Rema 1000 Cup 2018

Rema 1000 Cup 2018

For 12 gang har vi fornøjelsen af at inviterer Jeres pige og drenge spillere til Indefodboldstævne i Mariager.

Stævneafvikling:

I år afvikles stævnet i Mariager Hallen.

Kommer der nok tilmeldinger i de enkelte årgange vil årgangen blive delt i A, B og C række. Ellers forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen for at få turneringen til at gå op

Der er plads til 9 hold i hver række hvor der afvikles slutspil.
I rækker med 8 hold eller 9 hold afvikles der slutspil.


I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater.

Der spilles efter DBU Jyllands regler for Indefodbold

Afvikling:
U6 Mix spiller 3 mands
U7 Mix spiller 3 mands
U8 Piger spiller 3 mands
U8 Drenge spiller 4 mands
U9 Drenge spiller 4 mands
U9/10 Piger spiller 4 mands
U11 Drenge og Piger spiller 4 mands
U13 Drenge spiller 4 mands

Præmier:
Præmier til alle fra U6 til U10
Fra U11 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2

Pris for deltagelse:
U6-U7 250,-
U8 Piger 250,-
U9-U13 400,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Frist for tilmelding til stævnet er 13 Januar 2018

 

 

Vi ses i Mariager

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 3 0
U6 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 6 0
U11 Piger Mixed 6 400 Lørdag middag 5 0
U11 Drenge Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 5 0
U8 Drenge Mixed 6 400 Søndag formiddag 12 0
U7 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 5 0
U9 Drenge Mixed 6 400 Søndag middag 5 0
U9/U10 Piger Mixed 6 400 Søndag middag/eftermiddag 6 0
U8 Piger - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 5 0
U13 Drenge Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 1 0

Signetud teams

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mik fræserne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Nif/Rif B
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik Hobro IK Logo Hobro IK

U11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 11 B Romalt IF Logo Romalt IF
Girl Power B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VH08 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
VH 08 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Romalt IF U 11 Piger B Romalt IF Logo Romalt IF

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
Team Blåklader B
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U7 - 3 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mik boyz B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U9/U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 9 piger B Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt U 10 B Romalt
Helsted U9 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Mariager Tøzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U8 Piger - 3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
VH08 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
VH 08 C Hobro IK Logo Hobro IK
MIK Tøzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - January 28 2018

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Hallen
Address
Gl Hobrovej 1
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview