Hafnia-Fodbold Festival

HAFNIA-FODBOLD FESTIVAL
28. januar

OBS! VI HAR OPLEVET MASSIV INTERESSE, HVORFOR TURNERINGEN ER FULDTEGNET!

Den 28. januar afholder HAFNIA-HALLEN  deres stort opsatte Hafnia-Fodbold Festival, hvor store som små er inviteret ind til spil og leg i de fantastiske rammer i den nye HAFNIA-HALLEN.

Som en del af Hafnia-Fodbold Festvial faciliterer GFA kampe på HAFNIA-HALLENS 3v3 bandebaner. Alle hold kan se frem til 5 kampe i et effektivt program og et intensivt 3v3 format.

Det er gratis at deltage, og alle kampe afvikles som døm-selv.

Læs meget om HAFNIA-HALLEN og de spændende muligheder her: www.hafnia-hallen.dk/
 

PROGRAM
U7 (2011) mix niveau pulje 1 & 2: Klokken 09.00-10.40
U7 (2011) mix niveau pulje 3 & 4: Klokken 10.45-12.25
 
U8 (2010) B- & C-niveau: Klokken 12.30-14.10

U9 (2009) B- & C-niveau: Klokken 14.15-15.55
 

TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk. Det er gratis at deltage.

Der kan deltage op til 2 hold pr. klub pr. niveau i U8 & U9, og 4 hold pr. klub i U7. Dette vægtes af hensyn til at holdene matches mod andre hold.

Der er plads til i alt 32 hold i U7, samt 8 hold pr. niveau i U8 & U9.

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 / 2011 Mixed 3 0 Søndag kl. 09.00-12.25 51 9
U8 / 2010 B Mixed 3 0 Søndag kl. 12.30-14.10 14 1
U8 / 2010 C Mixed 3 0 Søndag kl. 12.30-14.10 15 2
U9 / 2009 B Mixed 3 0 Søndag kl. 14.15-15.55 14 4
U9 / 2009 C Mixed 3 0 Søndag kl. 14.15-15.55 12 2

Signetud teams

U7 / 2011 32 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-12.25

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem3 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
FFS Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby 1 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Ajax B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
A.G.F. 2011 B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Husum Boldklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Farum u6 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 / 2010 B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-14.10

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve Hvid 2B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 1B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De Grønne Fightere B Brede IF Logo Brede IF
Store Merløse fodbold B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
A.G.F. Blå-Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF

U8 / 2010 C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-14.10

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HVB 2010 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve Hvid 1C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 2C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Store Merløse fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U9 / 2009 B 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.15-15.55

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro united Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
A.G.F. Hvid Aakanden GF Logo Aakanden GF
Skjold Sølv B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9 / 2009 C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.15-15.55

Teamname LVL Logo Club
SKJOLD SAMI C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
A.G.F. 09 C Aakanden GF Logo Aakanden GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 28 2018

Organisation
No Club
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hafnia-Fodbold Festival map

Tournament overview