Bilka Cup

 For 31.gang afholder Spangsbjergs Venner, Bilka Cup. Det er Syddanmarks største præmiestævne, hvor vi uddeler over 2500 spurtpræmier over 2 dage. Der gives præmier for fede scoringer, seje tricks, super redninger og meget mere. Der er flotte pokaler eller medaljer til nr. 1, 2 og 3. 

Tilmelding er gældende, når betaling er modtaget på kontonummer: 7701-1205812

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 B Mixed 7 395 14 0
U12 A Mixed 7 395 4 0
U11 B Mixed 7 395 8 0
U11 A Mixed 7 395 5 0
U10 B Mixed 7 395 11 0
U10 A Mixed 7 395 1 0
U9 A Mixed 7 395 4 0
U8 A Mixed 7 395 4 0
U7 Mixed 6 200 16 0
U6 Mixed 6 200 3 0
U14 B Mixed 7 395 7 0
U14 A Mixed 7 395 2 0
U11 C Mixed 7 395 7 0
U10 C Mixed 7 395 5 0
U13 C Mixed 7 395 5 0
U12 C Mixed 7 395 7 0
U13 piger Mixed 7 395 4 0
U12 piger Mixed 7 395 7 0
U11 piger Mixed 7 395 2 0
U13 B Mixed 7 395 5 0
U13 A Mixed 7 395 1 0
U10 piger Mixed 7 395 8 0
U9 B Mixed 7 395 13 0
U9 C Mixed 7 395 11 0
U8 B Mixed 7 395 8 0
U8 C Mixed 7 395 8 0

Signetud teams

U12 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Give Konfekture B Give Fremad Logo Give Fremad
IF 92 u-12b1 B Esbjerg If 92 Fodbold
IF 92 u-12b2 B Esbjerg If 92 Fodbold
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SGI/SSK 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Team JHSmede B Billund IF Logo Billund IF
Løgum if Løgum IF Logo Løgum IF
SIF1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U12 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Legenderne A Tistrup BK Logo Tistrup BK
SGI/SSK 1 A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Vanløse A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U11 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HKB81 B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
SGI B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SSK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U11 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Det sorte hold A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
SSK A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
ORANJE A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U10 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF 92 u-10-B B Esbjerg If 92 Fodbold
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Seest1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
JBS-Fodbold B
Jerne if B Jerne IF Logo Jerne IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
nbsif 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U9 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
EfB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF

U8 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brørup B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Real Boys A
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Spangsbjerg if 1 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramming u7 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming u7 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Grindsteds drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
IF 92 u-7-1 C Esbjerg If 92 Fodbold
IF 92 u-7-2 C Esbjerg If 92 Fodbold
Tarp Boldklub 1 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp Boldklub 2 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Varde if 1. Varde IF Logo Varde IF
Varde if 2. Varde IF Logo Varde IF
Varde if 3. Varde IF Logo Varde IF
Varde if 4. Varde IF Logo Varde IF
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 C Jerne IF Logo Jerne IF

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Amui C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U14 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Vest C Team Vest
Brizze's drenge B
Superheroes B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Sommersted IF B Sommersted IF Logo Sommersted IF
Brørup C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening

U14 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Filistrøse minoriteter, juniors A
Outrup, Nebel, Skjern A

U11 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF 92 u-11-C C IF 92
SGI 1 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SGI 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Skodborg IF C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening
HKB81 C Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U10 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SGI C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Felsted IF C Felsted IF
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens

U13 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Blåbjerg Fodbold C Blåbjerg Fodbold
Team Vest C Team Vest
Løgum if C Løgum IF Logo Løgum IF
EfB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde U13 C Varde IF Logo Varde IF

U12 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
IF 92 u-12C1 C Esbjerg If 92 Fodbold
IF 92 u-12C2 C Esbjerg If 92 Fodbold
JBS Q C
Varde C Varde IF Logo Varde IF
SIF2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF 92 u-13 piger A-1 A IF 92
IF 92 u-13 piger A-2 A IF 92
JBS Q B
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U12 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodboldpigerne A
Skibets Seje Sild B Skibet IF Logo Skibet IF
Spangsbjerg piger 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg piger 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 piger B Vejle
hjerting if B Hjerting IF Logo Hjerting IF

U13 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brørup GF B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
Efb B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U13 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Amui 1 B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Grindsted GIF 2 Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Grindsted GIF 1 Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
HTS TØSERNE B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U9 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Vest 1 B Skærbæk UBK
Vonsild Sort B Vonsild
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
tjæreborg if B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Nr. Nebel IF B Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Ringkøbing IF B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U9 C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Vest 2 C Skærbæk UBK
Vonsild Orange C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Løjt 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Skanderup/Hjarup C Skanderup / Hjarup IF
IF 92 u-9C2 C Esbjerg If 92 Fodbold
De vilde kaniner C Holsted fb Logo Holsted fb
IF 92 u-9C1 C Esbjerg If 92 Fodbold
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF 2 C Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 3 C Jerne IF Logo Jerne IF
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U8 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team vest 2 B Team vest
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team Vest 1 B Team vest
IF 92 u-8B B Esbjerg If 92 Fodbold
SSK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
EIS Thunder B Esbjerg International School Logo Esbjerg International School

U8 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Askov malt C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding Boldklub 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
IF 92 u-8C C Esbjerg If 92 Fodbold
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 4 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - February 18 2018

Organisation
Spangsbjerg IF
Place
EFI-hallerne
Address
Sportsvej 21
Postalcode
6705
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview