Møns FKs fastelavnsstævne 2018

Så skal der igen spilles skørt fodbold og ”sparkes Katten af Tønden” og i år bliver det endnu mere festligt. Deltag i en helflugter af muntert indefodbold, med masser af skøre påhit.

Lørdag 3/2 2018 i Møns Hallerne,
Platanvej 40, 4780 Stege

  •  Minimum 1 person pr. hold skal være udklædt
  •  Scoring i første- og sidste minut tæller dobbelt
  •  Pigescoring tæller 2 mål
  •  Hovedstødsmål tæller 3 mål
  •  Mixed (drenge- & pige) hold er tilladt
  •  Rene pigehold kan stille op i drengerækken i en årgang under pigernes egen årgang – fx rent pige hold U12, må stille i drengerække U11.
  •  Bedst udklædte hold i hver række præmieres
  •  Andre skøre regler forbeholdes offentliggjort på stævnedagen !

Supplerende skøre regler for seniorhold:

  •  Rene pigehold i Senior rækken må spille med 5 mand på banen
  •  Minimum 1 spiller over 25 år på hvert hold

Der spilles i rækkerne (kun B og C hold)

U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12,
U13, U14, U15 og seniorhold

og selv prisen for at deltage er skør. Det koster kun kr 495,- pr hold, men tilmelder din klub 3 eller flere hold, falder prisen til kr. 400,- pr hold. Betaling til konto 6140 4106348 – anfør klub/hold

Du skal ikke melde til på grund af præmierne – selvom de naturligvis også er skøre – men fordi du gerne vil deltage i et skørt fodboldarrangement. Alle spillere i rækkerne U6 til og med U10 præmieres. Skynd dig at tilmelde dit hold, og husk det inden 20. januar 2018.
”Bolde op, Bolde ned, Bolde i min mave – Hvis du ikke melder til, så laver vi ballade”.

Der afvikles Tøndeslagning for rækkerne U6 til og med U10.

De allerskøreste fodboldhilsner og på gensyn fra:


www.mons-fk.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 piger Mixed 6 495 0 0
U-6 drenge Mixed 6 495 5 0
U-7 piger/drenge Mixed 6 495 2 0
U-7 piger Mixed 6 495 0 0
U-8 drenge Mixed 6 495 10 0
U-9 drenge Mixed 6 495 8 0
U-9 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-6 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-7 drenge Mixed 6 495 8 0
U-8 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-9 piger Mixed 6 495 2 0
U-10 piger/drenge Mixed 6 495 1 0
U-10 piger Mixed 6 495 3 0
U-10 drenge Mixed 6 495 2 0
U-11 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-11 piger Mixed 6 495 0 0
U-11 drenge Mixed 6 495 2 0
U-12 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-12 piger Mixed 6 495 0 0
U-12 drenge Mixed 6 495 4 0
U-13 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-13 piger Mixed 6 495 0 0
U-13 drenge Mixed 6 495 4 0
U-14 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-14 drenge Mixed 6 495 5 0
U-14 piger Mixed 6 495 0 0
U-15 piger/drenge Mixed 6 495 0 0
U-15 piger Mixed 6 495 2 0
U-8 piger Mixed 6 495 0 0
U-15 drenge Mixed 6 495 1 0
Herre Senior Mixed 6 495 6 0
Dame Senior Mixed 6 495 0 0

Signetud teams

U-6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-7 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Bendner's Højre Ben C Møns FK Logo Møns FK
Hårlev BK 1 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
MFK Bendner's Venstre Ben C Møns FK Logo Møns FK
Hårlev BK 2 C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
BK83 Næstved C Næstved B83
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
BK83 Næstved C Næstved B83
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U-9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mikkel's Gutter C Møns FK Logo Møns FK
Marcus gutter Møns FK Logo Møns FK
AIK drengene B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Haslev Grøn B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Haslev Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-9 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK TottenHamBurger C Møns FK Logo Møns FK
Nicolajs Undersåtter C Møns FK Logo Møns FK
MFK JoNas'erne C Møns FK Logo Møns FK
Minecraft Næstved IF Logo Næstved IF
MFK Saks & Strander C Møns FK Logo Møns FK

U-8 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-10 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK NeyMacDams C Møns FK Logo Møns FK
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-11 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK 87 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 45 Møns FK Logo Møns FK

U-12 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Paris Stege Main C Møns FK Logo Møns FK
MFK Ajax Dolberg Møns FK Logo Møns FK
MFK 13 - årgang 06 B Møns FK Logo Møns FK
Fortnite

U-13 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gulerødderne B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FC MFK C Møns FK Logo Møns FK
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK United C Møns FK Logo Møns FK

U-14 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Team Cencio B
MFKlavs på Tønden C Møns FK Logo Møns FK
MFK Søren's Banjomus C Møns FK Logo Møns FK

U-14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF tøserne C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK "Golden Stars" C Møns FK Logo Møns FK

Herre Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Hak.. C
MFK Fodboldforældre 2 C
MFK Fodboldforældre 1 C
Team Tonni C
BOOK-EN-STJERNE-UDEN-HJERNE C
Opalen-Steward-Stardust

Dame Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 3 2018

Organisation
Møns FK
Place
Møns Hallerne
Address
Platanvej 40
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Møns FKs fastelavnsstævne 2018 map

Tournament overview