Team Rynkeby Storstrøm Cup 2018

Team Rynkeby Storstrøm inviterer for tredje gang til breddefodboldstævne i Holmegaard Hallen, hvor alle tilmeldingsgebyrer går ubeskåret til Børnecancerfonden.

Team Rynkeby Storstrøm Cup afholdes i weekenden 17. og 18. februar 2018.

Børn der støtter børn - Tilmeld og støt et fantastisk godt formål !!

Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold på små mål (håndboldmål). Dog spiller U7 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

Præmier til alle deltagende i U7, U8 og U9 rækkerne og præmier til Top 3 i U10 - U14.

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold for U7-U9 og 400,- pr. hold for U10-U14. Gebyret indbetales på følgende konto: reg. 0612 kontonr. 4413225566. Husk at anføre holdnavn og årgang. Sidste tilmeldingsfrist er 2. februar 2018.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet og er først gældende, når indbetalingen er registreret.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - Mixede Mixed 7 350 Søndag 18. februar 10 0
U8 - Drenge Mixed 6 350 Søndag 18. februar 9 0
U9 - Drenge Mixed 6 350 Søndag 18. februar 24 1
U10 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 12 0
U11 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 7 1
U12 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 16 3
U13 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 5 0
U13 - Piger Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 1 0
U14 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 5 0
U14 - Piger Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 7 0
U12 - Piger Mixed 6 400 Lørdag 17. februar 4 0

Signetud teams

U7 - Mixede 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
TOF Rød C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Blå C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
JO Safety Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
HBG2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U8 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Greve If B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF

U9 - Drenge 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Suså If 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså If 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Haslev Grøn B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev hvid C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U10 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
HGB1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved Sort C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Gul B Næstved IF Logo Næstved IF
Team Swag C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VIF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U11 - Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B1908 C
The legend boy's B Næstved IF Logo Næstved IF

U12 - Drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
HG Drengene C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NIF 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
HG Boys C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U13 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Gulerødderne B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Toksværd B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Præstø if B Præstø IF Logo Præstø IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U13 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club

U14 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
Rodi's Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Cencio B
Team Fuld Body B Næstved IF Logo Næstved IF

U14 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
De Røde Djævle Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Næstved if B Næstved IF Logo Næstved IF
HGB1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
De seje fra IFFB C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
De Vilde Håndtegn C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U12 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17. februar

Teamname LVL Logo Club
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Girlpower B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Præstø IF 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF 2 B Præstø IF Logo Præstø IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - February 18 2018

Organisation
No Club
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2018 map

Tournament overview