Løve Cup 2018

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup i st. bededagsferien den 27.-28. april på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer og FCK Event-crew, der underholder. Tilmelding via staevner.dk senest 5. april 2018. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg.nr. 0111 og kontonr.: 8080245023 (angiv hold ID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 8-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk. Program er tilgængeligt på www.b1903.dk senest 14 dage inden stævnet.

Foreign teams are welcome. Contact loevecup@b1903.dk for any questions.

Paymentinfo for foreign teams:

Adress: B1903, Lyngbyvej 270, 2900 Hellerup

Iban: DK5920008080245023

Swiftadr.: NDEADKKK

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9B (2009) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag morgen 38 1
U6 (2012) - 3 mands Mixed 5 350 Lørdag morgen, formiddag 28 0
U8B (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag morgen 15 0
U10B (2008) - 8mands Mixed 11 575 Fredag morgen 21 0
U11A (2007) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag formiddag 16 0
U11B (2007) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag morgen 16 1
U5 (2013) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag morgen 7 0
U10A (2008) - 8mands Mixed 11 575 Fredag formiddag 20 0
U9A (2009) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag formiddag 17 2
U7 (2011) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag formiddag 22 1
U8A (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag formiddag 13 0
U10A (2008) - 5mands Mixed 8 475 2 0
U10B (2008) - 5mands Mixed 8 475 3 0
U12A (2006) - 8mands Mixed 11 575 3 0
U12B (2006) - 8mands Mixed 11 575 5 0
U8C (2010) - 5mands Mixed 8 475 Fredag morgen 19 0
U9C (2009) - 5mands Mixed 8 475 Lørdag middag 18 3
U10C (2008) - 5mands Mixed 8 475 fredag eftermiddag 10 1

Signetud teams

U9B (2009) - 5 mands 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
ÅIF 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
Sengeløse u9B B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB u9 real madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
B1903 5 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Barcaerne aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
jb B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Smølferne 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Barcaerne Aif 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U6 (2012) - 3 mands 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen, formiddag

Teamname LVL Logo Club
B. 1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 - Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Rød B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Gul B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Blå B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
B1903 Grøn BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vestia 2 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 1 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8B (2010) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
SIF Grøn Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Tune Blå B Tune IF Logo Tune IF
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Jægersborg B
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Sengeløse U8 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B93 ok-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ok-2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Leoparder B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Geparder B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HVB-drengene B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB Tårnby (vest) 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10B (2008) - 8mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
1 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
B.93 2008 Claus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 - U10B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908-2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11A (2007) - 8mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Akademiet Grøn A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hui 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LEV U11 A Lövestad IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
2300 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
ØENS A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
LB07 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11B (2007) - 8mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BK FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 U11-2 Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Akademiet Hvid B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Tonserne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Espergærde B Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
1 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
LB07 Limhamn B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 U11-3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U5 (2013) - 3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
Tigerne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Leopard BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gepard BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U10A (2008) - 8mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Neymar A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Ishøj If A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9A (2009) - 5 mands 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 Galacticos A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AIK 65 Drengene A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
RB1 A
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U7 (2011) - 3 mands 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Diego & Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Løveungerne Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 5 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Farlige løver C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8A (2010) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Skovshoved sort A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HVB U8 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tigre A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 lørdagsdrengene A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient A GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
FC Holte Blå A FC Holte Logo FC Holte

U10A (2008) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10B (2008) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12A (2006) - 8mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12B (2006) - 8mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8C (2010) - 5mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Gulddrengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tune Gul C Tune IF Logo Tune IF
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Jægersborg
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Pumaer C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Pantere C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Orient 1 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Ves10a C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Golazo C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Orient 3 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
FC Holte Hvid C FC Holte Logo FC Holte

U9C (2009) - 5mands 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
ÅIF 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
Sengeløse u9C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Smølferne 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AIK 65 Drengene 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
GVI II C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC Blå C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Greve Blå Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10C (2008) - 5mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Liverpool C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Barcelona C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby grøn C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 Claus II C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - April 28 2018

Organisation
BOLDKLUBBEN 1903
Place
B1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview