Dansk Revision Roskilde Pige Cup

Dansk Revision Roskilde Pige Cup U10 - U16

Dansk Revision og Roskilde Pigefodbold indbyder til indendørsstævne lørdag d. 10 marts for a og b hold. Stævnet er for piger i rækkerne U10 til U16.

• Præmier til vinderne samt hurtige og flotte mål.

• Vi kårer stævnets bedste spiller på alle årgange .

• Der er ikke niveaudeling mellem puljerne.

• Handboldmål med bander – max seks spillere pr. hold.

• To puljer i hver række. De to bedste hold går videre til • semifinaler.

• Deltagergebyr 400,-

• Spillested: Trekroner Hallen i Roskilde

• Programmet forventes lagt på vores hjemmeside roskildepigefodbold.dk samt staevner.dk en uge inden stævnet. •

Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest fredag d. 23 februar. • Betaling til kontonummer 1551 4020221046 (Danske Bank) eller mobilepay 20243813.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Mixed 6 400 Lørdag morgen 13 1
U-11 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 11 0
U-12 Mixed 6 400 Lørdag middag 12 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 14 0
U14 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 9 1
U15-16 Mixed 6 400 Lørdag aften 3 0

Signetud teams

U-10 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse blå B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse rød A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby zupergirl A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby zupertøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Fårevejle Boldklub B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Roskilde Pigefodbold 1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hekla U10P B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
U11 hold 1 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
U11 hold 2 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Guldpigerne A
Vallensbæk Guld B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Heklas Sprudlende Vulkaner A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Heklas Boblende Vulkaner B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Heklas ulmende vulkaner C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
De seje tøser fra RPF B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Team Måløv P12 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ringsted Damefodbold A Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Heklas sprudlende vulkaner B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FA 2000 - Hvid A FA 2000 Logo FA 2000
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Hareskov Foxes B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Wildcats B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fodboldfokus A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Pigefodbold 1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Girl power B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
The Final Cut A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

U14 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Søstrene P's All-Stars A
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
FC Dejlig A
Tine´s tromler
Kastrups Løver B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U15-16 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Dallas cowgirls
Skillz That Killz

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 10 2018

Organisation
No Club
Place
Trekroner Hallen
Address
Trekroner Alle 1
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dansk Revision Roskilde Pige Cup map

Tournament overview