Cafax Cup

 Starup Festdage inviterer igen i år til Cafax Cup.


Stævnet foregår lørdag d. 28/4. Der spilles i rækkerne fra u5 til u12, hvor der i år spilles på lukkede baner til u5, u6 og u7.

Der er præmie til alle deltagere. 

Følg med på facebook under Cafax Cup, hvor der vil blive opdateret med nyheder.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 300 6 0
U6 Mixed 5 300 14 0
U7 Mixed 5 300 28 2
U8 Mixed 7 350 17 1
U9 Mixed 7 350 19 0
U9 Mixed 7 350 6 0
U10 Mixed 7 350 6 0
U10 Mixed 7 350 5 0
U11 Mixed 10 450 5 0
U11 Mixed 10 450 1 0
U12 Mixed 10 450 0 0
U12 Mixed 10 450 2 0

Signetud teams

U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Hover Hover UIF Logo Hover UIF
Hover if 2 Hover if Logo Hover if
Hammelevs sejeste C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Aabenraa BK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hammelev C
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
Universal Transport Hover if Logo Hover if
Løjt if B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt if 2 B Løjt IF Logo Løjt IF

U7 23 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 4 Starup UIF Logo Starup UIF
Aabenraa BK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Christiansfeld IF 1 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld IF 2 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Løjts U7 drenge C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt U7 drenge 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Starup 4 A Starup UIF Logo Starup UIF
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Skovbakken A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Hammelev C
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vojens BI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 3 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U8 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF
HFK 1 A
HFK 2 B
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby piger U8 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Aabenraa BK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
CIF 1 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF 2 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Aabenraa BK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
VBI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
VBI2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AGF B
Starup X B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup Y B Starup UIF Logo Starup UIF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Starup Z B Starup UIF Logo Starup UIF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Langes landkrabber B Sommersted I.F.
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sammenholdet B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Hammelev 1 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordals Boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup U10 B Starup UIF Logo Starup UIF
hfk 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Uhrhøj Mini Lan Party B Hover if Logo Hover if
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Øsby U10 C ØIF Øsby idrætsforening
hfk 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Drenge C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Spurs Boys B Vejen SF Logo Vejen SF
Hedensted HIF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bayern Boys C Vejen SF Logo Vejen SF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 28 2018

Organisation
Starup UIF
Place
Starup UIFs baner
Address
Starup Skolevej 35
Postalcode
6100
City
Haderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview