SUF´s Julestævne 2017

Der indbydes hermed til Svenstrup Ungdomsforenings årlige julestævne, tre forrygende dage med masser af fodbold og hyggeligt samvær, det er d.27, 28 og 29 dec. i Nordals idrætscenter.
Der er tilmelding i alle årgange indtil Super veteraner, bemærk der er også mulighed for at tilmelde sig i Senior Mix både for aktive og ikke aktive.
Tilmeldingen er bindende, programmet sendes ud i uge 51. Alle hold skal melde sig ved stævne kontoret seneste 10 min før første kamp. Der spilles efter DBU regler for indefodbold, ved udeblivelse betales der dobbelt stævne gebyr.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior dame Mixed 4 400 29 dec. 0 0
Senior herre Mixed 4 400 28 dec. 2 0
Senior Mix - aktive Mixed 4 400 27 dec. 0 0
Senior Mix - ikke ak Mixed 4 400 27 dec. 0 0
U-6 Mixed 3 200 27 dec. 0 0
U-7 Mixed 3 200 27 dec. 0 0
U-8 Mixed 4 300 27 dec. 8 0
U-9 Mixed 4 300 27 dec. 5 0
U-10 Piger Mixed 4 300 27 dec. 0 0
U-11 Piger Mixed 4 300 27 dec. 0 0
U-13 Piger Mixed 4 300 27 dec. 1 0
Veteraner Mixed 4 400 27 dec. 0 0
Super veteraner v Mixed 3 400 27 dec. 0 0
U-13 drenge A Mixed 4 300 28 dec. 0 0
U-14 drenge A Mixed 4 300 28 dec 0 0
U-15 drenge A Mixed 4 300 28 dec. 0 0
U-13 drenge B Mixed 4 300 28 dec. 0 0
U-13 drenge C Mixed 4 300 28 dec. 0 0
U-14 drenge B Mixed 4 300 28 dec 2 0
U-14 drenge C Mixed 4 300 28 dec. 0 0
U-15 drenge B Mixed 4 300 28 dec 0 0
U-15 drenge C Mixed 4 300 28 dec 0 0
U-10 drenge A Mixed 4 300 29 dec 0 0
U-15 drenge B Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-15 drenge C Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-11 drenge A Mixed 4 300 29 dec 0 0
U-11 drenge B Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-11 drenge C Mixed 3 300 29 dec. 0 0
U-12 drenge B Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-12 drenge A Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-12 drenge C Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-19 drenge Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-19 Herrer Mixed 4 400 29 dec. 0 0
U-14 Piger A Mixed 4 300 29 dec. 0 0
Oldboys Mixed 4 400 29 dec. 0 0
U-14 Piger B Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-15 Piger A Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-15 Piger B Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-17 Piger Mixed 4 300 29 dec. 0 0
U-19 Piger Mixed 4 400 29 dec. 0 0
U-10 drenge B Mixed 4 300 29 dec 3 0
U-10 drenge C Mixed 4 300 29 dec. 0 0

Signetud teams

Senior dame 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

Senior herre 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Futsal C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
FC Kran C

Senior Mix - aktive 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

Senior Mix - ikke ak 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club
Rudolfs Dybbøl-Dallevalle C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Banditterne B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl Nisserne A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Snemændene fra Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl djinglebells B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Aabenraa B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Nord-Als 1 B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Nord-Als 2 C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

Veteraner 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

Super veteraner v 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-14 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-14 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec

Teamname LVL Logo Club
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U-14 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28 dec

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-19 Herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-19 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U-10 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29 dec.

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2017

Organisation
Svenstrup Ungdomsforening
Place
Nordals Idrætscenter
Address
Stationvej 1
Postalcode
6430
City
Nordborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview