Tved Cup

 

 Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold

Tved Cup 2018

12.-14. Januar 2018 i Tved Hallen

Der spilles i flg. rækker:

Drenge: Forventet starttidspunkt
U6 – årgang 12 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U7 – årgang 11 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U8 – årgang 10 (spiller 5:5 – 7 spillere i alt) Søndag formiddag
U9 – årgang 09 Lørdag middag
U10 – årgang 08 Lørdag eftermiddag
U11 – årgang 07 Søndag formiddag
U12 – årgang 06 Søndag eftermiddag
U13 – årgang 05 Søndag eftermiddag
U14 – årgang 04 Fredag aften
U15 – årgang 03 Lørdag eftermiddag
U16 – årgang 02 Fredag aften
U17 – årgang 01 Fredag aften
U19 – årgang 99/00 Lørdag aften

Piger:
U9-10 – årgang 09/08 Lørdag eftermiddag
U12 – årgang 06 Lørdag eftermiddag
U16 – årgang 02 Lørdag aften
U18 – årgang 00 Lørdag aften

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at sammenlægge rækker.

Præmier:
Der er præmier til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker. Undtagen U6 og U7, hvor der er præmier til alle.
(Samt naturligvis som altid masser af andre præmier til flotte mål, gode redninger etc.)

Tilmelding og stævnegebyr:
Tilmelding via Staevner.dk eller på mail til ungdom@tvedboldklub.dk
Stævnegebyr Kr. 350,- pr. hold – indbetales ved tilmelding til
reg. nr.: 0815 konto nr.: 0000-820733 i Fynske Bank – Påfør klubnavn og årgang på indbetalingen

TILMELDING ER FØRST BEKRÆFTET NÅR BETALING ER MODTAGET
SENESTE TILMELDING 31/12-2017

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål kan sendes til ungdom@tvedboldklub.dk eller kontakt Tved Boldklubs ungdomsformand Claus Halkjær på telefon 20 235 235

Program:
Programmet er klar til download på www.tvedboldklub.dk senest 7/1 2018

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 3 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 9 0
U8 Mixed 7 350 Søndag formiddag 16 0
U9 Mixed 6 350 Lørdag middag 6 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 12 0
U11 Mixed 6 350 Søndag formiddag 11 0
U12 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 17 0
U13 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 10 0
U14 Mixed 6 350 Fredag aften 11 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 11 0
U16 Mixed 6 350 Fredag aften 11 0
U17 Mixed 6 350 Fredag aften 8 1
U19 Mixed 6 350 Lørdag aften 0 0
U9-10 Piger Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U12 Piger Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U16 Piger Mixed 6 350 Lørdag aften 1 0
U18 Piger Mixed 6 350 Lørdag aften 0 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
S.f.B B S.f.B
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Tranekær Tullebølle IF B Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Tved U6 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 3 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Hesselager B Hesselager fodbold
Hesselager B Hesselager fodbold
Stjernen U8 - 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen U8 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Tved 3 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kværndrup C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Egebjerg 2 Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 1 Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurinerne B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurinerne Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Stjernen B Stjernen
Stjernen 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved3 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Hesselager B Hesselager Fodbold

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stjernen1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
De Dyre Drenge C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
Stjernen2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
S.f.b C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Thurø 2 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurø 1 A Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Rudkøbing BK C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Marstal1 B Marstal IF Logo Marstal IF
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved3 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Stjernen2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Kirkeby B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Stjernen1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Hakans Hakkedrenge B Marienlyst Logo Marienlyst
Kirkeby B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Marstal3 A Marstal IF Logo Marstal IF
SFB4 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marstal2 B Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal1 B Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal4 A Marstal IF Logo Marstal IF
SFB8 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB7 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB6 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB5 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Egebjerg1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SFB 3 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stjernen1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stenstrup IF 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stenstrup IF 1 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Marstal2 B Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal1 B Marstal IF Logo Marstal IF
SFB 4 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
BLACK AND WHITE A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tved2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Veteranerne B
Stenstrup IF 2 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup IF 1 B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Tved1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sanderum Boldklub 4 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rudkøbing Boldklub B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Kirkeby B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Black&White A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
S.f.B 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
FC Brød C
Carls Bande B
Carlsberg Sport B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Gunners A
Team United
Marstal1 B Marstal IF Logo Marstal IF
Kerteminde Drengene A
S.f.B 3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Brazzers fc A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Danea A
Tved3 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Outsiderne A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Skårup B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Kirkeby B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Jordis Disciple A
Tved2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U17 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Danea
FIFA B
AS Lillebælt
Bosniens stjerner A
Mah Allstars B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U9-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - January 14 2018

Organisation
Tved Boldklub
Place
Tved Hallen
Address
Skolevej 4 A
Postalcode
5700
City
Svendborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview