Kerteminde Cup 2018

Kerteminde Cup 2018 er lukket for tilmelding !!


VELKOMMEN 

- til udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion i dagene fra          29. juni til 1. juli 2018.

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub  har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i
Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og festligt samvær med
aktiviteter for hele familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecamping er lige ved siden af stadion og med den skønneste udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup.

Det er vigtigt for os, at pigerne og drengene får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og
forældrene.
 

Lidt om aktiviteterne Info.

Der er medaljer til alle spillere på alle hold og pokal til nr. 1, 2 & 3 i alle rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A, B og C rækker i flest mulige årgange. Dog kan det ske at A & B må sammenlægges. VIGTIGT at skrive hvilken række holdet spiller i til dagligt, således vi får den bedst mulige matchning.

Pigerne spiller i U9 & U10 - 5-mands,  U11, U12, U13, (alle 8-mands) samt U14 & U15 (11mands) - hvis få tilmeldte slås disse to årgange sammen.

Drengene spiller i U8, U9, U10 (alle 5mands), U10-8 , U11, U12, U13, (alle 8-mands) samt U14 & U15 (11mands) -  bemærk at på U14 og U15 er der begrænset antal på 6 deltagende hold.

Igen i år vil vi tilbyde de helt små (U7 MIX) at deltage i stævnet lørdag eller begge dage. Disse kampe afvikles på vores multibane med kampe formiddag og eftermiddag (lørdag) samt søndag formiddag.

Lørdagen starter for alle med fælles march fra Byskolen kl. 09.00 til klubbens anlæg. Kampene starter ca. 10.00.

Alle hold er garanteret min. 5 kampe til vores stævne således at man har kampe alle 3 dage.

Der spilles efter "gamle" rækker.

Overnatninger.

Foregår både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.
 

Lidt om det praktiske - (efter tilmelding af hold her på staevner. dk).

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 995,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

 Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr den 31. maj 2018

Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk !!

 

Næste punkt er tilmelding til overnatning og bespisning:

Alt sammen foregår på KB´s egen hjemmeside - kertemindeboldklub.dk . Her finder du på forsiden et link til stævnet hvor al bestilling af campingpladser, overnatning samt bespisning findes. Vi opfordrer til at du straks efter tilmelding af hold ligeledes tilmelder overnatning & bespisning. Der vil være mulighed for eftertilmelding af spillere helt frem til 3 uger før stævnet.

Overnatning/bespisning:

A- kort kr. 545,00 pr person med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage. 


1 leder er gratis med ved 5 og 8 mands
2 leder er gratis ved 11 mandshold

Indbetaling for deltagerkort senest den 01.juni 2018

Der indbetales på bankonto 6864-0001070385                                                                       IBAN nr. DK6568640001070385

CAMPING: FULD BOOKET - IKKE FLERE LEDIGE PLADSER

Campingpladser á kr. 400,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Begrænset antal pladser - disse tildeles efter først til mølle princippet.

Spørgsmål om camping til på mail: campingkbcup18@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Piger Mixed 10 995 0 0
U 9 Piger Mixed 10 995 2 0
U 10 Piger Mixed 10 995 6 0
U 11 Piger Mixed 13 995 11 0
U 12 Piger Mixed 13 995 4 0
U 13 Piger Mixed 13 995 7 0
U 14 Piger Mixed 13 995 1 0
U10 Dr. 8 mands Mixed 13 995 14 0
U 15 Piger Mixed 13 995 7 0
U 8 Drenge Mixed 10 995 13 0
U 9 Drenge Mixed 10 995 23 0
U 10 Drenge Mixed 10 995 11 0
U 11 Drenge Mixed 13 995 22 0
U 12 Drenge Mixed 13 995 15 0
U 13 Drenge Mixed 13 995 14 0
U 14 Drenge Mixed 16 995 7 0
U 15 Drenge Mixed 16 995 8 0
U 7 MIX Mixed 5 300 18 0

Signetud teams

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U 10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Havdrup B
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
KHI C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U 11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB U11 piger 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Ålholm Piger B Ålholm If Logo Ålholm If
KHI B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Egebjerg Fodbold B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U 12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Havdrup GI C Havdrup GI Logo Havdrup GI

U 13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF U13 piger C Slagslunde Ganløse IF
Harboøre/Thyborøn IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KB U13 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Dr. 8 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 3 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 4 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Kerteminde 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dragør Boldklub 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG C C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Frederiksværk Fodbold Klub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Gundsø United C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U 15 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KMB 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMB 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Kværkeby - Wagners Piger C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Glamsbjerg IF A Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U 8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BK Friheden hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kværkeby - Anders Knægte B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ålholm 2010 C Ålholm If Logo Ålholm If
Kirke Helsinge C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Ålholm 2011 A B Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U8 DRENGE C Slagslunde Ganløse IF
Egebjerg Fodbold B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Ålholm 2010 B C Ålholm If Logo Ålholm If

U 9 Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve Blå Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB a A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kværkeby - Hass drengene B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
B93 Messi B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Ronaldo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ålholm 2009 A A Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2009 B C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2009 C C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U9 DRENGE C Slagslunde Ganløse IF
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF

U 10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden hold 3 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Bjæverskov 1 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
HG A C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG B C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ålholm 2008 C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U10 DRENGE C Slagslunde Ganløse IF
FIF Hillerød B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød

U 11 Drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB/KR70/Dalby B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Marcus´ drenge C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Årslev Boldklub 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev Boldklub 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Harboøre/Thyborøn IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
EGB 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
EGB 2 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Rønnede if C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Ålholm 2007 A C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U11 DRENGE C Slagslunde Ganløse IF
FIF Hillerød B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
GVI B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI A A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U 12 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB/KR70/Dalby B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
KB/KR70/Dalby C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Ålholm 2006 A A Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2006 B C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U12 DRENGE A Slagslunde Ganløse IF
FIF Hillerød 1 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FIF Hillerød 2 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Gørlev C Gørlev Idrætsforening

U 13 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kerteminde/Dalby/KR70 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde/Dalby/KR70 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Harboøre/Thyborøn C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Harboøre/Thyborøn IF 2 C Harboøre IF Logo Harboøre IF
J.A AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
SGIF U13 DRENGE B Slagslunde Ganløse IF
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FIF Hillerød 2 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI

U 14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kværkeby - Kaspers drenge C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KMD 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
GVI U13 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC Hyg C

U 15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Måløv Boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Jimmy & Thomas Knægte B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ålholm 2003 A Ålholm If Logo Ålholm If
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U 7 MIX 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BK Friheden hold 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kerteminde 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
OB B
OB 2
Sanderum Boldklub Hold 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ålholm 2011 B C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2011 C C Ålholm If Logo Ålholm If
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 29 - July 1 2018

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kerteminde Cup 2018 map

Tournament overview