Opstartsstævne 2018

ØFC’s Forældreklub inviterer piger og drenge til udendørs 3- og 5-mands stævne på kunstgræs-banerne hos Ølstykke FC, Tranekærvej 1 i Ølstykke. Der oprettes A, B, og C puljer i U8-U10 (afhængigt af tilmeldinger) og alle hold spiller min. 4 kampe af 10 min. Der er medaljer til alle og ingen resultatindberetning. Hvert hold stiller med en kampleder til at lede de kampe, hvor holdet står først i programmet. Lørdag 7. april = 5-mands: U8, U9, U10. Søndag 8. april = 3-mands: U5, U6, U7. Tilmelding via www.staevner.dk senest 7. marts 2018. Pris pr. hold: U8, U9, U10 = 375 kr. U5, U6, U7 = 300 kr. Gebyr bedes indbetalt til reg. nr. 6302 konto nr. 0004423737. Husk at påføre ID fra staevner.dk og holdnavn. Hvis I har nogle spørgsmål, er I velkommen til at kontakte os på email: foraeldreklubben@outlook.dk. Med sportslig hilsen ØFC’s Forældreklub
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-5 drenge Mixed 5 300 søndag 9 0
U-6 drenge Mixed 5 300 søndag 17 0
U-7 drenge Mixed 5 300 søndag 16 0
U-5 piger Mixed 5 300 søndag 0 0
U-6 piger Mixed 5 300 søndag 0 0
U-7 piger Mixed 5 300 søndag 0 0
U-8 drenge A Mixed 8 375 lørdag 3 0
U-8 drenge B Mixed 8 375 lørdag 8 0
U-8 drenge C Mixed 8 375 lørdag 7 0
U-9 drenge A Mixed 8 375 lørdag 4 0
U-9 drenge B Mixed 8 375 lørdag 14 0
U-9 drenge C Mixed 8 375 lørdag 5 0
U-10 drenge A Mixed 8 375 lørdag 4 0
U-10 drenge B Mixed 8 375 lørdag 0 0
U-10 drenge C Mixed 8 375 lørdag 3 0
U-8 piger A Mixed 8 375 lørdag 0 0
U-8 piger B Mixed 8 375 lørdag 1 0
U-8 piger C Mixed 8 375 lørdag 0 0
U-9 piger A Mixed 8 375 lørdag 0 0
U-9 piger B Mixed 8 375 lørdag 2 0
U-9 piger C Mixed 8 375 lørdag 1 0
U-10 piger A Mixed 8 375 lørdag 0 0
U-10 piger B Mixed 8 375 lørdag 3 0
U-10 piger C Mixed 8 375 lørdag 0 0

Signetud teams

U-5 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-6 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
ØFC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Måløv Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hold 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hold 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hold 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-7 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ØFC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ØFC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hareskov Høgene B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hold 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hold 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hold 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hold 4 Stenløse BK Logo Stenløse BK
SGIF U7 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U-5 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-8 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ubivox A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Glostrup A A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-8 drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Sengeløse U8 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup B B IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
U8 Ølstykke fc B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U-8 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 (2011) - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Greve blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U8 Ølstykke fc C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Sort C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-9 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U-9 drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sengeløse u9B B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Barcaerne Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Barcaerne Aif 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-9 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse u9C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TOF U9 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U-10 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC (1) A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB 2009 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC (2) C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
TOF U10 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-8 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - April 8 2018

Organisation
Ølstykke FC
Place
ØFC kunstbane
Address
Tranekærvej 3
Postalcode
3650
City
Ølstykke
Sport
Soccer
Type
Unknown
Opstartsstævne 2018 map

Tournament overview