Dansk Revisions Cup 2018

HSK FODBOLD har fornøjelsen af at invitere til Dansk Revision Cup 2018. Stævnet afvikles i hhv. Vestjysk BANK Arena (Hadsten) og Voldum Hallen den 17. og 18. februar 2018. Det er et indendørs stævne for drenge/piger U6-U14. tjek hadstensportsklub.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 250 19 0
Drenge U7 Mixed 3 250 19 0
Piger U7 Mixed 3 250 0 0
Drenge U8 Mixed 5 350 28 0
Piger U8 Mixed 5 350 0 0
Drenge U9 Mixed 4 350 14 0
Piger U9 Mixed 4 350 2 0
Drenge U10 Mixed 4 350 19 0
Piger U10 Mixed 4 350 3 0
Drenge U11 Mixed 4 350 14 0
Piger U11 Mixed 4 350 2 0
Drenge U12 Mixed 5 350 14 0
Piger U12 Mixed 5 350 5 0
Drenge U13 Mixed 5 350 20 0
Piger U13 Mixed 5 350 0 0
Drenge U14 Mixed 5 350 13 0
Piger U14 Mixed 5 350 0 0

Signetud teams

Drenge U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV Virring C SSV
TMIF B Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Dronningborg 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Krsitrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
U7 NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
VSK U6 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
U6 HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Seje Tøser 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sabro IF (U7) piger Sabro IF Logo Sabro IF

Drenge U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Åbyhajerne 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhajerne 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hsk 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Kolt-Hasselager IF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
IFA 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
VSK U7 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Houlbjerg/Laurbjerg IF B Houlbjerg/Laurbjerg IF
Seje Tøser 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Piger U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Randers Freja U8 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
RIF U8 Hold B B Romalt IF Logo Romalt IF
RIF U8 Hold C C Romalt IF Logo Romalt IF
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aarhus Fremad 1 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TMIF C Todbjerg Mejlby if
SSF1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF

Piger U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
U9 NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gl. Estrup Gartneri A
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Piger U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Drenge U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
DB3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Fodbold Venner C
B B Grenaa IF Logo Grenaa IF
HSK-A1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-A2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-B B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-C C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 2 C SMIFF Logo SMIFF
IF Midtdjurs A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Hog / gui 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bjerregrav B B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub

Piger U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 10 B Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

Drenge U11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RK07 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
ST 70 C ST 70
Langaa ik B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Bjerregrav B C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
oif 1 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
oif 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

Piger U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 11 - 1 B Romalt IF Logo Romalt IF

Drenge U12 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HIF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
A Stjernerne
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

Piger U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U12 pigerne A IF Lyseng Logo IF Lyseng
tøserne C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Lyseng u 11 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ølholm/Tørring C Tørring IF Logo Tørring IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Drenge U13 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 A TRIF
TRIF 2 B TRIF
NVUI Drenge U13 B Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AC Norddjurs B AC Norddjur
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
hornslet if 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
A A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF

Piger U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HadstenYoung boys B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SSV C SSV
SSV V C SSV
ssv C SSV
ssv C SSV
KHIF1 C KHIF
KHIF2 C KHIF
AC Norddjurs C AC Norddjur
Funo B
Team FOX A
Team Odense C Marienlyst Logo Marienlyst
Team AIF/KKIK C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Team Julius, s venner B Stillinge IF Logo Stillinge IF

Piger U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - February 18 2018

Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Vestjysk Bank Arena
Address
Hadbjergvej 12
Postalcode
8370
City
Hadsten
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dansk Revisions Cup 2018 map

Tournament overview