Dahl Pedersen Cup 2017

Dahl Pedersen Cup 2017

Dato: 16 & 17 december 2017

Spillested: Søby-Højslev Arena, Stoholmvej 20, 7840 Højslev

Betaling: Stævnegebyr indbetales efter godkendelse af tilmelding på konto 7890-7558379

Spilletid: ungdom 7 minutter og seniorer 8 minutter.

Præmier:

Seniorer: Der vil være præmier efter antal tilmeldte hold i hver række.

Ungdom: U6 - U10 præmier til alle spillere. Skriv meget gerne niveau ved tilmelding fra U8 - U10.

U11 og U12 der vil være præmier efter antal tilmeldte hold i hver række.

Vi henviser til at man tilmelder hold efter følgende niveau:

Senior A-række: Serie 2 og op.

Senior B-række: Serie 3 og 4.

Senior C-række: Serie 5 & 6 motionister.

Oldboys række +32 år. Veteraner +38 år. 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 piger/drenge Mixed 5 300 Søndag formiddag 1 0
U7 piger/drenge Mixed 5 300 Søndag formiddag 0 0
U8 drenge Mixed 6 300 Søndag formiddag/middag 7 0
U8 piger Mixed 6 300 Søndag formiddag/middag 4 0
U9 piger Mixed 6 300 Søndag formiddag/middag 0 0
U10 piger Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 5 0
U11 piger Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 2 0
U12 piger Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 3 0
U9 drenge Mixed 6 300 Søndag formiddag/middag 11 0
U10 drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 11 0
U11 drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 7 0
U11 drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 13 0
U12 drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 9 0
U12 drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 4 0
Herre senior Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag 2 0
Herre senior Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 1 0
Herre senior Mixed 6 450 Lørdag formiddag/middag 6 0
Old Boys Mixed 6 450 Lørdag 2 0
Veteraner Mixed 6 450 Lørdag 6 0
Dame senior Mixed 6 450 Lørdag 7 0

Signetud teams

U6 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Holstebro Frugtlager Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U7 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Højslev St. IF 1
Højslev St. IF 2 -Højslev st.
MH 2010 A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Real Boys
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
Skive IK Resen B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
HIF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF Højslev
ØBG BB B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Højslev St. IF
SIK Åkjær 1 C Skive IK Logo Skive IK
SIK Åkjær 2 C Skive IK Logo Skive IK

U9 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
SIK Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 3 Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 4 Skive IK Logo Skive IK
SIK Egeris 2 C Skive IK Logo Skive IK
SIK Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Team Frugtlageret Holstebro B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Dagli brugsen Resen's venner B Skive IK Logo Skive IK
Skivehus United B Skive IK Logo Skive IK
Stoholm IF-Fodbold A A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Stoholm IF-Fodbold C C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Team X A Team X Pro
HIF 1 B
HIF 2 C

U11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
I.K. Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
TEAM ELLEBÆK A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Bjerringbro IF A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Team X Pro A Team X Pro

U11 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
I.K. Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HIF 1 B
HIF 2 B
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris 2 B Skive IK Logo Skive IK
Haderup B Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK
Team X B Team X Pro
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK
Team netIP A
Farsø A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 Højslev
HIF 2 B Højslev
Farsø 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

Herre senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Les Nes A
Fc snøft A højslev

Herre senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord

Herre senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord
Tåge tropper C
3 kampe og i bad
A tømrer C Højslev if
Kongerne C

Old Boys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Veteraner 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Høkerholdet Højslev st. If
FC Turist 1 C
FC Turist 2 C
kjærbøj højslev kirkeby
Konditor Bageren Ørum

Dame senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Midtjysk Revision B Hedensted IF Logo Hedensted IF
SSB B Skive Seminarium Boldklub
SUB 09 B SUB09
Skive IK B Skive IK Logo Skive IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - December 17 2017

Organisation
No Club
Place
Søby-Højslev Arena
Address
Stoholmvej 20
Postalcode
7840
City
Højslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview