklub af 1981 Logo Hårby Idrætsklub af 1981

U-11 drenge årg 2007 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Voel C Voel
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup U11 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Farstrup comfort center B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen

U-12 drenge årg 2006 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U-13 drenge årg 2005 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Tottenham 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tottenham 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U-14 drenge årg 2004 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Team Fox A
Team 3 kampe og i bad B Horsens FS Logo Horsens FS
Ragnarockerne B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bam Bam A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team rød A Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Vårp B

U-15 drenge årg 2003 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Alutagrender.dk A
Team Egebjerg B
The dooshbags B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hønckes Nisser B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Guldklumperne B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Falkene B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Vest side boyz B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Fra gården til gaden B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Bock Bock B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U-16 drenge årg 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club

U-17 drenge årg 2001 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
XXX
Gullit's Hunde A
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spurs 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BGI young boys A

U-19 drenge 2000 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Teknikgruppen B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Herre Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
FC Styled

U-8 piger årg 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger årg 2009 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng A Lyseng IF
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U-10 piger årg 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
IF Lyseng (1) A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng (2) B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-11 piger årg 2007 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
TMG 1 A TMG Fodbold
TMG 2 A TMG Fodbold
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold

U-12 piger årg 2006 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hørning Fodbold1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning Fodbold 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
IF Lyseng U11 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-13 piger årg 2005 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team Poulsen A
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U-14 piger årg 2004 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team JFS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-15 piger årg 2003 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VSK B
VSK 2
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
The Red Devils A FC Horsens Logo FC Horsens

U-16 piger årg 2002 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
FCS U16 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
TMG1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Spar Nords Piger B

U-17 piger årg 2001 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Team julepølse B

U-19 piger årg 2000 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
De Anonyme B
VB52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Femme Fatale A
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Team Aulum A
CIF B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
Christiansbjerg B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2017

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Idrætscenter
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview