U8 & U9 Champions Cup

CHAMPIONS CUP
2009 & 2010

 

Lørdag d. 14. og søndag d. 15. April inviterer Gentofte Fodbold Akademi til ’Champions Cup’ stævne på Gentofte Sportspark for U8 og U9 hold, på henholdsvis A- og B niveau. Den første dag vil stå i årgang 2010s tegn, mens 2009 vil være i aktion om søndagen.

Som altid vil der være fokus på massere af spilletid, korrekt matchning samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

Formatet er klassisk 5v5 udendørs på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner, og alle hold vil spille indledende puljer, hvorefter de bliver fordelt i forskellige slutspil for at sikre bedst mulig matchning holdene imellem.

  •  Kampledere på alle kampe – i skal blot koncentrere jer om holdet!
  •  Effektivt spilleprogram m. korte intervaller
  •  Fælles igangsætning af kampe
  •  Slutspil i alle rækker
  •  Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spillere
  • 'Bedste spiller' kåres i alle 4 rækker

Yderligere vil der være bod hvor fans, forældre og spillere kan forsyne sig med både varmt og koldt.

Spilletidspunkter:
U8A: Lørdag d. 14/4 om formiddagen
U8B: Lørdag d. 14/4 om eftermiddagen
U9A: Søndag d. 15/4 om formiddagen
U9B: Søndag d. 15/4 om eftermiddagen
- Specifikke tidspunkter følger.

Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til vkoppel@hotmail.com. Betalingsinfo sendes på mail efter tilmelding. Der er plads til 24 hold i henholdsvis U8A, U8B & U9B, mens vi har udvidet til 48 pladser i U9A. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Victor på ovenstående mail.

ProCup:
http://www.procup.se/cup/cupstartgeneric900_skin01.php?Cup=31365&Lang_Current=DEN&wd=www.procup.se

Vi håber at samle hold fra nær og fjern til et brag af en turnering i 2009- og 2010 årgangens tegn.

Velkommen til Champions Cup,
Gentofte Fodbold Akademi

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 A Mixed 5 500 Søn d. 15/4 - Formiddag 58 0
U9 B Mixed 5 500 Søn d. 15/4 - Eftermiddag 42 9
U8 A Mixed 5 500 Lør d. 14/4 - Formiddag 28 2
U8 B Mixed 5 500 Lør d. 14/4 - Eftermiddag 38 3

Signetud teams

U9 A 48 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 15/4 - Formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA Hvid A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk B&I - A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
B.93 Galacticos A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 Ronaldo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BK Rødovre A Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk. Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
FC Trelleborg A FC Tralleborg Logo FC Tralleborg
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
EIF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Malmö FF 1 A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Malmö FF 2 A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Helsingborg City FC A Helsingborg City FC
Husie IF 1 A Husie Idrottsförening
Husie IF 2 A Husie Idrottsförening
LB07 Bunkeflo 1 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
LB07 Bunkeflo 2 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HVS 09 A HVS 09
Brønshøj A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Mjällby AIF A Mjällby AIF
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 B 24 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 15/4 - Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grøn B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk B&I - B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Glostrup FK 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 Messi B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sengeløse 2 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bk. Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Slagelse BI B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 3 FC Holte Logo FC Holte
BK Rødovre 2 B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U8 A 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14/4 - Formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BS72 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Leoparderne A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Slagelse B&I A A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Orient A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B93 ok-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Amager Fodbold Akademi A Amager Fodbold Akademi
KB D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Store Merløse A Store Merløse IF
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Bk Fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Glostrup A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 B 23 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14/4 - Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BS72 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Skovshoved IF SORT B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Farum Boldklub B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Ves10 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B93 ok-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sengeløse U8 Rød B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
KB C B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB A B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - April 15 2018

Organisation
No Club
Place
Gentofte Sportspark
Address
Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown
U8 & U9 Champions Cup map

Tournament overview