BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 3. og 4. februar 2018.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,

med plads til 120 hold. Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle   

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

  Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

  Vi sørger naturligvis for baneledere.

  Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

  Der er en MEDALJE og en FODBOLD til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:

U6 (2012)

3/2-2018               

Kl. 10:36-12:40

 

 

Drenge


 

Åben

 

Max 4 (5)  

 

13 x 20 m

 

 

18


U7 (2011)

 

3/2-2018

Kl. 8:30-10:34

Drenge Åben

  Max 4 (5)   

13 x 20 m

 

 

 18



U7 (2011) 

 3/2-2018

Kl. 12:50-15:52 Drenge

Kl. 12:50-15:18 MIX U6 - U7  

 

 

 

Drenge

MIX


 

 

Åben

Åben

 

 

Max 4 (5)

 

 

13 x 20 m

 

 

 30

6

U8 (2010) 

 4/2-2018

Kl.   8:30-11:14

OBS! De to U8B rækker er slået sammen p.g.a. manglende tilmeldinger.

 Drenge  B

Max 4 (5)

 18 x 20 m

16

U8 (2010) 
4/2-2018

Kl. 11:36-15:10

Kl. 11:20-14:14


Drenge

Piger


C

Åben

Max 4 (5)

18 x 20 m


16

8

 Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er MEDALJE og en FODBOLD til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 20. januar 2018 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se videoen fra vores sidste stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8B 08:30-11:14 Mixed 4 300,- 9 0
U8B 08:30-11:14 Mixed 4 300,- 11 0
U7 12:50-15:52 Mixed 4 300,- 20 0
U7 08:30-10:34 Mixed 4 300,- 18 0
U6 10:36-12:40 Mixed 4 300,- 18 0
U6-7 Mix 12:50-15:18 Mixed 4 300,- 6 0
Nedlagt Mixed 4 300,- 0 0
U8Pi 11.20-14:14 Mixed 4 300,- 8 0
U8C 11:20-15:10 Mixed 4 300,- 16 0

Signetud teams

U8B 08:30-11:14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stilling if B Stillinge IF Logo Stillinge IF
EB 1 B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Hylkedrengene 1 B Baunehøj FC
Hylkedrengene 2 B Baunehøj FC
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gifferne B Gedved IF Logo Gedved IF

U8B 08:30-11:14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Them 2 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them 3 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Rask Mølle B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Vinding 4 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Nr. Bjært Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Bryrup 1 B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Bryrup 2 Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening

U7 12:50-15:52 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja1 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 2 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Ry 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ræveungerne Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry 3 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ræveungerne Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Ræveungerne Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
barcalona C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
real madrid C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Harlev IK 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
AGF Århus GF Logo Århus GF
VRI U7 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 08:30-10:34 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 - 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Bredballe IF 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HA85 - 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
TIF/ØB 2 Tørring IF Logo Tørring IF
TIF/ØB 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
Solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
ØBG Balle 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U6 10:36-12:40 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Hover 4 Hover if Logo Hover if
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Sik1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Sik2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bagges Boys And Girls B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gifferne B Gedved IF Logo Gedved IF

U6-7 Mix 12:50-15:18 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF U6 Pi. Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Skanderborg U7 Piger B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Brædstrup IF U7 Pi. Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Buskelund 3 U6 Dr. C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brædstrup IF 3 U6 Dr. Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vivild IF U6 Drenge B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8Pi 11.20-14:14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ølsteds piger 2 Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ølsteds piger 1 C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brande Tøserne C Brande IF Logo Brande IF
Team HEG C Team HEG
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8C 11:20-15:10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg superheroes C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Stilling if C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Lund if 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
EB 2 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Bredballe IF sprinterne C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Nr. Bjært Strandhuse C2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Nr. Bjært Strandhuse C1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gifferne C Gedved IF Logo Gedved IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - February 4 2018

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview