Løve Cup 2018

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup i st. bededagsferien den 27.-28. april på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer og FCK Event-crew, der underholder. Tilmelding via staevner.dk senest 5. april 2018. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg.nr. 0111 og kontonr.: 8080245023 (angiv hold ID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 8-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk. Program er tilgængeligt på www.b1903.dk senest 14 dage inden stævnet.

Foreign teams are welcome. Contact loevecup@b1903.dk for any questions.

Paymentinfo for foreign teams:

Adress: B1903, Lyngbyvej 270, 2900 Hellerup

Iban: DK5920008080245023

Swiftadr.: NDEADKKK

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9B (2009) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag morgen 38 1
U6 (2012) - 3 mands Mixed 5 350 Lørdag morgen, formiddag 28 0
U8B (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag morgen 15 0
U10B (2008) - 8mands Mixed 11 575 Fredag morgen 21 0
U11A (2007) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag formiddag 16 0
U11B (2007) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag morgen 16 1
U5 (2013) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag morgen 7 0
U10A (2008) - 8mands Mixed 11 575 Fredag formiddag 20 0
U9A (2009) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag formiddag 17 2
U7 (2011) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag formiddag 22 1
U8A (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag formiddag 13 0
U10A (2008) - 5mands Mixed 8 475 2 0
U10B (2008) - 5mands Mixed 8 475 3 0
U12A (2006) - 8mands Mixed 11 575 3 0
U12B (2006) - 8mands Mixed 11 575 5 0
U8C (2010) - 5mands Mixed 8 475 Fredag morgen 19 0
U9C (2009) - 5mands Mixed 8 475 Lørdag middag 18 3
U10C (2008) - 5mands Mixed 8 475 fredag eftermiddag 10 1

Signetud teams

U9B (2009) - 5 mands 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 5 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB u9 real madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sengeløse u9B B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Barcaerne aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Barcaerne Aif 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
jb B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Smølferne 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
ÅIF 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U6 (2012) - 3 mands 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen, formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 - Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Rød B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Gul B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Blå B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia 1 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B. 1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903 Grøn BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U8B (2010) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
SIF Grøn Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AB Tårnby (vest) 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Sengeløse U8 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B93 ok-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ok-2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tune Blå B Tune IF Logo Tune IF
Geparder B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Leoparder B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB-drengene B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg B

U10B (2008) - 8mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1903 - U10B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B.93 2008 Claus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
1 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908-2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11A (2007) - 8mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hui 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
LEV U11 A Lövestad IF
Akademiet Grøn A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
ØENS A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
2300 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U11B (2007) - 8mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1903 U11-2 Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 U11-3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Espergærde B Espergærde IF Logo Espergærde IF
LB07 Limhamn B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Tonserne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Akademiet Hvid B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
1 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan

U5 (2013) - 3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
Løverne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tigerne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Leopard BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gepard BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U10A (2008) - 8mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Team Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Neymar A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ishøj If A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U9A (2009) - 5 mands 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B.93 Galacticos A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RB1 A
AIK 65 Drengene A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U7 (2011) - 3 mands 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Diego & Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Farlige løver C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 5 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U8A (2010) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Skovshoved sort A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tigre A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Orient A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B93 lørdagsdrengene A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte Blå A FC Holte Logo FC Holte
HVB U8 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10A (2008) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10B (2008) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12A (2006) - 8mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12B (2006) - 8mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8C (2010) - 5mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag morgen

Teamname LVL Logo Club
Gulddrengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ves10a C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune Gul C Tune IF Logo Tune IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Pantere C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Pumaer C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
FC Holte Hvid C FC Holte Logo FC Holte
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Golazo C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Orient 1 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Jægersborg

U9C (2009) - 5mands 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Sengeløse u9C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve Blå Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Smølferne 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AIK 65 Drengene 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
ÅIF 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GVI II C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U10C (2008) - 5mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Liverpool C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Barcelona C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby grøn C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Skjold C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2008 Claus II C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - April 28 2018

Organisation
BOLDKLUBBEN 1903
Place
B1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview