Ølholm Cup 2018

 Ølholm boldklub afholder stævne for U13-U17 drenge den 30. December. 

U14: ledige pladser

Det tilstræbes at der spilles i indledende puljer a 4 hold. Afhængig af antal deltagende hold spiller nr 1 og 2 derefter cup kamp(E) eller mellemrunde om plads i A.finale og nr 3 og 4 om plads i B finalen. 

Personlige præmier til alle finaleholdene max 6 spillere. 

Tilmelding senest 17. December.

Vi forbeholder os retten til at lukke for tilmelding før tid (oprette venteliste) når rækkerne er fyldte.

Betaling sker via vores hjemmeside hvor du også kan tilmelde (og betale på samme tid). Tilmelding er først gældende når gebyret er indbetalt  

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 drenge Mixed 6 450 30. december 9 0
U13 Drenge Mixed 6 450 30. december 12 0
U15 drenge Mixed 6 450 30. december 16 0
u16/U17 Drenge Mixed 6 450 30. december 14 2

Signetud teams

U14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. december

Teamname LVL Logo Club
Vejle Øst A
Team Lysagervænget
Profildrengene A
Kutlingerne B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
ACH I A AC Horsens Logo AC Horsens
ACH II A AC Horsens Logo AC Horsens
De Hvide Ulve A De Hvide Ulve
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U13 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. december

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
gutterne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
SH Tømrer og Snedkerforretning B
Rosenberg Malerfirma A AC Horsens Logo AC Horsens
Depeche A AC Horsens Logo AC Horsens
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Nytårshattene B FC Horsens Logo FC Horsens
DK EL-CoastZone B
Sygt! Drengerøøøv A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Team Power B

U15 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. december

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 1. A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Chinos A
Sukkerdåserne AC Horsens Logo AC Horsens
KPS A
Bredballe
Golden boys A AC Horsens Logo AC Horsens
RK03 A
RK03 B B Romalt IF Logo Romalt IF
Fremad Uhrhøj A
Kaan's Pizza & Grill A
Vognmand Michael Andersen B

u16/U17 Drenge 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 30. december

Teamname LVL Logo Club
XXX
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
CASA FC B Stensballe IK Logo Stensballe IK
MJ Pulverteknik B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Faxe Kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
FC Fredagstjans
Falcon Invest B
FC Tekkers A
HB greatest A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Hundborg Boldklub C Hundborg Boldklub Logo Hundborg Boldklub
MINIONS B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 30 2017

Organisation
Ølholm Boldklub
Place
Langskovhallen
Address
Skolevej 80
Postalcode
7160
City
Tørring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Ølholm Cup 2018 map

Tournament overview