Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018

KIF's Nytårstævne 2018

Kværkeby IF byder igen i år på det traditionelle og hyggelige indendørs nytårsstævne for børne- og ungdomshold der normalt spiller i B- og C-rækken. 

Som udgangspunkt afvikles stævnet for de udbudte rækker/årgange med maksimalt 6 hold i én pulje pr. række/årgang eller alternativt to puljer á 3/4 hold, med indbyrdes placeringskampe. Hvis der kun er tre tilmeldte hold vil vi afvikle puljen ved at alle tre hold spiller to gange mod de andre to hold. Alle hold vil derfor være garanteret tre kampe.
Hvis der er færre end tre tilmeldte hold, vil vi se på muligheden for at lægge rækken sammen med årgangen lige over, men i så fald vil vi naturligvis henvende os til de tilmeldte hold, for at høre om de er interesseret heri.

Spillested:

Vigersted Hallen, Ågerupvej 1, 4100 Ringsted.

Lørdag starter stævnet kl. 12, startende med U11-drenge og søndag spilles der fra kl. 9, startende med U5-mix/U6-mix.

Tilmelding:
Frist for tilmelding og betaling: Torsdag den 28. december 2017.
Tilmeldingen er først gældende, når der er betalt hold-gebyr.
Holdgebyret indbetales til bankkonto: Reg. nr. 5069 - Konto. nr. 1394329, eller via MobilePay til 27240116 (Henrik Svensson).
Husk ved indbetalingen at skrive: Klub, holdnavn og række.

Regler:
Der spilles efter DBU Sjællands gældende regler for indendørs.

I U5-U7 spilles en halvleg á 7 minuttersvarighed, på en halv håndboldbane (Spilleregler til 1/2 banestævner for U5, U6 og U7)

I øvrige rækker spilles en halvleg á 8 minutters varighed på en hel håndboldbane til håndboldmål. (Spilleregler håndboldmål)
 

Præmier:

Der vil være præmier til 7 spillere pr. hold i rækkerne hvor der spilles "4 mod 4" og til 8 spillere i rækkerne hvor der spilles "5 mod 5".

I rækkerne U5 – U9 er der ens præmier til alle deltagende hold, mens der i rækkerne U11 – U15 er differentierede præmier.

Diverse:
Alle hold er som minimum garanteret 3 kampe. Kampprogram udsendes senest en uge inden stævnets afholdelse.
Evt. spørgsmål kan stiles til den stævneansvarlige: Henrik Svensson - henrik.svenzon@gmail.com.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - årg. 2013 Mixed 4 350 Søndag - morgen 1 0
U6 - årg. 2012 Mixed 4 350 Søndag - morgen 1 0
U7 - årg. 2011 Mixed 4 350 Søndag - formiddag 2 0
U8 - årg. 2010 Mixed 5 400 Søndag - middag 1 0
U8 - årg. 2010 Mixed 5 400 Søndag - tidlig eftermidd 4 0
U9 - årg. 2009 Mixed 5 400 Søndag - eftermiddag 6 0
U11 - årg. 2007 Mixed 4 400 Lørdag - middag 7 0
U12 - årg. 2006 Mixed 4 400 Lørdag - tidlig eftermidd 6 0
U14 - årg. 2004 Mixed 4 400 Lørdag - eftermiddag 5 0
U15 - årg. 2003 Mixed 4 400 Lørdag - sen eftermiddag 4 0

Signetud teams

U5 - årg. 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - morgen

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby I.F. Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U6 - årg. 2012 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - morgen

Teamname LVL Logo Club
KværkebyI.F. 1 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U7 - årg. 2011 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby I.F. Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U8 - årg. 2010 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - middag

Teamname LVL Logo Club
Seje KIF piger C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U8 - årg. 2010 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - tidlig eftermidd

Teamname LVL Logo Club
KIF Bomberne B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ringsted Løverne B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hårlev BK 1 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
Hårlev BK 2 C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub

U9 - årg. 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby if Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Herfølge BK. B HB Køge Logo HB Køge
Herfølge BK. 2 C HB Køge Logo HB Køge
Suså If C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Sengeløse U9 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 - årg. 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - middag

Teamname LVL Logo Club
Team Morten W aka Zlatan C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Team Marcus aka Ramos C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
B73 U11 Drenge C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Team Kulek

U12 - årg. 2006 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - tidlig eftermidd

Teamname LVL Logo Club
Team Mapaw B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Pers drenge Benløse IF Logo Benløse IF
Jacobs drenge Benløse IF Logo Benløse IF
Suså Blå C Suså if
Suså Gul C Suså if
Team Kulek

U14 - årg. 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Flyverhans' U14 drenge B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Midtsjællands Havemaskiner B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Team Kulek
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF

U15 - årg. 2003 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Flyverhans' U15 drenge B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Dansk Lyn Transport B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Mullerups Dagpleje B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team Næver B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 7 2018

Organisation
Kværkeby IF
Place
Vigersted Hallen
Address
Ågerupvej 1
Postalcode
4100
City
Ringsted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview