Alhede-Cup 2018

Alhedens Idrætsforening byder velkommen til Alhede/Spar-Cup 2018 i Alhede-Hallerne, Trehusevej 7, Frederiks, 7470 Karup J. den 12., 13. og 14. januar 2018. Der vil være masser af spurtpræmier under stævnet! ---------------------------------------------------------------------------- Der spilles på STORE mål i følgende rækker: Fredag den 12. januar: 550,- kr. Herre-Senior (16 år og ældre) Lørdag den 13. januar: 400,- kr. U19 Drenge (1999/2000) 400,- kr. U17 Drenge (2001) 350,- kr. U16 Drenge (2002/2003) Hvert hold består af max. 7 spillere: 1 målmand, 3 markspillere og 3 udskiftere. ---------------------------------------------------------------------------- Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker: Lørdag den 13. januar: 350,- kr. U16 Piger (2002) 350,- kr. U15 Piger (2003) 350,- kr. U14 Piger (2004) 350,- kr. U13 Piger (2005) 300,- kr. U9 Piger (2009) 300,- kr. U9 Drenge (2009) 300,- kr. U8 Piger (2010) 300,- kr. U8 Drenge (2010) Søndag den 14. januar: 450,- kr. Dame-Senior A og B (15 år og ældre) 400,- kr. U18 Piger (2000/2001) 350,- kr. U14 Drenge (2004) 350,- kr. U13 Drenge (2005) 350,- kr. U12 Piger (2006) 350,- kr. U12 Drenge (2006) 300,- kr. U11 Piger (2007) 300,- kr. U11 Drenge (2007) 300,- kr. U10 Piger (2008) 300,- kr. U10 Drenge (2008) Hvert hold består af max. 6 spillere: 4 markspillere og 2 udskiftere. Ved 8 - 11 hold, så brydes rækkerne om i A- og B-slutspil. Ved mindst 12 hold, så brydes rækkerne om i A-, B- og C-slutspil. ---------------------------------------------------------------------------- Der spilles på 3-bolds-mål i følgende rækker: Lørdag den 13. januar: 250,- kr. U7 Piger (2011 og yngre) 250,- kr. U7 Drenge (201) 250,- kr. U6 Drenge (2010 og yngre) Hvert hold består af max. 5 spillere: 3 på banen og 2 udskiftere. Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe. Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for ca. 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse. ---------------------------------------------------------------------------- Præmier: Dame-Senior, U16 - U19: Penge-præmier til nr. 1 og 2 Herre-Senior: Nr. 1: 5000,- kr., Nr. 2: 2500,- kr., Nr. 3: 1000,- kr. U12 - U15: Personlige præmier til nr. 1 og 2. U8 - U11: Guldmedaljer til nr. 1, Sølvmedaljer til nr. 2, Bronzemedaljer til alle øvrige hold. U6 og U7: Guldmedaljer til alle hold ---------------------------------------------------------------------------- Tilmelding senest: Fredag den 29. december 2017. I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne. Ved udeblivelse fra stævnet, vil stævnegebyret blive opkrævet. PS: Herre-Senior, U19- og U17 Drenge betaler ved tilmeldingen. Deltagergebyret indsættes på: Reg.nr. 5959. Konto.nr. 8506604 Bekræftelse fremsendes på mail eller SMS, når beløbet er modtaget. Tilmelding samt yderlige oplysninger hos: Tage Johansen Tlf. 40 79 79 54 Mail: tage-johansen@jubii.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Dame-Senior Mixed 6 450,- Søndag den 14. januar 2 0
Dame-Senior Mixed 6 450,- Søndag den 14. januar 8 0
Dame-Senior Mixed 6 450,- Søndag den 14. januar 0 0
Herre-senior Mixed 7 550,- Fredag den 12. januar 31 0
U19 Drenge Mixed 7 400,- Lørdag den 13. januar 1 0
U17 Drenge Mixed 7 400,- Lørdag den 13. januar 0 0
U16 Drenge Mixed 7 350,- Lørdag den 13. januar 5 0
U18 Piger Mixed 6 400,- Søndag den 14. januar 0 0
U18 Piger Mixed 6 400,- Søndag den 14. januar 4 0
U16 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 0 0
U16 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 0 0
U15 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 0 0
U15 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 2 0
U14 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 3 0
U14 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 5 0
U13 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 6 0
U13 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 2 0
U13 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 0 0
U13 Piger Mixed 6 350,- Lørdag den 13. januar 6 0
U12 Piger Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 0 0
U12 Piger Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 2 0
U12 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 5 0
U12 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 12 0
U11 Piger Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 0 0
U11 Piger Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 0 0
U11 Drenge Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 9 0
U11 Drenge Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 9 0
U10 Piger Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 1 0
U10 Piger Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 0 0
U10 Drenge Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 5 0
U10 Drenge Mixed 6 300,- Søndag den 14. januar 5 0
U9 Piger Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 0 0
U9 Piger Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 0 0
U9 Drenge Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 0 0
U9 Drenge Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 6 0
U8 Piger Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 0 0
U8 Piger Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 0 0
U8 Drenge Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 1 0
U8 Drenge Mixed 6 300,- Lørdag den 13. januar 4 0
U7 Piger Mixed 5 250,- Lørdag den 13. januar 0 0
U7 Drenge Mixed 5 250,- Lørdag den 13. januar 7 0
U6 Drenge Mixed 5 250,- Lørdag den 13. januar 5 0
U14 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 4 0
U14 Drenge Mixed 6 350,- Søndag den 14. januar 5 0

Signetud teams

Dame-Senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
MorsØ FC B Morsø FC
Mejrup

Dame-Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
FHIF B Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Sorring/Toustrup IF
Vellev IF Vellev IF Logo Vellev IF
Roslev IK B Skive IK Logo Skive IK
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
HBI B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Sunds IF

Dame-Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

Herre-senior 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Viborg Turisttrafik
Neoperl Nordic
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Aubo Køkken & Bad A Aulum IF Logo Aulum IF
Team Has-Been C
FL12 C
AiA FC 1 B AiA FC
AiA FC 2 B AiA FC
Blue Water Shipping/Djursland Bank A
IFK Flyvestation Karup
Frederiks AIF 3 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Mitech
Dakkedak Torskearmy
Midtjysk El-Center
Frederiks AIF Oldboys
Lægehuset Bondovej
Panna FC B Roslev IK Logo Roslev IK
TJ Byg
De Røde Baroner
KK 07
Babas Pizza Horsens A
Gazas Børn Græder
Jesusnet.dk
FC Snøft
Gl. Estrup Gartneri
Bolddrengene A Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
IF Århus

U19 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kajs Drenge
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Team AIF/KKIK
Fårvang IF

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Vellev IF Vellev IF Logo Vellev IF
Randers Freja

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
bmk C BMK 90 Logo BMK 90
Vellev IF Vellev IF Logo Vellev IF

U14 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Viborg pigerne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborgs seje tøser B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
MorsØ FC

U13 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Mønsted/Sparkær
Team 2005 A
Hernings Drenge
Ans IF

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Eastside/VFF B Eastside/Viborg FF
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Eastside/VFF 2

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 B BMK 90 Logo BMK 90

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Rødkærsbro IF Rødkærsbro IF
OGF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 3 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF

U12 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Rlk B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Team AIF/KKIK 1 C
Team AIF/KKIK 2 C
Paul Onuachu Wonder Kidz B
Team X Pro Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Kjellerup IF
Langå IF B
OGF 4 C Overlund GF Logo Overlund GF

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF 1 Viborg A Overlund GF Logo Overlund GF
Team X Pro Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Ans IF 1 Ans IF Logo Ans IF
Ans IF 2 Ans IF Logo Ans IF
Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Rødkærsbro IF Rødkærsbro IF
BMK A BMK 90 Logo BMK 90
SIF 1 A
SIF 2 A

U11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 4 B Overlund GF Logo Overlund GF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
FC Danske Bank B Skive IK Logo Skive IK
Skjern Bank
FCB Hammel B

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK 1
Team AIF/KKIK 2
Team AIF/KKIK 3
Vellev IF Vellev IF Logo Vellev IF
Team X Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
IF Trojka B IF Trojka Logo IF Trojka
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Kjellerup IF 1
Kjellerup IF 2
HB C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Skive Egeris
TIF B Tjørring IF Logo Tjørring IF

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
SHN/ULFBORG A SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM B
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Alhedens IF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Hernings Drenge

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Ikast KFUM B
Bjerringbro 1
Sunds IF 1
Sunds IF 2
Ravnsbjerg IF

U6 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 13. januar

Teamname LVL Logo Club
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Alhedens IF 1 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
Skive IK Resen

U14 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team AIF/KKIK 3
Viborg FF
Fårvang IF

U14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 14. januar

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK 1
Team AIF/KKIK 2
Skive IK Skive IK Logo Skive IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - January 14 2018

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Alhede-Cup 2018 map

Tournament overview