AIF Cup 2018

STÆVNE i Albertslund

Lørdag den 19. maj - søndag den 20. maj 2018

PRISER:

Holdgebyr. Dkr./hold

11 – mands hold 1000,-
8 – mands hold 850,-
5 – mands hold 625,-
3 – mands hold 350,-

For overnattende gæster tilbyder vi overnatning og bespisning på skoler i gå afstand fra banerne. Alle mandskaber vil få egne lokaler.

PRISER OVERNATNING OG BESPISNING

Overnatning/mad. Dkr./pers.
Aftensmad: FRE, LØR, SØN.
Morgenmad: LØR, SØN, MAN.
600,-
Aftensmad: FRE, LØR
Morgenmad: LØR, SØN
450,-
Aftensmad: LØR
Morgenmad: SØN
300,-

OVERNATNING PÅ HOTEL: kontakt os for stævnetilbud.

FØLGENDE HOLD KAN DELTAGE:
Årg. 03 og 04 – 11 mands, maks. 15 spillere.
Årg. 05, 06, 07 og 08 (A og B niveau) – 8 mands, maks. 11 spillere.
Årg. 08 (C niveau), 09 og 10 – 5 mands, maks. 8 spillere.
Årg. 11 og 12/13 – 3 mands, maks. 5 spillere
NYT! I år har vi også pigerækker.
U9 (09/10) spiller 5 mod 5 og U11 (07/08) samt U13 (05/06) spiller 8 mod 8. Dette er bredderækker, og vi håber de tilmeldte hold stiller med højst række 2 hold.

U6-U9 (PODE) FODBOLD.
Årgang 12/13 spiller lørdag 19. maj 2018
Årgang 11 spiller lørdag den 19. maj 2018
Årgang 10 spiller søndag den 20. maj 2018
Årgang 09 spiller både lørdag 19. og søndag 20. maj 2018

Der spilles efter gældende SBU regler og kampresultater registreres ikke. Dog med den undtagelse at for at få blandet puljerne for årgang 2009 spiller alle 1’ere mod hinanden, alle 2’ere osv. søndag. Alle kampe er ”døm selv” kampe, dvs. ”hjemmehold” stiller med kampleder.
Medaljer og personlige præmier til ALLE spillere.

U10-U15 FODBOLD.
Stævnet gennemføres over to dage. Spiller holdet lørdag formiddag, tilstræbes at søndagens kampe afvikles om eftermiddagen, eller omvendt.

Lørdag:
Der spilles indledende runder og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Søndag:
Der oprettes slutspilspuljer for hver 8 hold.

Præmier:
Der er holdpokal til vinderholdene og personlige præmier til 1., 2. og 3. plads i alle slutspil á 8 hold.

Fair Play:

I hver årgang udvælges det mest fair play spillende hold. Der er personlige præmier til vinderholdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere og tildeles et passende antal point i forhold til det observerede. Det hold, der har flest point efter alle kampe, bliver udpeget som fair play vinder.

 

Kontonr. for tilmelding er: reg 5326  kto nr 0421403  (Arbejdernes Landsbank)

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

 

Se mere:

https://www.facebook.com/aifcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (ABC) 2012/13 Mixed 5 350 22 0
U7 (ABC) - 2011 Mixed 5 350 17 0
U8 (ABC) - 2010 Mixed 8 450 19 0
U9 C - 2009 Mixed 8 625 8 0
U9 B - 2009 Mixed 8 625 12 0
U9 A - 2009 Mixed 8 625 5 0
U10 C - 2008 Mixed 8 625 11 0
U10 B - 2008 Mixed 11 850 13 1
U10 A - 2008 Mixed 11 850 4 0
U11 C - 2007 Mixed 11 850 1 0
U11 B - 2007 Mixed 11 850 9 0
U11 A - 2007 Mixed 11 850 1 0
U12 C - 2006 Mixed 11 850 7 0
U12 B - 2006 Mixed 11 850 16 0
U12 A - 2006 Mixed 11 850 5 0
U13 C - 2005 Mixed 11 850 7 0
U13 B - 2005 Mixed 11 850 5 1
U13 A - 2005 Mixed 11 850 0 0
U14 B - 2004 Mixed 15 1000 15 0
U14 A - 2004 Mixed 15 1000 12 1
U15 - 2003 Mixed 15 1000 2 0
U9 - piger 2009/10 Mixed 8 625 6 0
U11 Piger 2007/08 Mixed 11 850 5 0
U13 - piger 2005/06 Mixed 11 850 0 0

Signetud teams

U6 (ABC) 2012/13 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KBQ1 - Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
KB Q3 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Krokodiller C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Q1 - Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Aif B1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Aif B2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC X A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tune C Tune IF Logo Tune IF

U7 (ABC) - 2011 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kirke hyllinge if C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Greve Fodbold 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Fix Hajer Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Fix Hyæner Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Greve Fodbold 4 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 (ABC) - 2010 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De gule fighter B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
De gule stjerner B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AIF U7 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
kirke hyllinge if C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
BS72 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 2 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 Blå C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 C - 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Cruyff holdet C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sengeløse u9C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Blå Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 B - 2009 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Messi holdet B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ronaldo holdet B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sengeløse u9B B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hellas Coutinho B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 A - 2009 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellas Messi A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U10 C - 2008 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF Albertslund IF Logo Albertslund IF
SV Burlo C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV
Tg80 if C TG80
Vallensbæk 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jylkat C Rønne I K

U10 B - 2008 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF Albertslund IF Logo Albertslund IF
Orient 2 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Wolfpack 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
U10-B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 A - 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 C - 2007 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SV Burlo C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV

U11 B - 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF - Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
AIF " B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Krølle bølle B Rønne I K

U11 A - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C - 2006 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B73, 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U12 B - 2006 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF - Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Crawley Down B B Crawley Down
Forest Row B B Forest Row
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AIF Hvid C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Tåstrup B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Horrana B Rønne I K
B73, 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U12 A - 2006 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Tåstrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Brønshøj BK A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Vordingborg IF A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U13 C - 2005 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager C C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
SV Burlo C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV
Tg 80 if C TG80
Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 B - 2005 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Amager B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FHF 05 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
B 1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U13 A - 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 B - 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aif 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Taastrup fc C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Morgendagens Stjerner B Tune IF Logo Tune IF
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FHF tøserne Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KIF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U14 A - 2004 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aif 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903 U14-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Taastrup fc A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GFK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Hillerød Fodbold A C Hillerød Fodbold
Forest Row B

U15 - 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - piger 2009/10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirke hyllinge if C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Sengeløse U8 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FIX Piger B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Svogerslev piger 09 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U11 Piger 2007/08 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U13 - piger 2005/06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - May 20 2018

Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
AIF Cup 2018 map

Tournament overview