Sparekassen Sjælland Cup 2017

Sparekassen Sjælland Cup 2017

Vi er glade for at kunne byde velkommen til indendørs fodboldstævne i Hafnia-Hallen. Stævnet præsenteres af Sparekassen Sjælland - dit lokale pengeinstitut, og er arrangeret i et samarbejde mellem Fremad Valby og Hafnia-Hallen.

Stævnet er et breddestævne for både piger og drenge på niveauerne B og C, hvor fokus er på at skabe en hyggelig dag med så mange lige kampe som muligt. Der vil være medaljer til alle spillere.

 

Tid og sted:
Den 2. december 2017, fra kl. 9.00 – 16.00

Hafnia-Hallen
Julius Andersens Vej 6
2450 København SV
 

Tilmeldingsfrist:
Tilmelding via staevner.dk er rykket til senest søndag den 26. november 2017.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mailadresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at I først er sikret deltagelse når deltagergebyret er indbetalt.

 

Årgange:
Stævnet er for årgangene U6 til U13.

U6 – U10 spiller 5 mod 5 på minibane med bander (max 8 spillere i alt pr. hold).
Der spilles med almindelige indendørssko (uden knopper) på kunstgræs.

U11 – U13 spiller 8 mod 8 på 8-mandsbane (max 11 spillere i alt pr. hold).
Der spilles med almindelige fodboldstøvler på kunstgræsbane.

 

Program:
Det præcise kampprogram udsendes pr. mail i uge 48 til den angivne holdleder/træner.

 

Deltagergebyr:

  • U6 – U10: 150,- kr. pr. hold
  • U11 – U13: 200,- kr. pr. hold

Indbetaling af deltagergebyr skal ske senest søndag den 26. november 2017.

Betaling kan ske via MobilePay 57 160 eller en bankoverførsel til reg.nr. 0577 og kontonr. 0000-111-085.

OBS: Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er modtaget. Efter indbetalingen vil holdet modtage en endelig bekræftelse på deltagelsen direkte fra stævnearrangøren.

 

 

VIGTIGT! Husk at angive holdnavn, årgang, køn (D / P) og række (B / C) ved indbetaling

(fx. Fremad Valby U8, P, B).

 

Ved spørgsmål, send en besked ved at klikke på ’Kontakt stævnearrangør’.

 

De bedste hilsner
Fremad Valby & Hafnia-Hallen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 150 0 0
U6 Mixed 5 150 0 0
U6 Mixed 5 150 4 0
U6 Mixed 5 150 2 0
U7 Mixed 5 150 0 0
U7 Mixed 5 150 1 0
U7 Mixed 5 150 7 0
U7 Mixed 5 150 3 0
U8 Mixed 5 150 1 0
U8 Mixed 5 150 0 0
U8 Mixed 5 150 8 0
U8 Mixed 5 150 3 0
U9 Mixed 5 150 1 0
U9 Mixed 5 150 3 0
U9 Mixed 5 150 2 0
U9 Mixed 5 150 4 0
U10 Mixed 5 150 6 0
U10 Mixed 5 150 1 0
U10 Mixed 5 150 4 0
U10 Mixed 5 150 5 0
U11 Mixed 8 200 1 0
U11 Mixed 8 200 1 0
U11 Mixed 8 200 3 0
U11 Mixed 8 200 2 0
U12 Mixed 8 200 1 0
U12 Mixed 8 200 0 0
U12 Mixed 8 200 1 0
U12 Mixed 8 200 3 0
U13 Mixed 8 200 0 0
U13 Mixed 8 200 0 0
U13 Mixed 8 200 1 0
U13 Mixed 8 200 1 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia Team 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Fremad Valby U6 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vestia Drengene B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK Banditterne C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U7 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 4 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 Små støvler (U8/U7) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hekla U8 3 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Holbæk B 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
G77 drengene B Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby 3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Valby U8 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Stenløse pigerne C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB 09 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse U9 hvid C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KFUM piger B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Sundby zupertøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fv U10 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
HIK U10 pigerne B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby zupergirl B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KERNEN B Fremad Valby Logo Fremad Valby
B.93 2008 Claus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Hvid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bæsterne B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF U10/11 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Gamle ;) B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
FC Ishøj C AC Ishøj Logo AC Ishøj

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby C C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB 2005 - 3 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 2 2017

Organisation
Fremad Valby
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersens Vej 6
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview